Згідно з Порядком обчислення стажу державної служби до стажу державної служби зараховується робота на посадах спеціалістів кримінально-виконавчої системи (виправно-трудових установ, слідчих ізоляторів, інспекцій виправних робіт), які не мають спеціальних звань. Перелік посад спеціалістів кримінально-виконавчої системи, віднесених до категорії VII посад державних службовців, визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. №174-р. Усі періоди роботи на посадах, визначених у названому розпорядженні, а саме: начальника фінансового відділу (його заступника), головного бухгалтера (його заступника), заступника начальника відділу спеціального обліку, спеціалістів з бухгалтерського обліку, спеціалістів відділу (групи) оперативного, інтендантського та господарського забезпечення, фінансового, спеціального обліку, з роботи з особовим складом, інформаційного, а також планово-виробничого (лише для контрагентських установ) — зараховуються до стажу державної служби.
Відповідно до п.2 названого Порядку до стажу державної служби зараховується період роботи (служби) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті МВС, обласних, міських управлінь і районних відділів внутрішніх справ, а також період служби працівників органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання, на посадах середнього та старшого начальницького складу, визначених у відповідних штатних розкладах апарату МВС, обласних, міських і районних управлінь і відділів внутрішніх справ.
Підставою для зарахування певних періодів роботи до стажу державної служби є записи в трудовій книжці працівника та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. Для колишніх працівників органів внутрішніх справ таким документом є послужний список з особової справи.
Обчислений відповідно до цього Порядку стаж державної служби застосовується для встановлення державним службовцям надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.
Порядком не встановлено залежність зарахування певних періодів роботи до стажу державної служби від причин звільнення працівника з обійманої посади.
Оскільки трудову книжку не надано, вичерпну відповідь щодо зарахування певних періодів роботи до стажу державної служби дописувачу надати неможливо.
Обов'язок з обчислення стажу державної служби покладено на кадрову службу державного органу, з яким державний службовець перебуває чи перебував у трудових відносинах. Отже, кадрова служба на підставі наданих документів має зробити висновок щодо зарахування певних періодів роботи працівника до стажу державної служби.
Скарги, пов'язані з визначенням стажу роботи державних службовців, розглядаються згідно з чинним законодавством.
М.НІКІТОВА, консультант
"ПРАЦЯ І ЗАРПЛАТА" № 45 грудень