ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ СПЛАТУ ДЕРЖАВНОГО МИТА ДО БЮДЖЕТУ


Наше підприємство звернулося до господарського суду з позовною заявою, до якої були додані всі необхідні документи. В ухвалі господарського суду про призначення справи до розгляду зазначено, що ми в судовому засіданні повинні пред'явити документ про сплату державного мита до державного бюджету України. Як ще можна підтвердити таку сплату, якщо ми вже подали платіжні доручення з належними відмітками банку про перерахування державного мита на відповідний рахунок та яким чином здійснити дану процедуру?


Так, дійсно, іноді господарські суди вимагають у сторони дані документи, особливо у період, коли міняються рахунки для сплати держмита, оскільки зустрічаються випадки, що сплачені кошти повертаються на рахунок підприємства, а суд розглядає справу без належно сплаченого мита.

Відповідно до ст. 6 Декрету Кабінету Міністрів "Про державне мито" від 21 січня 1993 року № 7-93 державне мито сплачується за місцем розгляду та

оформлення документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування, крім державного мита, що справляється з позовних заяв, які подаються до господарського суду, із апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови господарських судів, заяв про їх перегляд за нововиявленими обставинами, а також за придбання вексельних бланків, за дії, пов'язані з видачею охоронних документів (патентів і свідоцтв) на об'єкти інтелектуальної власності, і за дії, пов'язані з підтриманням чинності патентів на сорти, рослин, та за подання до Кабінету Міністрів України проекту створення промислово-фінансової групи; за дії, передбачені підпунктами "б" — "є", "и", "к", "л" та "н" п. 6 ст. З, в частині, що стосується загальногромадянських закордонних паспортів, яке зараховується до Державного бюджету України. Таким чином, державне мито зараховується на рахунки, відкриті в управліннях Держказначейства в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі за місцем знаходження господарських судів або відповідних органів.

Отже, для того, щоб отримати для підтвердження документ про зарахування державного мита до державного бюджету,

необхідно обов'язково звернутися до органу, на рахунок якого воно надійшло, незалежно від того, де зберігаються платіжні документи, тобто, звернутися до відповідного державного казначейства. Для цього вам необхідно направити на їх адресу листа, в якому окрім зазначення того, що вам необхідне дане підтвердження, необхідно також зазначити номер та дату платіжного доручення, відповідно до якого було здійснено перерахування держмита. Відділ державного казначейства на ваш запит надасть довідку, в якій підтвердить, що вами було здійснене перерахування державного мита до бюджету. Дана довідка є для суду такою, що підтверджує надходження коштів до бюджету.

Сторінку підготувало Ірина ДИБА

Юридичний вісник України № 29 (23 - 29 липня 2005 року)