ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
19.03.2007 N 11/7-16/2747-ЕП
Начальникам Регіональних 
митниць, митниць 
( На доповнення до Листа додатково див. Лист Державної митної служби N 11/7-16/3453-ЕП (v3453342-07) від 04.04.2007 )
Державною митною службою України при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості та дотриманням суб'єктами ЗЕД вимог чинного законодавства виявлено, що в наданих, у підтвердження митної вартості, експертних висновках оцінки дорожніх транспортних засобів (далі ДТЗ), укомплектованих змінними кузовами-фургонами, як правило не приводяться розрахунки вартості складових частин, зокрема у разі комплектації транспортних засобів гідравлічним та холодильним обладнанням.
З метою вдосконалення контролю правильності визначення митної вартості транспортних засобів, укомплектованих додатковим обладнанням, надаємо роз'яснення щодо корегування вартості, зокрема у випадку комплектації транспортних засобів додатковим гідравлічним або холодильним обладнанням.
Пункти 7.35.2-7.35.5, 7.35.7, 7.35.8 Методики товарознавчої експертизи та оцінки дорожніх транспортних засобів (далі - Методика), затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України від 24.11.03 року N 142/5/2092 (z1074-03) визначають алгоритм визначення вартості таких ДТЗ.
Якщо з свідоцтва про реєстрацію ДТЗ (технічного паспорту), іншого документа країни-придбання, вбачається наявність спеціального обладнання (наприклад, зазначено, що ДТЗ є швидкою допомогою, крановою установкою, пожежним автомобілем тощо), то це обладнання враховується безпосередньо у вартості самого ДТЗ (останнє є спеціальним чи спеціалізованим згідно понятійного апарату, наведеному у Методиці (z1074-03) .
Вартість такого ДТЗ може бути визначено з застосуванням ресурсів мережі Інтернет згідно вимог пункту 7.35.5, чи даних спеціалізованих друкованих видань у країні-придбання ДТЗ, де зазначаються цінові пропозиції до продажу конкретних авто. Якщо маються дані про ціну нового спеціального чи спеціалізованого ДТЗ, то вартість такого що було у користуванні, визначається за алгоритмом, зазначеним у пункті 7.35.7 та додатку 7 до Методики (z1074-03) , або у пункті 7.22 Методики.
Якщо з свідоцтва про реєстрацію ДТЗ (технічного паспорту), іншого документа країни-придбання, не вбачається наявність спеціального обладнання (наприклад, не зазначено про наявність на ДТЗ холодильного обладнання, змінного кузову-фургона, контейнера тощо), то вартість такого товару, що ввозиться на митну територію, буде складатися з вартості ДТЗ (без врахування додаткового обладнання) та вартості самого обладнання.
Вартість такого ДТЗ може бути визначена з застосуванням довідкових даних, передбачених діючою Методикою (z1074-03) , а вартість обладнання - з ресурсів мережі Інтернет щодо ціни нового обладнання та за алгоритмом, зазначеним у пункті 7.35.7 та додатку 7 до Методики, або пунктом 7.18 Методики.
Слід зазначити, що у довідковій літературі у ведучих країнах-експортерах наводиться вартість шасі вантажних автомобілів без додаткового обладнання (якщо інше не зазначено у довіднику).
Таким чином, визначення вартості ДТЗ, що має спеціальне, спеціалізоване чи додаткове обладнання лише за вартістю автомобільного шасі, суперечить діючому законодавству та веде до необґрунтованого заниження митних платежів.
Заступник Голови Служби
А.Є.Гутник
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua