Відповідно до пп. 2.3.2 п. 2.3 Інструкції № 5 одноразові заохочення, не пов'язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам'ятних дат, як у грошовій, так і в натуральній формі), включаються до фонду заробітної плати.
Згідно з пп. 5.6.1 п. 5.6 ст. 5 Закону № 334/94-ВР до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі — працівники), які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати й інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплати за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами закону, що регулює питання оподаткування доходів фізичних осіб (законодавства, яке встановлює правила оподаткування прибутковим податком з громадян)).
Враховуючи зазначене, до складу валових витрат платника податку включаються витрати на виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з призначенням пенсії (виходом на пенсію), передбаченої зобов'язаннями колективного договору і здійсненої в тому податковому періоді, в якому відбулося таке призначення пенсії.
Таким чином, включення до складу валових витрат грошової допомоги, передбаченої колективним договором, що виплачується у зв'язку з досягненням пенсійного віку та/або за вислугу років у 1992 — 2000 pp., нарахованої і виплаченої у 2003, 2004 pp., неправомірне.