УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 09/1-3508-ЕП від 20.09.2000
м.Київ
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Держмитслужби N 11/2-9-315-ЕП (v-315342-02) від 11.01.2002 )

Щодо тимчасового ввезення в Україну громадянами предметів особистого користування

У зв'язку із запитами митниць щодо застосування вимог абзацу 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.96 N 1010 (1010-96-п) "Про вдосконалення порядку ввезення (пересилання) громадянами предметів (товарів) в Україну" повідомляємо, що законодавством України не забороняється тимчасове ввезення в Україну громадянами предметів особистого користування під зобов'язання про їх зворотне вивезення, при цьому такі предмети не підлягають обкладенню ввізним митом, акцизним збором та податком на додану вартість.
Громадяни-резиденти, які тимчасово проживають за кордоном (тимчасове проживання повинно підтверджуватися відповідним документом) та громадяни-нерезиденти мають право ввозити для власного користування на митну територію України в режимі тимчасового ввезення одиничні предмети, заявлені у митній декларації. Ці предмети вносяться власником (користувачем) у графу 4 митної декларації, форма якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 748 (748-97-п) , із зазначенням їх найменування, ідентифікаційних ознак, вартості та надання митним органам зобов'язання про зворотне вивезення предметів за межі України. Надання такого зобов'язання здійснюється шляхом внесення громадянином відповідного запису до графи 4 митної декларації з проставленням дати вивезення предметів за межі України та митниці вивезення. Цей запис обводиться інспектором митниці, який здійснює митне оформлення предмета і завіряється його особистою номерною печаткою. Оригінал декларації видається на руки громадянину, а її копія залишається в справах митниці для здійснення контролю.
У разі якщо при ввезенні для тимчасового користування громадянином одиничних предметів необхідно подання громадянином митним органам відповідних дозволів, пропуск їх на митну територію України можливий лише після надання таких дозволів.
Якщо пункт вивезення не співпадає з пунктом ввезення таких предметів, митний орган, який здійснив пропуск в режимі тимчасового ввезення, протягом доби з моменту отримання інформації про дату, пункт вивезення, інформує засобами електронного зв'язку митний орган, через який передбачається вивезення таких предметів про необхідність здійснення контролю за їх вивезенням. Після вивезення таких предметів за межі митної території України, митний орган, який здійснив випуск з України, протягом доби з моменту його вивезення засобами електронного зв'язку інформує митницю ввезення про факт вивезення предметів.
У разі якщо в зазначений термін предмети не були вивезені громадянином за межі України, митниця вивезення протягом доби інформує митницю ввезення про факт невивезення.
Продовження терміну тимчасового ввезення громадянином на митну територію України предметів здійснюється митним органом, що здійснив їх пропуск в Україну, згідно з положеннями ст. 71 Митного кодексу (1970-12) України.
При порушенні громадянином зобов'язання про зворотне вивезення предметів за межі України митницею ввезення складається протокол про порушення митних правил та здійснюються заходи по притягненню до відповідальності громадянина згідно з законодавством України.
Голова Служби
Ю.П.Соловков