Чи збільшиться соціальна допомога інвалідам з дитинства у 2006 році?

Починаючи з 1 січня 2006 року діє Закон «Про внесення змін до Закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» від 3.03.2005 року. Згідно з ним інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соцдопомогу відповідно до цього Закону, на пенсію та на державну соцдопомогу за Законом «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (або законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна соцдопомога згідно з Законом «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соцдопомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

З 1 січня 2006 року на 10 відсотків зросла соцдопомога інвалідам з дитинства І та II групи (80 та 60, а не 70 та 50 відсотків прожиткового мінімуму для інвалідів, які втратили працездатність). За висновком медкомісії самотнім інвалідам з дитинства II і III групи, які потребують постійного догляду, передбачена надбавка 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а для дітей-інвалідів до 18 років — 70 відсотків. Інвалідам з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, пансіонатах для ветеранів війни та праці, стаціонарних відділеннях територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян тощо, виплачується 25 відсотків призначеного розміру державної соцдопомоги.

Різниця між розміром призначеної державної соцдопомоги інваліду з дитинства, який перебуває у такій установі (закладі), і розміром державної соцдопомоги перераховується установі (закладу), де перебуває інвалід з дитинства, за його письмовою заявою або заявою законного представника. Кошти зараховуються на рахунки таких установ (закладів) понад бюджетні асигнування і спрямовуються винятково на поліпшення умов проживання в них інвалідів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соцдопомога виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки в банку. Іншим, дітям-інвалідам, які перебувають у будинках-інтернатах, стаціонарних установах (закладах) на повному державному утриманні, допомога виплачується в розмірі 50 відсотків та перераховується на їх особисті рахунки в банку. Решта перераховується на банківський рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини і спрямовується винятково на поліпшення умов проживання дітей.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист
Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 7/2006