Чув, що відрядженим за кордон працівникам державних підприємств необхідно буде відшкодовувати вартість "страховки". Який порядок цього відшкодування?
Дійсно, Кабінет Міністрів України постановою від 21 березня 2007 р. N° 514 вніс зміни до постанови "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" від 23 квітня 1999 р. № 663, якими зобов'язав роботодавців відшкодовувати вартість страхових полісів своїх працівників, направлених у відрядження.
Згідно з документом державним службовцям, а також іншим особам, які направляються у відрядження за кордон на термін до 60 календарних днів підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, відшкодовуватися повинна вартість страхового поліса (за наявності його оригіналу з відміткою про сплату страхового платежу), за яким передбачено відшкодування витрат на:
Встановлено також, що у разі коли правилами в'їзду та перебування у країні, до якої відряджається страхувальник, встановлені вимоги щодо розміру страхової суми, у договорі страхування визначається мінімальна страхова сума. При цьому термін дії договору страхування повинен відповідати терміну відрядження. Останній, у свою чергу, встановлюється особисто керівником підприємства, але не може перевищувати 60 календарних днів для відряджень за кордон.
Примітно також, що надаючи додаткові гарантії соцзабезпечення працівникам бюджетних структур, Кабмін одночасно передбачив і певні нюанси. Зокрема, передбачено, що якщо в країні, до якої відряджається страхувальник, медична допомога надається іноземним громадянам безоплатно, вартість страхового поліса не відшкодовується. Тобто у такому випадку керівництво підприємства може відмовитись від відшкодування таких витрат працівникові.
Тому слід пам'ятати, що нововведення щодо відшкодування вартості "страховки" стосуються тільки працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, направлених у закордонне відрядження на строк до 60 календарних днів до країн, у яких іноземним громадянам надається платна медична допомога.
Сторінку підготувала Катерина ФОМІНА
Юридичний вісник України № 19 ( 12 - 18 травня 2007 року)