УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 42 від 19.04.2000
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 травня 2000 р.
за N 273/4494
|
Про затвердження Положення про придбання, реалізацію та анулювання акціонерними товариствами власних акцій
Відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (
448/96-ВР)
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про придбання, реалізацію та анулювання акціонерними товариствами власних акцій, що додається.
2. Управлінню корпоративних фінансів (А.Портнов) забезпечити державну реєстрацію цього рішення у Міністерстві юстиції України.
3. Рішення набуває чинності відповідно до чинного законодавства України.
4. Прес-центру Комісії (Л.Шевкіна) доручити опублікування цього рішення згідно з чинним законодавством.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на члена Комісії - заступника Голови О.Бойка.
Голова Комісії
|
О.Мозговий
|
Затверджено
Рішення Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку
19.04.2000 N 42
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 травня 2000 р.
за N 273/4494
Положення про придбання, реалізацію та анулювання акціонерними товариствами власних акцій
1. Загальні положення
1.1. Положення про придбання, реалізацію та анулювання акціонерними товариствами власних акцій (далі - Положення) визначає вимоги до порядку придбання, реалізації та анулювання відкритими та закритими акціонерними товариствами власних акцій.
1.2. Товариство не має права:
- здійснювати придбання власних акцій до повної оплати всіх раніше випущених акцій;
- приймати рішення про зменшення статутного фонду товариства шляхом придбання частини акцій з метою їх анулювання, якщо сумарна номінальна вартість акцій, що залишиться в обігу, стане нижчою від мінімального розміру статутного фонду, передбаченого чинним законодавством, для акціонерних товариств на дату прийняття такого рішення.
1.3. Акції, придбані товариством, повинні бути реалізовані або анульовані у термін не більше одного року з моменту їх придбання. Протягом цього періоду розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму на загальних зборах акціонерів проводиться без урахування придбаних товариством акцій.
Придбання та реалізація товариством власних акцій здійснюється на підставі цивільно-правових угод, які укладаються у письмовій формі відповідно до вимог, передбачених Цивільним кодексом Української РСР (
1540-06)
.
2. Придбання товариством власних акцій
2.1. Товариство має право придбати в акціонерів (за їх згодою) оплачені ними акції для їх наступного перепродажу, розповсюдження серед своїх працівників або анулювання.
2.2. Процедура придбання товариством власних акцій проходить за таким порядком:
- прийняття уповноваженим органом управління товариства рішення про придбання власних акцій;
- повідомлення товариством акціонерів стосовно рішення про придбання власних акцій;
- прийняття акціонерним товариством пропозицій від акціонерів щодо реалізації акцій;
- укладання цивільно-правових угод з придбання товариством власних акцій та їх виконання.
Уповноважений орган управління товариства - загальні збори акціонерів, якщо статутом не передано питання придбання акцій до компетенції іншого органу управління.
2.3. У рішенні про придбання акцій повинна бути визначена мета придбання акцій, тип та категорія акцій, їх кількість, ціна придбання, термін оплати та термін придбання, а також порядок та термін прийняття товариством пропозицій акціонерів щодо реалізації акцій, порядок вирішення спорів.
2.4. Не пізніше ніж за 30 днів до початку терміну, протягом якого буде здійснюватися придбання акцій, товариство зобов'язане повідомити про це акціонерів.
Повідомлення акціонерів здійснюється шляхом надання їм персонального письмового повідомлення, а також шляхом загального повідомлення передбаченим статутом способом.
Персональне та загальне повідомлення повинно містити відомості, зазначені в п.2.3 цього Положення.
2.5. Кожний акціонер товариства, якщо уповноваженим органом товариства прийнято рішення про викуп акцій, має право реалізувати зазначені акції, а товариство зобов'язане придбати їх. Якщо загальна кількість акцій, запропонованих акціонерами до реалізації, перевищує кількість акцій, яку має намір придбати товариство, товариство здійснює придбання цілого числа акцій у кожного акціонера пропорційно його частці в загальному обсязі заявлених пропозицій.
Акціонер, який має намір реалізувати товариству належні йому акції, повинен протягом встановленого рішенням про придбання акцій терміну надати товариству письмову заяву про реалізацію акцій із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові (найменування), місця проживання (місцезнаходження), кількості, типу та категорії акцій, запропонованих до реалізації.
Термін, протягом якого здійснюється прийняття товариством заяв на реалізацію акцій, встановлюється в рішенні про придбання акцій уповноваженим органом управління товариства.
2.6. Розрахунки за придбані товариством акції здійснюються на підставі цивільно-правових угод, які укладаються за підсумками прийняття пропозицій від акціонерів щодо реалізації акцій.
2.7. Ціна придбання акцій визначається в рішенні про придбання акцій органом управління товариства, уповноваженим приймати відповідне рішення.
2.8. Придбання акцій здійснюється товариством тільки за рахунок сум, що перевищують розмір статутного фонду.
Термін оплати акцій визначається в рішенні про придбання акцій органом управління товариства, уповноваженим приймати відповідне рішення.
3. Реалізація товариством власних акцій
3.1. Реалізація товариством придбаних акцій здійснюється шляхом їх перепродажу або розповсюдження серед працівників товариства.
3.2. Реалізація товариством придбаних акцій здійснюється на підставі рішення уповноваженого органу управління товариства.
У рішенні про реалізацію акцій повинно бути визначено спосіб, порядок та умови реалізації товариством придбаних акцій.
Умови перепродажу придбаних товариством власних акцій керівнику і членам виконавчого органу товариства та розповсюдження акцій серед працівників товариства (у тому числі керівнику і членам виконавчого органу) повинні бути визначені відповідним рішенням загальних зборів акціонерів або ради (Спостережної ради) товариства.
3.3. Розповсюдження товариством придбаних акцій серед працівників полягає в укладанні й виконанні товариством цивільно-правових угод, за якими право власності на акції переходить до осіб, що перебувають з товариством у трудових відносинах на момент прийняття рішення про розповсюдження акцій.
4. Анулювання товариством власних акцій
4.1. Після викупу акцій анулювання товариством придбаних акцій здійснюється на підставі рішення загальних зборів акціонерів товариства про зменшення статутного фонду шляхом зменшення кількості акцій існуючої номінальної вартості.
Анулювання акцій відбувається згідно з чинним законодавством.
4.2. Реєстрація випуску акцій у зв'язку з анулюванням проводиться відповідно до вимог чинного законодавства та нормативних актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Начальник Управління корпоративних фінансів
|
А.Портнов
|