КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 червня 2008 р. N 579
Київ
|
Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансування заходів із захисту, відтворення та підвищення родючості ґрунтів
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті (
107-17)
для фінансування заходів із захисту, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ТИМОШЕНКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 червня 2008 р. N 579
ПОРЯДОК
використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті ( 107-17 ) для фінансування заходів із захисту, відтворення та підвищення родючості ґрунтів
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті (
107-17)
Мінагрополітики за програмою "Фінансування заходів по захисту, відтворенню та підвищенню родючості ґрунтів" (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються суб'єктам господарювання незалежно від організаційно-правової форми і форми власності, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції (далі - сільгосппідприємства), для компенсації у поточному бюджетному році витрат, пов'язаних з проведенням заходів щодо хімічної меліорації ґрунтів (виготовлення проектно-кошторисної документації; оплата меліорантів - вапняків природних, вапняків, дефекату, крейди, туфів, сапонітів, фосфогіпсу, мергелів, доломітового борошна (доломіту), фосфоритів, вапняково-сірчаних сумішей, гіпсу сиромеленого і залізо-кальцієвого шламу; транспортування і внесення меліорантів у ґрунт) та щодо культивування сидеральних культур відповідно до технологічних проектів вирощування в такому обсязі:
55 відсотків - вапнування сильно-, середньо- та слабокислих ґрунтів (з реакцією ґрунтового розчину, що дорівнює або менша від 5,5) з компенсацією у розмірі 300 гривень на 1 гектар;
15 відсотків - гіпсування сильно- та середньолужних ґрунтів з компенсацією у розмірі 300 гривень на 1 гектар;
30 відсотків - культивування сидеральних культур (люпину, перко, пелюшки, гороху, вики, еспарцету, гречки та їх сумішей, люцерни в рисовій сівозміні) з компенсацією у розмірі 400 гривень на 1 гектар.
3. Мінагрополітики здійснює за погодженням з Мінфіном розподіл між Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій бюджетних коштів, що спрямовуються на проведення вапнування пропорційно наявним площам сильно-, середньо- та слабокислих ґрунтів, гіпсування пропорційно площам сильно- та середньолужних ґрунтів за даними агрохімічної паспортизації станом на 1 червня 2006 р., а тих бюджетних коштів, що спрямовуються на культивування сидеральних культур, - пропорційно прогнозованому обсягу посівів сидеральних культур на підставі поданої зазначеними органами інформації.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку облдержадміністрацій протягом п'яти робочих днів після надходження даних про розподіл бюджетних коштів здійснюють їх розподіл між управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій для спрямування на проведення заходів згідно з пунктом 2 цього Порядку.
4. Заходи щодо хімічної меліорації ґрунтів та культивування сидеральних культур проводяться на підставі відповідної проектно-кошторисної документації та/або технологічних проектів вирощування сидеральних культур, що розробляються державними проектно-технологічними центрами охорони родючості ґрунтів і якості продукції Автономної Республіки Крим та областей.
5. Для розподілу бюджетних коштів управління агропромислового розвитку районної, управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрації утворює комісію, до складу якої включаються начальник управління (голова комісії), по одному представнику фінансового управління, органу державної контрольно-ревізійної служби, державної податкової інспекції (далі - комісія).
Комісія разом з управлінням агропромислового розвитку районної, управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій протягом трьох робочих днів після надходження інформації про розподіл бюджетних коштів від Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим, Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, але не пізніше ніж за 20 днів до її засідання, розміщує у друкованому засобі масової інформації оголошення із зазначенням переліку необхідних для отримання бюджетних коштів документів, строку та умов їх подання.
6. Для отримання бюджетних коштів сільгосппідприємство подає комісії:
заявку;
копію проектно-кошторисної документації на проведення хімічної меліорації ґрунтів та/або технологічного проекту вирощування сидеральних культур;
акт приймання робіт з хімічної меліорації ґрунтів та/або акт про обсяг посівів сидеральних культур;
копію довідки про включення до ЄДРПОУ;
довідку про фактичну структуру посівних площ поточного року і ту, що планується на наступний рік, за формою, встановленою Мінагрополітики;
довідку Центру державного земельного кадастру про наявну площу земель сільськогосподарського призначення, що перебувають у власності, постійному користуванні чи оренді, та/або довідку органу, який зареєстрував договір оренди земельної частки (паю) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2000 р. N 119 (
119-2000-п)
"Про затвердження Порядку реєстрації договорів оренди земельної частки (паю)" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 4, ст. 113);
довідки відповідних органів державної податкової служби та Пенсійного фонду України про відсутність (наявність) заборгованості з податкових зобов'язань та платежів до Пенсійного фонду;
письмове зобов'язання повернути у місячний строк до бюджету бюджетні кошти у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання. У разі виявлення таких фактів нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний день прострочення повернення коштів, а також припиняється надання будь-якої державної підтримки протягом поточного та трьох наступних бюджетних періодів.
Копії поданих до 30 листопада поточного року документів засвідчуються підписом керівника, що скріплюється печаткою сільгосппідприємства.
Документи розглядаються комісією в міру їх надходження від сільгосппідприємства та реєструються в журналі обліку, оформленому в установленому порядку.
У разі прийняття рішення про відмову у виділенні бюджетних коштів комісія надсилає сільгосппідприємству у триденний строк письмове повідомлення із зазначенням причини.
7. Бюджетні кошти не виділяються сільгосппідприємству, що визнане банкрутом, проти якого порушено справу про банкрутство, що перебуває на стадії ліквідації або має прострочену більш як півроку заборгованість перед державним (
107-17)
і місцевими бюджетами (податкові платежі, позички) та Пенсійним фондом України, та тому, що недотримується вимог стосовно науково обґрунтованої структури посівних площ сільськогосподарських культур, визначеної відповідно до зональних особливостей України і затвердженої Мінагрополітики разом з Українською академією аграрних наук.
8. Сільгосппідприємство щомісяця до 5 числа наступного періоду подає комісії документи, що підтверджують фактично виконані роботи.
Бюджетні кошти виділяються сільгосппідприємству в порядку черговості реєстрації його у журналі обліку в межах надходження таких коштів.
Якщо сільгосппідприємство провадить господарську діяльність у кількох регіонах, бюджетні кошти виділяються йому за місцем розташування земельної ділянки, на якій проведено заходи згідно з пунктом 2 цього Порядку.
9. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками (
z0716-04)
, затвердженого Державним казначейством.
10. Починаючи з жовтня поточного року може бути здійснено щомісячний перерозподіл невикористаних бюджетних коштів:
Мінагрополітики за погодженням з Мінфіном - пропорційно потребі, визначеній у пропозиціях Міністерства аграрної політики Автономної Республіки Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних і управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій;
Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку облдержадміністрацій - пропорційно потребі, визначеній в заявках сільгосппідприємств, між управліннями агропромислового розвитку райдержадміністрацій.
11. Сільгосппідприємства, яким перераховано бюджетні кошти, подають щокварталу до 5 числа наступного місяця управлінням агропромислового розвитку районних, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій звіт за формою, встановленою Мінагрополітики.
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації подає щокварталу до 10 числа наступного місяця Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій звіт про обсяг виділених коштів та напрями їх використання.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, Головне управління агропромислового розвитку обласної, управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій подають за узагальненими показниками щокварталу до 15 числа наступного місяця Мінагрополітики звіт про кількість сільгосппідприємств, яким перераховано бюджетні кошти, їх обсяг та напрями використання для надіслання узагальненої інформації Мінфіну до 20 числа зазначеного місяця.
12. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.