Відповідь.
Особи, які працюють в органах місцевого самоврядування, відповідно до ст.2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" є не державними службовцями, а посадовими особами місцевого самоврядування, на яких поширюється чинність Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Кадровий резерв в органах місцевого самоврядування формується відповідно до Типового порядку формування кадрового резерву в органах місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 р. №1386. Згідно з п.1 цього Порядку формування кадрового резерву передбачає добір працівників, які спроможні запроваджувати демократичні цінності правової держави і громадянського суспільства, відстоювати права людини й громадянина; мають професійні навички, що ґрунтуються на сучасних спеціальних знаннях і аналітичних здібностях, для ухвалення й успішного виконання управлінських рішень.
Тобто йдеться передовсім про осіб, які виявили бажання обійняти посаду в органі місцевого самоврядування, є професійно підготовленими, успішно справляються з виконанням службових обов'язків тощо. Згаданий Порядок не містить норм щодо потреби зарахування до кадрового резерву конкретних категорій посадових осіб місцевого самоврядування (приміром, головних, провідних спеціалістів чи спеціалістів І категорії).
Отже, до кадрового резерву на посаду заступника начальника міського управління соціального захисту населення може бути зараховано й спеціаліста І категорії цього управління.
Відповідно до п.11 Порядку формування кадрового резерву в органах місцевого самоврядування, якщо посада, до кадрового резерву на яку зараховано працівника, стає вакантною, він за наявності однакових даних має переважне право на її заміщення під час конкурсу.