УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
І НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 30 жовтня 1998 р. N 1714 Київ
|
Про порядок внесення комерційними банками плати за користування тимчасово вільними залишками бюджетних коштів і коштів державних позабюджетних фондів
На виконання Указу Президента України від 7 вересня 1998 р. N 982 (
982/98)
"Про регулювання розміру плати за користування тимчасово вільними залишками бюджетних коштів і коштів державних позабюджетних фондів" Кабінет Міністрів України і Національний банк України постановляють:
1. Установити, що комерційні банки щомісяця, сплачують до Державного бюджету України відсотки за користування тимчасово вільними залишками коштів Державного бюджету України і державних позабюджетних фондів (крім Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування) в національній валюті у таких розмірах:
за залишками коштів, що не перевищують обсягу облігацій внутрішньої державної позики 1997 та 1998 років за номінальною вартістю, придбаних комерційним банком і замінених конверсійними облігаціями внутрішньої державної позики 1998 та 1999 років, - 50 відсотків дохідності конверсійних облігацій, але не більш як 50 відсотків облікової ставки Національного банку;
за залишками коштів, що перевищують обсяг облігацій внутрішньої державної позики 1997 та 1998 років за номінальною вартістю, придбаних комерційним банком і замінених конверсійними облігаціями внутрішньої державної позики 1998 та 1999 років, - 50 відсотків облікової ставки Національного банку України.
Відсотки за користування тимчасово вільними залишками цільових коштів Фонду України соціального захисту інвалідів у розмірах, визначених цим пунктом, зараховуються на рахунки виконавчої дирекції та відділень Фонду і використовуються на заходи щодо поліпшення соціального захисту інвалідів.
2. Установити, що комерційні банки щомісяця, сплачують до Державного бюджету України відсотки за користування тимчасово вільними залишками коштів Державного бюджету України і державних позабюджетних фондів (крім Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування) в іноземній валюті, перелік якої визначається угодою між банком та Головним управлінням Державного казначейства, у розмірі 75 відсотків місячної ставки LIBOR, зафіксованої в останній робочий день місяця на Лондонському міжбанківському грошовому ринку.
3. Головному управлінню Державного казначейства привести у відповідність з вимогами цієї постанови угоди, укладені з комерційними банками.
Під час укладення таких угод передбачати, що за несвоєчасну та/або в неповному обсязі сплату відсотків в доход Державного бюджету України установи банків сплачують пеню відповідно до законодавства України.
4. Перелік балансових рахунків, за якими обліковуються кошти Державного бюджету України і державних позабюджетних фондів (крім Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування), порядок нарахування відсотків та зарахування їх до Державного бюджету України визначаються на підставі угод між банками і Головним управлінням Державного казначейства.
5. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським і районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування за погодженням з регіональними управліннями Національного банку України встановити плату за користування тимчасово вільними залишками коштів відповідних бюджетів у національній валюті у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла протягом звітного місяця, в іноземній валюті - відповідно до пункту 2 цієї постанови.
6. Ця постанова набирає чинності з дня її підписання.
Прем'єр-міністр України
Голова
Національного банку України
|
В.ПУСТОВОЙТЕНКО
В.ЮЩЕНКО
|