Подання звітності до органів Пенсійного фонду благодійною організацією


Чи необхідно об'єднанням громадян, які ведуть неприбуткову діяльність, подавати розрахунки зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду?


Згідно із Законом № 531/97-ВР благодійна організація набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації.

На працівників апарату благодійної організації поширюється законодавство України про працю, соціальне забезпечення і соціальне страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону № 1058-IV, який набрав чинності з 01.01.2004 p., підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії є страхувальниками за фізичних осіб, які працюють у них на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за договорами цивільно-правового характеру.

Для зазначених страхувальників ст. 20 Закону № 1058-IV встановлено базовий звітний період — календарний місяць.

На виконання зазначеного Закону Пенсійним фондом України розроблено Інструкцію № 21-1, п. 11.11 якої встановлено, що платники подають розрахунки до органу Пенсійного фонду за базовий звітний період, який дорівнює календарному місяцю, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Розрахунок подається платником незалежно від стану його фінансово-господарської діяльності.

Отже, благодійні організації подають звітність до Пенсійного фонду України на загальних підставах.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння Людмили ПОЛЬОВИЙ- начальника відділу по роботі з платниками обов'язкових платежів до Пенсійного фонду управління надходження доходів Фонду

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 44 / 2004