КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 квітня 2007 р. N 605
Київ
|
Про проведення експерименту з призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) і проживають у сім'ях опікунів (піклувальників), за принципом "гроші ходять за дитиною"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Провести з 1 квітня по 31 грудня 2007 р. у Київській області експеримент з призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) і проживають у сім'ях опікунів (піклувальників), за принципом "гроші ходять за дитиною".
2. Затвердити Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) і проживають у сім'ях опікунів (піклувальників), за принципом "гроші ходять за дитиною" в умовах експерименту, що додається.
3. Міністерству у справах сім'ї, молоді та спорту:
разом з Київською обласною державною адміністрацією, Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством праці та соціальної політики розробити і подати до 1 липня 2007 р. Кабінетові Міністрів України проект порядку перерозподілу коштів для утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після їх вибуття із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та влаштування у сім'ї опікунів (піклувальників);
поінформувати до 1 лютого 2008 р. Кабінет Міністрів України про результати експерименту.
Прем'єр-міністр України
|
В.ЯНУКОВИЧ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 квітня 2007 р. N 605
ПОРЯДОК
призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) і проживають у сім'ях опікунів (піклувальників), за принципом "гроші ходять за дитиною" в умовах експерименту
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає механізм проведення експерименту з призначення і виплати державної соціальної допомоги (далі - соціальна допомога) на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) і проживають у сім'ях опікунів (піклувальників) (далі - діти).
2. Соціальна допомога призначається і виплачується з 1 квітня 2007 р. у грошовій формі опікунам (піклувальникам) на кожну дитину управліннями праці та соціального захисту населення держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці і соціального захисту населення виконавчих органів міських рад за місцем проживання (перебування) дітей (далі - уповноважені органи).
Служби у справах дітей готують документи, необхідні для призначення соціальної допомоги, і передають їх уповноваженим органам.
Документи зберігаються протягом п'яти років після припинення виплати соціальної допомоги.
Призначення соціальної допомоги
3. Уповноважені органи призначають соціальну допомогу за заявою встановленого зразка, що подається опікуном (піклувальником) на підставі:
рішення райдержадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради про встановлення опіки (піклування);
довідок про розмір аліментів, що видаються органом державної виконавчої служби; з місця навчання дитини про розмір стипендії; про розмір пенсії, державної допомоги, що виплачується дитині;
інших документів, необхідних для вирішення питання щодо призначення і виплати соціальної допомоги.
У разі несплати батьками аліментів уповноважений орган призначає соціальну допомогу без урахування розміру аліментів.
4. Призначення соціальної допомоги здійснюється з місяця надходження заяви про її призначення до досягнення дитиною 18-річного віку.
5. Уповноважений орган подає щомісяця службам у справах дітей інформацію про призначення і виплату соціальної допомоги чи припинення її виплати у порядку, встановленому Мінсім'ямолодьспортом за погодженням з Мінпраці.
Розмір і виплата соціальної допомоги
6. Розмір соціальної допомоги до досягнення дітьми 18-річного віку становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
7. Якщо дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги за попередній повний місяць, що діють на день надходження заяви про призначення соціальної допомоги.
У разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму розмір соціальної допомоги перераховується без додаткового звернення опікуна (піклувальника).
8. Соціальна допомога виплачується щомісяця до 20 числа опікуну (піклувальнику) на підставі платіжних документів, що готуються уповноваженим органом, через визначену в установленому порядку банківську установу шляхом перерахування на особовий рахунок опікуна (піклувальника) в такій установі за його вибором або через державне підприємство поштового зв'язку за місцем проживання дитини.
Витрати, пов'язані з виплатою соціальної допомоги
9. Витрати, пов'язані з виплатою соціальної допомоги банківською установою і державним підприємством поштового зв'язку, здійснюються уповноваженим органом за рахунок бюджетних коштів.
11. Перерахування субвенції здійснюється згідно з Порядком обслуговування державного бюджету за видатками (
z0716-04)
, затвердженим Державним казначейством.
12. Київська облдержадміністрація здійснює розподіл субвенції між бюджетами районів, міст обласного значення на підставі розрахункових даних про витрати, пов'язані з виплатою соціальної допомоги, поданих службою у справах дітей Київської облдержадміністрації.
Головне управління Державного казначейства в Київській області перераховує щомісяця на підставі платіжних документів, що готуються Київською облдержадміністрацією, відповідні кошти на рахунки районних бюджетів, бюджетів міст обласного значення, відкриті в органах Державного казначейства.
13. Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад перераховують отримані субвенції на рахунки уповноважених органів, відкриті в органах Державного казначейства, за відповідними кодами бюджетної класифікації.
14. На підставі платіжних документів, що готуються уповноваженим органом, орган Державного казначейства перераховує кошти на особовий рахунок опікуна (піклувальника) в банківській установі за його вибором або через державне підприємство поштового зв'язку за місцем проживання дитини.
Фінансова звітність
15. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.
Контроль
16. Контроль за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на виплату соціальної допомоги, здійснюється відповідно до законодавства.