ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ ЗІ СТАРИМ ПЛАТІЖНИМ ДОРУЧЕННЯМ


У березні цього року наше підприємство звернулося з позовною заявою до господарського суду, проте її було повернено без розгляду. Чи можемо ми знову звернутися до суду без повторної сплати держмита, зважаючи на те, що після повернення нам позовної заяви розмір держмита було збільшено?


Відповідно до ст. 63 Господарського процесуального кодексу повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Згідно з п. 37 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, що затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України 22.04.1993 року N° 15, до заяв, поданих повторно після усунення умов, що були підставою для повернення позовної заяви, або залишення позову без розгляду, з метою уникнення повторної сплати мита може бути доданий первісний документ про сплату мита, якщо не минув рік з дня його зарахування до бюджету.

Як зазначено в інформаційному листі Вищого господарського суду від 11.04.2005 року № 01-8/341 "Про внесення зміни до Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 року № 7-93 "Про державне мито", відповідно до підпункту "а" пункту 2 статті 3 Декрету в новій редакції із заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів, встановлена ставка державного мита у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25500 грн.).

У разі звернення до господарського суду з позовними заявами майнового характеру 31.03.2005 року та після цієї дати державне мито повинно сплачуватися відповідно до підпункту "а" пункту 2 статті 3 Декрету у новій редакції» Якщо державне мито сплачене до 31.03.2005 року, а позовну заяву прийнято господарським судом після цієї дати, перерахунок сплаченої суми державного мита не здійснюється.

Сторінку підготувала Ірина ДИБА

Юридичний вісник України № 41 (15 - 21 жовтня 2005 року)