УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1151 від 29.10.97
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 листопада 1997 р.
за N 539/2343
|
Про затвердження Порядку розрахунку початкової ціни пакетів акцій ВАТ, що підлягають продажу за грошові кошти на комерційних конкурсах
У відповідності до п. 16 Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, яке затверджено наказом Фонду державного майна, Антимонопольного комітету, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 4 серпня 1997 року N
821/55/01/204 та зареєстровано в Міністерстві юстиції від 8.08.97 р. за N 299/2103 (
z0299-97)
, та з метою встановлення процедури розробки Фондом державного майна рекомендацій щодо визначення початкової ціни пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу за грошові кошти на комерційних конкурсах НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розрахунку початкової ціни пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу за грошові кошти на комерційних конкурсах, що додається.
2. Робочій групі, створеній відповідно до наказу ФДМУ від 22.08.97р. N 926 (В.Чердаков), керуватися зазначеним Порядком під час підготовки рекомендацій конкурсним комісіям щодо початкової ціни пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що підлягають продажу за грошові кошти на комерційних конкурсах.
3. Управлінню нормативно-методичного забезпечення оцінки майна (Н.Лебідь) та Управлінню правового забезпечення (А.Підгайний) зареєструвати зазначений порядок у Міністерстві юстиції в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Фонду
|
В.Лановий
|
Затверджено
Наказ Фонду державного
майна України
29 жовтня 1997 р.
N 1151
Порядок
розрахунку ціни пакетів акцій ВАТ, що підлягають продажу за грошові кошти на конкурсах
1. Цим Порядком регламентується процедура розрахунку початкової ціни (фіксованої ціни) пакетів акцій, що підлягають продажу на конкурсах за грошові кошти, відкритих акціонерних товариств, статутні фонди яких визначені з урахуванням індексації основних фондів за станом на 1 січня 1995 року.
Розрахунок початкової ціни (фіксованої ціни) пакетів акцій, проведений відповідно до цього Порядку, використовується виключно для розробки та подання рекомендацій конкурсним комісіям.
Рішення щодо застосування цього порядку оцінки або експертної оцінки приймається Головою Фонду державного майна шляхом видання відповідного розпорядження.
2. Основними критеріями розрахунку початкової ціни (фіксованої ціни) пакетів акцій відкритих акціонерних товариств є:
- прибутковість роботи підприємства;
- балансові показники вартості основних та оборотних засобів, кредиторської заборгованості;
- номінальна вартість пакета акцій;
- котирування акцій відкритого акціонерного товариства на біржовому та позабіржовому ринках, а також при продажу акцій за компенсаційні сертифікати.
Показники, що відображають вищезазначені основні критерії, визначаються в динаміці з 1994 року до дати оцінки за даними річних бухгалтерських балансів та звітів про фінансові результати, а в останній неповний календарний рік - за даними квартальних бухгалтерських балансів та звітів про фінансові результати, а також з використанням інших інформаційних джерел про ринкову ціну акцій.
3. Для розрахунку початкової ціни (фіксованої ціни) пакетів акцій використовуються алгоритми наступних методів :
- методу прибутковості;
- методу акумулювання активів;
- методу аналогів продажу (котирування).
Результати розрахунку початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій шляхом застосування вищезазначених методів підлягають узгодженню на засіданні робочої групи з метою визначення початкової ціни (фіксованої ціни) з урахуванням додаткової інформації щодо місця підприємства на ринку та основної номенклатури продукції, що виробляється; додаткових фіксованих умов проведення конкурсу, соціальних аспектів та іншої інформації. Початкова ціна (фіксована ціна) пакета акцій не може бути нижчою її номінальної вартості.
4. Розрахунок початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій за методом прибутковості здійснюється шляхом прямої капіталізації розрахункової величини річного балансового прибутку підприємства:
Бп
Цп1 = - - х П,
С
де Цп1 - ціна пакета акцій за методом прибутковості;
Бп - розрахункова величина річного балансового прибутку за вирахуванням податку на прибуток;
С - ставка капіталізації;
П - коефіцієнт розміру пакета акцій, що оцінюється.
Розрахункова величина річного балансового прибутку підприємства визначається на підставі статистичного узагальнення інформації щодо прибутків та збитків підприємства за період з 1994 року до дати оцінки.
Ставка капіталізації, що відображає прибутковість вкладення капіталу в акції зазначеного відкритого акціонерного товариства для розрахунку початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій приймається в таких межах:
- для високо прибуткових галузей та підприємств - від 0,2 до 0,24;
- для середньоприбуткових галузей та підприємств - від 0,25 до 0,27;
- для збиткових галузей та підприємств - від 0,28 до 0,32.
5. Розрахунок початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій методом акумулювання активів відображає ціну акцій відкритого акціонерного товариства, виходячи з балансової вартості його активів і пасивів на підставі даних балансу підприємства за останній звітний період:
Цп2 =(Б1+Бо-К)хП,
де Цп2 - ціна пакета акцій за методом акумулювання активів;
Б1 - балансова вартість основних засобів за вирахуванням їх зносу;
Бо - балансова вартість оборотних засобів;
К - вартість кредиторської заборгованості;
П - коефіцієнт розміру пакета акцій, що оцінюється.
У разі, якщо значення К перевищує значення Бо, робоча група при погодженні результатів розрахунку за трьома методами може приймати рішення про включения до пропозицій щодо фіксованих умов комерційного конкурсу погашения кредиторської заборгованості підприємства (або поповнення оборотних засобів) у сумі, що не менше суми перевищення.
6. Розрахунок початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій методом аналогів продажу (котирування) здійснюється відповідно до даних бірж, позабіржової фондової торгової системи; результатів аукціонів за компенсаційні сертифікати. Під час розрахунку обов'язково враховуються властивості пакета акцій, що був об'єктом продажу.
Початкова ціна (фіксована ціна) пакета акцій відкритого акціонерного товариства, встановлена за методом котирування, розраховується як добуток ціни покупки акції
та кількості акцій, що містяться в пакеті. Під час розрахунку початкова ціна (фіксована ціна) пакета може збільшуватися на коефіцієнт властивостей пакета акцій, що оцінюється у порівнянні з пакетом акцій, що був аналогом продажу:
- для звичайних пакетів акцій (пакетів акцій, що становлять менше 25% від загальної кількості акцій ВАТ) - 1.0;
- для блокуючих пакетів акцій (пакетів акцій, що становлять від 25% плюс одна акція до 50% від загальної кількості акцій) - 1,2 ;
- для контрольних пакетів акцій (пакетів акцій, що становлять 50% плюс одна акція та більше від загальної кількості акцій) - 1,4.
Коефіцієнт властивостей пакета акцій встановлюється робочою групою за пропозиціями структурних підрозділів ФДМУ.
7. Розрахунок початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій методом аналогів продажу (котирування) із використанням даних різних інформаційних джерел (даних бірж, позабіржової фондової торгової системи, результатів аукціонного продажу акцій за компенсаційні сертифікати) усереднюється. Межі коливання ціни пакета акцій, визначеної методом аналогів продажу (котирування) із використанням даних різних інформаційних джерел можуть прийматися робочою групою довідково до уваги для прийняття виваженого рішення щодо його початкової ціни (фіксованої ціни) під час узгодження результатів оцінки, отриманої за трьома методами.
8. Результати розрахунку початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій, отримані за трьома методами, підлягають узгодженню на засіданні робочої групи такими способами:
- усередненням результатів розрахунку, отриманих за трьома методами, якщо вони не відрізняються один від одного більш ніж на 50%;
- в інших випадках шляхом усереднення результатів розрахунку, отриманих методами прибутковості та аналогів продажу (котирування), якщо вони не відрізняються один від одного більш ніж на 20% або наданням переваги одному з них.
Розрахунок початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій оформлюється додатком до протоколу засідання робочої групи ФДМУ. Розрахунок може містити також перелік застережень та припущень, що приймалися до уваги під час визначення початкової ціни (фіксованої ціни) пакета акцій відкритого акціонерного товариства.
Протокол засідання робочої групи ФДМУ затверджується Головою Фонду державного майна України.