УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
Про внесення доповнення до номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників
У зв'язку з необхідністю удосконалення травматологічно-ортопедичної допомоги населення України затверджую:
1. Доповнення до номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників (
v0146282-91)
(додаток 1).
2. Інструктивно-методичні вказівки з атестації гіпсових техніків-ортезистів (додаток 2).НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію з 1 січня 1993 року доповнення до номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників (
v0146282-91)
та інструктивно-методичні вказівки з атестації гіпсових техніків-ортезистів, що затверджені цим наказом.
2. Начальникам головних управлінь та управлінь Міністерства охорони здоров'я України, директорам НДІ, керівникам установ, що підпорядковані МОЗ України, завідуючим (начальникам) відділами (управлінь) охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій, Ради міністрів Республіки Крим:
2.1. До 1 квітня 1993 року середнім медичним працівникам, що мають кваліфікаційну категорію з лікувальної, акушерської чи сестринської справи і працюють гіпсовими техніками, присвоїти відповідну категорію за спеціальністю "гіпсовий технік-ортезист" без проходження переатестації.
2.2. Атестацію фахівців за спеціальністю "гіпсовий технік-ортезист" проводити згідно з наказом МОЗ України від 23 жовтня 1991 р. N 146 (
v0146282-91)
"Про атестацію середніх медичних працівників".
2.3. Протягом січня 1993 року ввести до складу діючих атестаційних комісій висококваліфікованих фахівців за спеціальністю "гіпсовий технік-ортезист".
Додаток 1
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
25.12.1992 N 194
ДОПОВНЕННЯ
до номенклатури спеціальностей середніх медичних працівників ( v0146282-91 )
1. Гіпсовий технік-ортезист
Начальник Головного управління
учбових закладів, кадрів і науки
|
С.М.Бєлан
|
Додаток 2
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
25.12.1992 N 194
ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
з атестації гіпсових техніків-ортезистів
Загальні вимоги: гіпсовий технік-ортезист повинен мати середню спеціальну медичну освіту, пройти спеціальну підготовку, освоїти та досконало оволодіти навиками формування гіпсових пов'язок.
Фахівець з цієї спеціальності повинен досконало знати анатомію основних частин тіла:
нижніх кінцівок з урахуванням розташування судинно-нервового пучка;
верхніх кінцівок - в особливості кисті та передпліччя;
анатомо-фізіологічні особливості хребта.
Знати фізіологію функціонування м'язів кінцівок, особливості кровообігу в залежності від стану здоров'я, віку, а також основи біомеханіки суглобів, статико-динамічні особливості опорно-рухового апарату.
Бути обізнаним з сучасними можливостями ортопедичної техніки, відповідною апаратурою, новими матеріалами та технологією їх використання.
Знати технологію приготування гіпсу, техніку накладання гіпсових пов'язок, організацію роботи та обладнання гіпсувального кабінету.
Друга кваліфікаційна категорія надається гіпсовим технікам-ортезистам, до володіють сучасними методами накладання різних м'яких фіксуючих та гіпсових пов'язок при травмах: кисті, передпліччя, гомілки, стопи.
Володіють аналогічними гіпсовими пов'язками при ортопедичних захворюваннях, після операцій на кінцівках. Знають і здійснюють догляд та корекцію гіпсових пов'язок, догляд та регуляцію вантажів при скелетній витяжці.
Перша кваліфікаційна категорія надається гіпсовим технікам-ортезистам, що добре володіють методиками гіпсових пов'язок при всіх видах травм та після операцій на кінцівках і суглобах (кисті, передпліччі, плечі - глухі пов'язки, лонгети, торакобрахіальні пов'язки з напівкорсетом, фіксуючі пов'язки при переломі ключиці).
Вміють накладати фіксуючі та корегуючі гіпсові пов'язки при переломах, операціях на нижніх кінцівках (шинки, лонгети при травмах стопи, гіпсовий чобіток), а також глухі пов'язки, лонгети при травмах нижніх кінцівок та гонітний чи кокситний шутор (пов'язка) для фіксації суглобів.
Знають і виконують корегуючі гіпсові пов'язки для виправлення контрактур та зняття тугорухливості, корегуючі гіпсові пов'язки при лікуванні вроджених ортопедичних вад (кривошиї, клишоногості, вродженого звиху, контрактур суглобів).
Здійснюють догляд та корекцію при скелетній витяжці, при накладених фіксуючих і функціональних апаратах.
Вища кваліфікаційна категорія надається гіпсовим технікам-ортезистам, що володіють методами виконання всіх гіпсових робіт при травмах, після операцій на кінцівках та ортопедичних захворюваннях.
Проводять накладання фіксуючих пов'язок при травмах хребців шийного відділу - напівкорсет з головоутримувачем, корсетів при травмах хребта, формують гіпсові краватки при сколіозі.
Здійснюють нагляд та корекцію при накладених фіксуючих, функціональних та компресійних апаратах.
Володіють методиками зняття гіпсових моделей для виготовлення апаратів, корсетів, туторів, куксоприймачів, формування моделі куксоприймача та збірки первинного протеза.
Уміють проводити практичні заняття, виготовляти гіпсові муляжі для цієї мети.
Начальник Головного управління
організації медичної допомоги
і медичного страхування
|
А.П.Картиш
|