Припис про заборону здійснення операцій із активами, що перебувають у податковій заставі


Підприємство-боржник, активи якого перебувають у податковій заставі, має намір передати в оренду складське приміщення, для чого подало до податкового органу запит щодо узгодження цієї операції. В якій формі податковий орган видає рішення про заборону здійснення операцій із активами, що перебувають у податковій заставі?


Підпунктом 8.6.5 п. 8.6 ст. 8 Закону № 2181-ІІІ передбачено узгодження цивільно-правових операцій платника податків, який має податковий борг, шляхом направлення запиту до податкового органу в особі податкового керуючого, якого призначає керівник такого податкового органу.

За результатами розгляду запиту, в якому платник податків повинен в обов'язковому порядку зазначити зміст операції та фінансово-економічні наслідки ЇЇ проведення, податковий керуючий або приймає рішення про задоволення такого запиту, або видає припис про заборону здійснення такої операції.

Чинними законодавчими та нормативно-правовими актами України не затверджено окремої форми припису податкового керуючого на заборону здійснення відповідних операцій, тому припис складається в довільній формі.

При цьому в такому приписі наводяться конкретні причини, які вплинули на висновок податкового керуючого щодо зменшення спроможності платника податків вчасно або в повному обсязі погасити податковий борг з урахуванням цінових умов та/або форм розрахунків за такою операцією.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту забезпечення податкових зобов'язань ДПА України: Валентини СІРЕНКО — заступника директора Департаменту — начальника управління методології стягнення податкового боргу, Володимира ТАРАСЕНКА — заступника начальника управління — начальника відділу розробки методики стягнення податкового боргу та Людмили ВАТУТІНОІ — заступника начальника відділу розробки методики стягнення податкового боргу

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 45 / 2004