УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ
Л И С Т
N 01-8/518 від 02.11.99
м.Київ
|
Арбітражним судам України
Про "Порядок безспірного списання коштів з реєстраційних рахунків установ та організацій, оплата видатків яких здійснюється з єдиного казначейського рахунка"
Відповідно до статті 41 Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" (
378-14)
Головне управління державного казначейства України наказом від 22.03.99 N 25 (
z0233-99)
затвердило "Порядок безспірного списання коштів з реєстраційних рахунків установ та організацій, оплата видатків яких здійснюється з єдиного казначейського рахунка" (далі - Порядок). Наказ зареєстровано Міністерством юстиції України 15.04.99 за N 233/3526.
Вищий арбітражний суд України вважає за доцільне звернути увагу арбітражних судів на окремі положення названого Порядку.
1. Цей Порядок поширюється на реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України установам і організаціям, які перейшли на казначейську форму виконання бюджету за видатками.
2. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 14.01.97 N 13 (
13-97-п)
, якою запроваджено казначейську форму виконання державного бюджету, банківські рахунки установ, організацій, що перебувають на державному бюджеті, закриті, а фінансування їх витрат здійснюється з бюджетних рахунків органів Державного казначейства України, відкритих на ім'я цих органів у визначених Кабінетом Міністрів України і Національним банком України банківських установах. Для обліку витрат бюджетних установ (організацій) на їх ім'я в органах Державного казначейства України відкрито бюджетні і позабюджетні реєстраційні рахунки.
Оплата видатків бюджетних установ і організацій здійснюється за правилами, встановленими Порядком.
3. Безспірне списання (стягнення) коштів з бюджетних установ і організацій проводиться у випадках, передбачених законами України, а також за рішенням суду, арбітражного суду та за виконавчими написами нотаріусів (пункт 1.4 Порядку).
4. Органи Державного казначейства України зобов'язані приймати до виконання документи на безспірне списання (стягнення) коштів з реєстраційних рахунків бюджетних установ і організацій незалежно від наявності коштів на цих рахунках (пункт 4.1 Порядку). Проте, якщо на відповідному реєстраційному рахунку платника відсутні кошти або їх недостатньо, часткова оплата розрахунково-платіжних документів на безспірне списання здійснюється за правилами, визначеними пунктом 4.6 Порядку.
5. Арбітражні суди повинні враховувати, що відповідно до розділу 3 Порядку безспірне списання (стягнення) коштів з реєстраційного рахунку платника на підставі виконавчих документів, виданих на виконання рішень, які зазначені у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" (
606-14)
, статті 8 Арбітражного процесуального кодексу України (
1798-12)
, інших актах законодавства, здійснюється за умови додання до розрахункових документів оригіналів виконавчих документів. Відповідальність за обгрунтованість і правильність внесення даних у розрахункові документи на безспірне списання коштів несе стягувач (пункт 3.6 Порядку). Крім того, відповідним посадовим особам органів Державного казначейства України надано право у разі невірного визначення стягувачем реєстраційного рахунку у розрахунковому документі самостійно вирішувати, з якого саме рахунку проводити стягнення (частина третя пункту 4.3 Порядку).
6. Згідно з пунктом 4.5 Порядку неоплачені розрахункові документи зберігаються органом Державного казначейства України в особовій справі установи (організації) до повної їх оплати. Черговість оплати розрахункових документів визначається залежно від дати їх надходження.
7. Безспірне стягнення коштів з реєстраційного рахунку платника здійснюється згідно з економічною класифікацією видатків бюджету. Витрати, пов'язані з арбітражним процесом, і штрафні санкції стягуються за тим самим кодом економічної класифікації видатків бюджету, що і основні суми. Що ж до позабюджетних коштів установ і організацій, які утримуються за рахунок державного бюджету, то їх безспірне списання здійснюється безпосередньо з надходжень на позабюджетний рахунок без урахування кодів бюджетної класифікації (пункт 4.4 Порядку). За таких умов арбітражним судам слід з'ясовувати у сторін і зазначати у наказах про примусове виконання рішень, з якого саме - бюджетного чи позабюджетного - реєстраційного рахунку повинна списуватись визначена у наказі сума.
Про викладене повідомляється в порядку інформації.
Заступник Голови Вищого
арбітражного суду України
|
А.Осетинський
|