ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ МАТЕРІАЛІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Який порядок передачі матеріалів виконавчого провадження з одного органу державної виконавчої служби до іншого або від одного державного виконавця до іншого?

Наказом Міністерства юстиції України від 17.05.2004 р. №38/5 затверджено Порядок передачі матеріалів виконавчого провадження з одного органу державної виконавчої служби до іншого або виконавчої групи, від одного державного виконавця до іншого (далі — Порядок) відповідно до Законів України «Про державну виконавчу службу» та «Про виконавче провадження».

Керівники органів державної виконавчої служби відповідають за додержання встановлених способу та строків передачі виконавчого провадження від одного органу державної виконавчої служби до іншого або виконавчої групи, від одного державного виконавця до іншого.

Порядок встановлює єдиний механізм передачі виконавчих проваджень і поширюється на всі виконавчі провадження, які перебувають на виконанні в органах державної виконавчої служби (далі — ДВС), у тому числі на матеріали зведених виконавчих проваджень.

Контроль за додержанням Порядку та дотриманням строків передачі виконавчих проваджень здійснюють директор Департаменту ДВС, начальник відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС, начальники державної виконавчої служби Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя, начальники відділів примусового виконання рішень відповідних державних виконавчих служб, керівники виконавчих груп у разі покладення на них прав та повноважень, установлених законом, у виконавчому провадженні для начальників державної виконавчої служби у районах, містах (містах обласного значення), районах у містах, начальники державної виконавчої служби у районах, містах (містах обласного значення), районах у містах, яким безпосередньо підпорядкований державний виконавець, у провадженні якого перебуває відповідне виконавче провадження.

Терміни в цьому матеріалі вживаються в такому значенні:

Передача виконавчих проваджень на виконання може здійснюватися:

Посадова особа виносить вмотивовану постанову про передачу матеріалів виконавчого провадження. У ній зазначаються обставини, які обумовили передачу виконавчого провадження, визначаються особи, на яких покладаються обов'язки щодо передачі та прийняття матеріалів виконавчого провадження, встановлюються спосіб та строки передачі.

Державний виконавець зобов'язаний прийняти (передати) матеріали виконавчого провадження у спосіб та строки, зазначені в постанові.

Матеріали виконавчого провадження передаються сформованими у хронологічному порядку за датами надходження документів, прошиті та пронумеровані, з описом документів.

Про передачу матеріалів виконавчого провадження складається акт приймання-передавання, який підписується державним виконавцем, який передає, і державним виконавцем, який приймає провадження. У разі відсутності державного виконавця, на виконанні в якого перебувало виконавче провадження, акт підписується іншою посадовою особою, уповноваженою керівником відповідного органу ДВС.

В акті приймання-передавання вказуються номер виконавчого провадження, найменування сторін, характер стягнення та кількість документів, які в ньому перебувають. Акт приймання-передавання складається у двох примірниках, перший — долучається до матеріалів виконавчого провадження, яке передається, другий — залишається в органі ДВС разом з копіями інших матеріалів щодо приймання-передавання виконавчого провадження та долучається до відповідної номенклатурної справи органу ДВС. Державний виконавець, який приймає виконавче провадження, разом з актом приймання-передавання, у разі наявності, передає керівнику відповідного органу ДВС письмові зауваження щодо матеріалів виконавчого провадження. Одночасно з підписанням акта приймання-передавання державний виконавець виносить постанову про прийняття до виконання виконавчого провадження. З постановою про передачу матеріалів виконавчого провадження або прийняття до виконання виконавчого провадження ознайомлюються сторони виконавчого провадження. Акт приймання-передавання затверджується посадовою особою, яка прийняла рішення про передачу.

Виконавче провадження може передаватися від одного державного виконавця до іншого в межах одного органу ДВС, виконавчої групи у зв'язку:

Передача виконавчого провадження від одного державного виконавця до іншого здійснюється за наявності обставин, зазначених вище, та на підставі постанови посадової особи, яка прийняла рішення про передачу.

Виконавче провадження може передаватися з одного органу державної виконавчої служби до іншого або до виконавчої групи у зв'язку:

Передача виконавчого провадження з одного органу ДВС до іншого або виконавчої групи здійснюється за наявності обставин, зазначених вище, та на підставі постанови посадової особи, яка прийняла рішення про передачу.

При передачі виконавчого провадження з одного органу ДВС до іншого або виконавчої групи відповідні відомості заносяться до Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень і рахуються за органом ДВС, у якому перебувають на виконанні, за станом на відповідний звітний період.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист
Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 36/2006