Сільськогосподарське підприємство реалізує на території свого села продукцію власного виробництва і покупну. В яких випадках можна використовувати прибуткові касові ордери, а в яких — касовий апарат?

Відповідь.

Згідно з п.1 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" (у редакції від 01.06.2000 р. №1776-ІІІ) розрахунки з оформлення прибуткових і видаткових касових ордерів можна робити підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності, крім підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг в разі торгівлі продукцією власного виробництва підчас розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій.

Згідно з п.1.2 розділу 1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 19.02.2001 р. №72, "каса підприємства — приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видавання, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів".

Відповідно до п.4 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. №1136 (із змінами і доповненнями), роздрібну торгівлю та громадське харчування на території села підприємства споживчої кооперації, а також сільськогосподарські товаровиробники, які використовують продукцію власного виробництва, можуть оформляти готівкові розрахунки за свою продукцію через розрахункові книжки, але при цьому сума готівкових розрахунків у кожній такій торговій точці не має перевищувати 75 тис.грн. на рік. Застосовувати касові ордери і розрахункові книжки можна лише в разі торгівлі продукцією власного виробництва. Якщо, крім власної, продукція реалізується й покупна, потрібно застосовувати реєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). /<\Як оформити розрахунки за ремонт підприємством \/ радіоелектронної апаратури в замовника вдома?

Відповідь. Згідно з п.1 ст.9 Закону №1776 підприємство, котре надає побутові послуги, може розраховуватися за них з оформленням касових ордерів у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій.

Розрахунки вдома в замовника у разі ремонту радіоелектронної апаратури можна робити з використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій за умови проведення розрахунків на місці надання послуг згідно з абзацом 2 п.11 Переліку.

На запитання наших дописувачів відповідає начальник відділу Державної податкової інспекції Подільського району м.Києва Л.КРАСНОКУТСЬКА

"ПРАЦЯ І ЗАРПЛАТА" № 46 грудень