Чи зараховується до стажу державної служби період роботи на посаді працівника з роботи з молоддю при сільраді (зарплату платили як держслужбовцю, в тому числі мала доплату за ранг державного службовця), якщо в трудову книжку відомості про прийняття присяги державного службовця та присвоєння рангу не було внесено?

С. Чайковська, с. Кашперівка Київської обл.

Відповідь.

Згідно зі ст.22 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється чинність цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Стаж державної служби обчислюється згідно з Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 р. №283 (зі змінами і доповненнями). За цим Порядком та додатком до нього до стажу державної служби зараховується період роботи на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих .рад, їхніх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів.

Період роботи дописувачки на посаді працівника з роботи з молоддю при сільській раді може бути зараховано до стажу служби в органах місцевого самоврядування за умови, що штатним розписом сільської ради та посадовою інструкцією посаду, про яку йдеться, було визначено як посаду спеціаліста, а працівник, котрий її обіймав, мав повноваження щодо організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій, і його/ірацю оплачували, як і іншим спеціалістам цього відділу. Це має бути підтверджено відповідними архівними документами.

Стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування визначаються на підставі записів, зроблених у трудовій книжці. Невнесення запису до трудової книжки про прийняття Присяги державного службовця або посадової особи місцевого самоврядування не є підставою для незараху-вання до стажу державної служби періоду роботи на посаді державного службовця та посадової особи органів місцевого самоврядування.

Згідно з наведеним вище Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р. №637, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж установлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Такими документами можуть бути довідки, вилиски із наказів, особові рахунки і відомості про видавання заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їхнє виконання та інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

На запитання наших дописувачів відповідають фахівці Головного управління державної служби України

"ПРАЦЯ І ЗАРПЛАТА" № 41 листопад 2004 р.