МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Л И С Т
19.06.2007 N 71/СЗПП/14-540-544
|
Міністерство транспорту
та зв'язку України
Асоціація міжнародних
автомобільних перевізників
України
До відома: Державна митна служба
України
Адміністрація Державної
прикордонної служби України
Щодо посилення контролю в галузі транспортних перевезень
За повідомленням Генерального консульства України (далі - ГКУ) в Ніредьгазі (Угорська Республіка - УР), з травня 2007 р. митні органи УР започаткували практику проведення вибіркового контролю транспортних засобів (ТЗ) на предмет дотримання перевізниками правил міжнародних автомобільних перевезень. Зазначені нововведення мотивуються вступом УР до ЄС та, як наслідок, необхідністю відповідної адаптації національного законодавства.
Насамперед, ТЗ, які здійснюють пасажирські та вантажні перевезення, перевірятимуться на предмет обладнання фіксуючою апаратурою (тахографами), додержання швидкісного режиму, співвідношення часу роботи і відпочинку водія, відповідності фактичної кількості посадочних місць до зазначеної у свідоцтві про реєстрацію ТЗ тощо.
За правопорушення у транспортній сфері передбачені жорсткі фінансові санкції, розмір яких може перевищувати вартість самого ТЗ. При цьому, митний орган має право примусово заставляти ТЗ до моменту сплати штрафу його власником.
ГКУ наголошує, що останнім часом на території консульського округу збільшилася кількість правопорушень у згаданій сфері, фігурантами яких є фізичні та юридичні особи України.
Так, 19.05.07 митні органи УР наклали на ТОВ "Рівнетранссервіс" штраф у розмірі 2100 дол. США у зв'язку з відсутністю тахограм на ТЗ підприємства за попередній період експлуатації.
13.06.07 було накладено штраф у розмірі 7400 дол. США на громадянина України М.С.Бровді (04.02.1968 р.н., проживає: Закарпатська обл., Виноградівський р-н., с. Чорнотисово, вул. Спортивна, 8) у зв'язку з відсутністю у ТЗ фіксуючої апаратури. Після втручання ГКУ суму штрафу було зменшено вдвічі, ТЗ підприємця звільнено.
Крім цього зафіксовано значну кількість випадків неправомірного надання українськими перевізниками транспортних послуг (відсутність ліцензій тощо), що значно ускладнює їх юридичний захист.
У цьому зв'язку вважаємо за доцільне довести до відома заінтересованих перевізників інформацію щодо зазначених ініціатив митних органів УР з метою превентивного усунення недоліків ТЗ та мінімізації відповідних ризиків.
Т.в.о. директора Департаменту
консульської служби
|
С.О.Погорельцев
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua