УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 січня 2007 р. N 19
Київ
|
Про утворення Комісії із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Комісію із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
2. Затвердити Положення про Комісію із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, що додається.
3. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям утворити комісії із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та місцевими органами виконавчої влади.
Прем'єр-міністр України
|
В.ЯНУКОВИЧ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 січня 2007 р. N 19
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування
1. Комісія із сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування (далі - Комісія) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією (
254к/96-ВР)
та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Основним завданням Комісії є сприяння досудовому врегулюванню спорів між інвесторами та органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Комісія розглядає спори між інвесторами та місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування у разі, коли спір не врегульовано за сприяння комісії на місцевому рівні або коли на місцевому рівні комісія не утворена.
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
розглядає за поданням інвесторів, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування заяви (звернення, скарги) із спірних питань та сприяє розв'язанню спорів у межах досудової процедури;
аналізує причини надходження заяв (звернень, скарг) із спірних питань від суб'єктів правовідносин і готує пропозиції Кабінетові Міністрів України щодо удосконалення нормативно-правових актів у сфері інвестиційної діяльності;
подає у тижневий строк за результатами розгляду заяв (звернень, скарг) Кабінетові Міністрів України рекомендації щодо вирішення порушеного питання та/або пропозиції стосовно удосконалення нормативно-правових актів з питань інвестиційної діяльності;
надає консультаційну та інформаційну допомогу інвесторам щодо розв'язання проблем, які виникають під час провадження інвестиційної діяльності на території України.
5. Комісія має право:
отримувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію і документи, необхідні для виконання покладених на неї завдань та надавати зазначеним органам рекомендації щодо можливих шляхів врегулювання спорів;
заслуховувати на своїх засіданнях інформацію посадових осіб органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про стан роботи з розгляду заяв (звернень, скарг) із спірних питань;
залучати в установленому порядку державних службовців (за погодженням з їх керівниками), провідних учених і фахівців як незалежних експертів для надання консультацій.
6. Головою Комісії є Перший віце-прем'єр-міністр України.
Голова Комісії затверджує персональний склад Комісії з числа керівників центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або їх заступників, на яких покладено функції з реалізації інвестиційної політики, та призначає заступників голови і секретаря Комісії.
7. Формою роботи Комісії є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал, згідно з планом, що затверджується головою Комісії.
Секретар повідомляє не пізніше ніж у десятиденний строк членів Комісії і заінтересованих осіб про дату і час проведення засідання та надсилає їм примірник порядку денного засідання Комісії разом з матеріалами, що підлягають розгляду.
8. Засідання Комісії веде її голова, а у разі його відсутності - один із заступників голови.
Засідання Комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів.
9. У разі коли немає можливості бути присутнім на засіданні, член Комісії уповноважує для цього іншу особу.
Уповноважена особа бере участь у засіданні Комісії та в голосуванні за згодою особи, що веде засідання.
10. Комісія приймає рішення шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос особи, що веде засідання.
Рішення Комісії оформляється протоколом, який підписують особа, що веде засідання, та секретар. До протоколу в обов'язковому порядку вноситься думка незалежних експертів у разі їх залучення.
11. Організаційне забезпечення діяльності Комісії покладається на Держінвестицій.