МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.08.2003 N 500
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 серпня 2003 р.
за N 745/8066

Про внесення змін та доповнень до Інструкції про порядок реєстрації в Державній пробірній службі відбитків іменників - спеціальних знаків, що засвідчують виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів

Відповідно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" (637/97-ВР) та Положення про Державну пробірну службу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2000 р. N 732 (732-2000-п) , НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни та доповнення до Інструкції про порядок реєстрації в Державній пробірній службі відбитків іменників - спеціальних знаків, що засвідчують виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16 жовтня 2001 р. N 466 (z0935-01) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2001 р. за N 935/6126, виклавши її в новій редакції (додається).
2. Державній пробірній службі (Назимок М.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 р. N 493/92 (493/92) "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами і доповненнями).
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на голову Державної пробірної служби Назимка М.М.
Перший віце - прем'єр - міністр України,
Міністр фінансів України
М.Я.Азаров

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
16.10.2001 N 466
( z0935-01 )
(у редакції наказу
від 14.08.2003 N 500)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 серпня 2003 р.
за N 745/8066

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок реєстрації в Державній пробірній службі відбитків іменників - спеціальних знаків, що засвідчують виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів

1. Загальні положення

1.1. Цю Інструкцію розроблено відповідно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" (637/97-ВР) , Положення про Державну пробірну службу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2000 р. N 732 (732-2000-п) .
1.2. Вимоги Інструкції є обов'язковими для юридичних та фізичних осіб (суб'єктів господарської діяльності), що на підставі ліцензій Міністерства фінансів України здійснюють виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів.
1.3. У цій Інструкції терміни та поняття вживаються у такому значенні:
- виготовлювач - суб'єкти підприємницької діяльності всіх форм, які виготовляють або планують виготовляти ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів;
- вироби з дорогоцінного металу - будь-які ювелірні та побутові вироби, виготовлені із сплавів дорогоцінних металів - золота, срібла, платини, паладію;
- іменник - спеціальний знак, що засвідчує виготовлювача ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів;
- плата за реєстрацію іменника (іменників) - разовий платіж, що вноситься суб'єктом господарської діяльності при реєстрації іменника (іменників).
1.4. Інструкція запроваджує єдині вимоги до форми та змісту іменника (іменників), а також умов та порядку присвоєння індивідуальних знаків (шифру) виготовлювачу та реєстрації відбитка іменника (іменників) в Державній пробірній службі.
1.5. Суб'єкти підприємницької діяльності (виготовлювачі), які виготовляють вироби з дорогоцінних металів на підставі ліцензії, повинні мати іменник, відбиток якого проставляється виготовлювачем на всіх виробах.
1.6. Відбиток іменника (іменників) щорічно підлягає реєстрації в Державній пробірній службі. Використовувати іменник (іменники), відбиток якого (яких) не зареєстровано в Державній пробірній службі, забороняється.
1.7. Єдина база даних про відбитки іменників формується і ведеться Державною пробірною службою.

2. Вимоги до іменників та їх відбитків

2.1. Іменники за формою, системою позначення року використання, індивідуальними знаками (шифром) виготовлювача мають відповідати вимогам, установленим Державною пробірною службою відповідно до додатка 1.
2.2. Іменник (іменники) при виготовленні, використанні, зберіганні та знищенні підлягає суворому обліку. Наказом керівника підприємства визначаються особи, які несуть персональну відповідальність за дотримання встановлених вимог до виготовлення, використання, обліку, зберігання та знищення іменника.
2.3. Забороняється використовувати іменник, відбиток якого зареєстровано на поточний рік, у наступному році.
2.4. Відбиток іменника на виробах з дорогоцінних металів має бути рельєфним та чітким (недеформованим), з відтворенням форми іменника та всіх інформаційних знаків. У разі зашліфовки або деформування відбитка іменника на вироби наноситься новий відбиток.
2.5. Відбиток іменника наноситься на основну частину виробу одним із способів: механічним (методом механічного удару), електроерозійним, лазерним.
2.6. Якщо внаслідок значної деформації іменник знято з експлуатації, виготовляється інший - з аналогічними інформаційними знаками. Відбиток нового іменника надсилається на реєстрацію до Державної пробірної служби і додається до раніше зареєстрованого.
2.7. Іменники, які внаслідок використання протягом року зносилися (деформувалися), підлягають знищенню. Іменники, термін використання яких закінчився, підлягають знищенню до 20 січня наступного року.
2.8. Знищення іменника (іменників) здійснює виготовлювач виробів з дорогоцінних металів - власник іменника (іменників), про що складається акт знищення. Перед знищенням іменника (іменників) на латунну чи мідну пластину наноситься його відбиток (їх відбитки). Пластина зберігається у виготовлювача.
2.9. Виготовлювачі виробів з дорогоцінних металів (з урахуванням особливостей власного виробництва) розробляють внутрішню інструкцію про порядок виготовлення, використання, обліку, зберігання та знищення іменників.

3. Порядок реєстрації відбитків іменників

3.1. Реєстрації підлягають відбитки всіх виготовлених іменників, які передбачається використовувати протягом року. Для реєстрації відбитка іменника (іменників) виготовлювач подає до Державної пробірної служби заяву встановленої форми (додаток 2).
3.2. До заяви про реєстрацію відбитка іменника (іменників) додаються:
- копія ліцензії на виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, при реєстрації вперше або при внесенні змін до ліцензії;
- копія платіжного документа.
3.3. На підставі заяви і доданих до неї документів Державна пробірна служба присвоює виготовлювачу індивідуальні знаки (шифр), погоджує форму та умовні знаки іменника (іменників) згідно з додатком 1.
3.4. Реєстрація відбитка іменника (іменників) здійснюється після подання виготовлювачем реєстраційних карток (у двох примірниках) з відбитками виготовлених іменників.
Вимоги до оформлення реєстраційних карток наведені в додатку 3.
3.5. Усі подані виготовлювачем документи (заява, реєстраційні картки, копія ліцензії, копія платіжного документа) обліковуються і формуються в окрему справу.
3.6. За результатами розгляду заяви і доданих до неї документів Державна пробірна служба оформляє зворотний бік реєстраційної картки виготовлювача (додаток 3).
3.7. Датою реєстрації відбитка іменника (іменників) є дата оформлення реєстраційної картки. Термін реєстрації відбитка іменника (іменників) - 15 днів з дня подання усіх необхідних документів.
3.8. Після реєстрації один примірник реєстраційної картки, що є дозволом на використання іменника (іменників) на території України, повертається виготовлювачу.
3.9. Подання до Державної пробірної служби документів та карток з відбитками іменника (іменників) для реєстрації на наступний рік здійснюється виготовлювачами щорічно до 20 грудня поточного року.
3.10. Оплата за реєстрацію іменника (іменників) здійснюється згідно з чинним законодавством.

4. Облік зареєстрованих відбитків іменників

4.1. Облік зареєстрованих відбитків іменників виготовлювачів виробів з дорогоцінних металів ведеться Державною пробірною службою за реєстраційними картками, оформленими згідно з додатком 3.
4.2. Облікова інформація про зареєстровані відбитки іменників на поточний рік щомісяця надсилається до казенних підприємств пробірного контролю.
4.3. Реєстраційні картки з відбитками іменників підлягають суворому обліку.
4.4. Наказом Голови Державної пробірної служби визначаються особи, які несуть персональну відповідальність за дотримання встановленого порядку обліку, збереження реєстраційних карток з відбитками іменників.
4.5. Інформація, що надійшла до Державної пробірної служби згідно з пунктами 4.1-4.4 цієї Інструкції, є конфіденційною.

5. Контроль за виконанням вимог цієї Інструкції

5.1. Державна пробірна служба здійснює перевірки додержання вимог законодавства суб'єктами господарської діяльності, що виготовляють вироби з дорогоцінних металів, та виконує контрольні і наглядові функції за обліком, зберіганням, використанням, знищенням іменників.
Голова Державної пробірної служби
М.М.Назимок

Додаток 1
до Інструкції про порядок
реєстрації в Державній
пробірній службі відбитків
іменників - спеціальних
знаків, що засвідчують
виготовлювачів ювелірних
та побутових виробів з
дорогоцінних металів

СИСТЕМА

позначень та форма іменників - спеціальних знаків, що засвідчують виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів в Україні

2003 3ХХХ 2004 4ХХХ 2005 5ХХХ 2006 6ХХХ 2007 7ХХХ 2008 8ХХХ 2009 9ХХХ
Умовні позначення:
0-9 - умовні позначення року в десятиріччі;
ХХХ - індивідуальні знаки (шифр) виготовлювача; першим знаком є шифр області України (у т.ч. Автономної Республіки Крим), в якій зареєстровано виготовлювача:
А - АР Крим;
Б - Волинська область;
В - Вінницька область;
Г - Донецька область;
Д - Дніпропетровська область;
Ж - Житомирська область;
З - Запорізька область;
У - Закарпатська область;
І - Івано-Франківська область;
К - Київська область;
Е - Кіровоградська область;
Л - Львівська область;
Н - Луганська область;
М - Миколаївська область;
О - Одеська область;
П - Полтавська область;
Р - Рівненська область;
С - Сумська область;
Т - Тернопільська область;
Х - Харківська область;
Ш - Херсонська область;
Є - Хмельницька область;
Ч - Черкаська область;
Я - Чернівецька область;
И - Чернігівська область.
Форма іменника - прямокутник із загостренням з правого боку (у вигляді стрілки) або прямокутник (без загострення).
Примітка. У разі зміни області діяльності виготовлювача за ним можуть зберігатися надані раніше індивідуальні знаки (шифр).
Приклад позначень іменника виготовлювача: ЭКЮ - іменник ВАТ "Київський ювелірний завод", м. Київ, призначений для використання в 2003 році.

Додаток 2
до Інструкції про порядок
реєстрації в Державній
пробірній службі відбитків
іменників - спеціальних
знаків, що засвідчують
виготовлювачів ювелірних
та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Голові Державної
пробірної служби

ЗАЯВА

про реєстрацію відбитка іменника - спеціального знака, що засвідчує виготовлювача ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів

     1. __________________________________________________________
         (повна назва юридичної особи, організаційно-правова форма
__________________________________________________________________
  або прізвище, ім'я та по батькові підприємця - фізичної особи)
     2. Місце знаходження: _______________________________________
__________________________________________________________________
     3. Телефон, факс: ___________________________________________
     4. Ідентифікаційний код (номер): ____________________________
     5. Ліцензія: N ______ дата видачі ________ дійсна до ________
     6. __________________________________________________________
            (місце здійснення ліцензійної діяльності)
7. Шифр іменника минулого року: _____________________________ просить присвоїти та зареєструвати відбиток іменника (іменників) виготовлювача ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на ____________ рік.
Суб'єкт господарської діяльності ознайомлений з чинним законодавством України щодо виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, вимогами до виготовлення, обліку, реєстрації, використання іменника - спеціального знака, що засвідчує виготовлювача.
     До заяви додається: _________________________________________
                         _________________________________________
                         _________________________________________
     Особа, відповідальна за реєстрацію іменника _________________
__________________________________________________________________
       (прізвище, ім'я та по батькові, контактний телефон)
  Керівник     __________________        _______________
                    (підпис)                 (дата)
  М.П.

Додаток 3
до Інструкції про порядок
реєстрації в Державній
пробірній службі відбитків
іменників - спеціальних
знаків, що засвідчують
виготовлювачів ювелірних
та побутових виробів з
дорогоцінних металів

ВИМОГИ

до оформлення реєстраційних карток виготовлювача ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів

Оформлення реєстраційних карток здійснюється виготовлювачем на твердому білому картоні за нижченаведеним зразком. Відбитки іменника (іменників) проставляються на латунній чи мідній пластині, що закріплюється на картоні.
Рекомендовані розміри реєстраційної картки - прямокутник із сторонами 100 та 150 мм.
              Лицьовий бік                              Зворотний бік
--------------------------------------------------------------------------------
|Реєстраційна картка N _____           |     Зареєстровано до використання     |
|                                      |                                       |
| ____________________________________ |     на ____________ рік іменник(и)    |
|     (назва виготовлювача,            |                                       |
| організаційно-правова форма)         |    "___" ______________ р. N _____    |
|                                      |                                       |
| ____________________________________ |Голова Державної пробірної служби      |
|                                      |                                       |
|1. __________________________________ |М.П. __________ ______________________ |
|         (місцезнаходження)           |    (підпис)     (ініціали, прізвище)  |
| ____________________________________ |                                       |
|                                      | ------------------------------------- |
|2. Ідентифікаційний код (номер):_____ |                                       |
|3. Ліцензія N ________ від __________ |         Закріплювальна нитка          |
|                                      |                                       |
|            дійсна до _______________ | ------------------------------------- |
|4. Відбитки іменника ________________ |                                       |
|                           (шифр)     |Головний експерт _____________________ |
|                                      |                       (підпис)        |
| ------------------------------------ |                                       |
|           Латунна пластина           |Експерт          _____________________ |
|        з відбитками іменника         |                       (підпис)        |
| ------------------------------------ |                                       |
|                                      |                                       |
|Директор ____________________________ |                                       |
|            (підпис)     (прізвище)   |                                       |
|      М.П.                            |                                       |
--------------------------------------------------------------------------------