КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 лютого 2007 р. N 299
Київ

Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1322 (1322-2007-п) від 14.11.2007 N 81 (81-2008-п) від 22.02.2008 ) ( Установити, що використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті (107-17) Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за програмою "Підтримка екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення", здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого цією Постановою, згідно з Постановою КМ N 81 (81-2008-п) від 22.02.2008 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті (489-16) для підтримки екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення, що додається.
Прем'єр-міністр України
В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 33

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2007 р. N 299

ПОРЯДОК

використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті ( 489-16 ) для підтримки екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення

1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2007 році коштів, передбачених за бюджетною програмою "Підтримка екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення" (489-16) (далі - бюджетні кошти).
2. Виконання бюджетної програми передбачається за рахунок загального та спеціального фонду державного бюджету (489-16) .
3. Головним розпорядником бюджетних коштів є МНС, розпорядником нижчого рівня - державний департамент - Адміністрація зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (далі - розпорядник).
Одержувачами бюджетних коштів є:
державне спеціалізоване підприємство "Регіональне управління забезпечення організаційно-технічної та розпорядчої діяльності";
державне спеціалізоване підприємство по поводженню з радіоактивними відходами та дезактивації "Комплекс";
державне спеціалізоване науково-виробниче підприємство "Чорнобильський радіоекологічний центр";
державне спеціалізоване комплексне підприємство "Чорнобильська пуща";
державне спеціалізоване підприємство "Центр переробки та захоронення техногенних відходів" "Техноцентр";
державне спеціалізоване виробниче комплексне водоохоронне підприємство "Чорнобильводексплуатація";
державне підприємство "Управління капітального будівництва";
державне підприємство "Спеціалізована будівельна компанія";
державне підприємство по забезпеченню життєдіяльності зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення "Чорнобильсервіс".
4. Бюджетні кошти спрямовуються на виконання плану заходів на 2007 рік (далі - план заходів) з помісячним розподілом одержувачам, розробленого розпорядником і затвердженого МНС за погодженням з Мінфіном, зокрема на:
проведення робіт із зменшення обсягів винесення радіонуклідів з території зони відчуження шляхом зміцнення захисних бар'єрів, зокрема здійснення лісозахисних заходів, підтримки діючих і створення нових водоохоронних споруд;
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 81 (81-2008-п) від 22.02.2008 )
збирання, перевезення, зберігання, захоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок Чорнобильської катастрофи, експлуатацію та обслуговування об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами;
проведення радіаційного та дозиметричного контролю, екологічного моніторингу природного середовища забруднених територій;
утримання території зони відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення в належному санітарному та пожежобезпечному стані, фізичний захист об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, та охорону території;
розроблення нормативних документів з питань поводження з радіоактивними відходами;
експлуатацію об'єктів інфраструктури (систем управління діяльністю, інженерних мереж та об'єктів, доріг тощо).
5. Розпорядник:
складає кошторис видатків та помісячний план асигнувань і подає його для затвердження МНС;
затверджує на виконання плану заходів річні програми робіт з помісячним розписом одержувачам;
затверджує на підставі розрахунків, проведених одержувачами бюджетних коштів відповідно до їх річних програм робіт, плани використання бюджетних коштів;
визначає пріоритетні напрями робіт у цілому за планом заходів і для кожного одержувача та враховує їх при затвердженні плану використання бюджетних коштів;
встановлює за погодженням з МНС результативні показники, виконання яких є обов'язковою умовою для перерахування бюджетних коштів їх одержувачам;
здійснює контроль за виконанням робіт одержувачами бюджетних коштів;
укладає із суб'єктами господарювання договори про здійснення заходів, виконання робіт та надання послуг, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та підтримкою екологічно безпечного стану в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення.
6. Одержувачі бюджетних коштів використовують їх у межах кошторисних призначень та виключно для здійснення заходів, визначених планом заходів.
Одержувачі складають щомісяця акти виконання робіт за попередній місяць, які затверджує розпорядник і на підставі яких розпорядник виділяє бюджетні кошти одержувачам для здійснення платежів.
( Абзац другий пункту 6 в редакції Постанови КМ N 1322 (1322-2007-п) від 14.11.2007 )
7. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (1490-14) , а попередня оплата - згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2006 р. N 1404 (1404-2006-п) "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 41, ст. 2752).
8. Перерахування бюджетних коштів проводиться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками (z0716-04) , затвердженого Державним казначейством.
9. Відкриття рахунків в органах Державного казначейства розпорядником та одержувачами бюджетних коштів, а також відображення проведених процедур у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності про виконання державного бюджету здійснюються у порядку, встановленому Державним казначейством.
10. Одержувачі бюджетних коштів подають до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, розпоряднику звіт про виконання річних програм робіт з помісячним розписом та планів використання бюджетних коштів у натуральних та вартісних показниках, а також результативних показників.
Розпорядник надсилає до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, МНС звіт про виконання плану заходів.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 81 (81-2008-п) від 22.02.2008 )
11. МНС подає щокварталу до 20 числа наступного місяця Мінфіну звіт про виконання плану заходів з аналізом та пропозиціями щодо врегулювання проблемних питань.
12. Контроль за цільовим і ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.