УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
07.09.2007 N 733/5
Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
7 вересня 2007 р. 
за N 1050/14317 
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 1094/5 (z0572-08) від 27.06.2008 )

Про внесення змін до Порядку проходження стажування громадянами України в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою, та Порядку проведення кваліфікаційного іспиту особами, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою

З метою удосконалення процесу складання кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір займатися нотаріальною діяльністю, НАКАЗУЮ:
1. Унести такі зміни до Порядку проходження стажування громадянами України в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.12.2006 N 89/5 (z1275-06) , зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.12.2006 за N 1275/13149:
1.1. Пункт 5 доповнити словами "один раз на рік".
1.2. Абзац перший пункту 8 доповнити реченням "Кількість керівників стажування має відповідати кількості посад стажистів з урахуванням того, що у керівника стажування не може одночасно перебувати більше одного стажиста".
1.3. У пункті 9 слова "два рази" замінити словами "один раз".
1.4. Пункт 14 доповнити новим абзацом:
"Особи, допущені до іспиту, не можуть самостійно залишати приміщення, в якому проходить іспит, до його закінчення".
1.5. Пункт 15 викласти в такій редакції:
"15. Іспит, як правило, проводиться в один день.
У разі допущення до складання іспиту більше двадцяти осіб, іспит проводиться у декілька днів і вважається закінченим після участі в ньому всіх осіб, що допущені та з'явилися на іспит".
1.6. Пункти 17 та 18 викласти в такій редакції:
"17. Білети розробляються Міністерством юстиції до кожного іспиту на підставі Примірного переліку питань для іспиту громадян України, які бажають пройти стажування в державних нотаріальних конторах або в нотаріусів, що займаються приватною нотаріальною практикою, затвердженого Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату. Білет має складатися з п'яти питань, різних за тематикою, підписується директором або заступником директора Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань Мін'юсту, скріплюється печаткою цього Департаменту. Білети заклеюються у конверт. Конверт з білетами доставляє представник Мін'юсту в день проведення іспиту.
18. На початку іспиту кваліфікаційна комісія інформує осіб, допущених до складання цього іспиту, про порядок проведення іспиту.
Білети пропонуються кваліфікаційною комісією особам, допущеним до складання іспиту, на їх вибір після відкриття конверта представником Мін'юсту у присутності членів кваліфікаційної комісії та осіб, що складають іспит.
Аркуші для відповідей підписуються членами кваліфікаційної комісії та представником Мін'юсту. Кожній особі, яка складає іспит, видається по два аркуші для відповідей. У разі необхідності на прохання особи, яка складає іспит, видаються додаткові аркуші для відповідей. Кількість виданих аркушів має відповідати кількості зданих аркушів.
Аркуші, на яких викладено відповіді на питання, що включені до білетів, підписуються особами, допущеними до складання іспиту, із зазначенням своїх прізвища, імені та по батькові".
1.7. Пункти 22, 23 та 24 викласти в такій редакції:
"22. Після закінчення часу, відведеного для іспиту, письмові роботи здаються для перевірки членами кваліфікаційної комісії. Відповідь на кожне питання оцінюється за дванадцятибальною системою.
23. За результатами оцінки письмової роботи та співбесіди кваліфікаційна комісія більшістю присутніх приймає рішення про допуск осіб до стажування.
У разі, якщо правильні відповіді надано особами, кількість яких перевищує кількість посад стажистів, визначених наказом управління юстиції, перевага надається особам, відповіді яких є найбільш повними та змістовними.
Для з'ясування обсягу знань осіб, які складають іспит, кваліфікаційна комісія може проводити з ними співбесіду, на якій присутність інших осіб, що складають іспит, не допускається.
Особи, не допущені до стажування, мають право взяти участь у наступному іспиті для допуску до стажування на загальних підставах.
Представник Мін'юсту має право перевірити повноту, об'єктивність, правильність результатів оцінювання. У разі неналежного оцінювання відповідей членами кваліфікаційної комісії, представник Мін'юсту доповідає про це керівництву Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань для відповідного реагування.
24. У разі порушення вимог цього Порядку представник Мін'юсту має право ініціювати перед кваліфікаційною комісією питання про зупинення проведення іспиту до усунення порушення. Кваліфікаційна комісія зобов'язана негайно усунути порушення. У разі неможливості усунення порушень, кваліфікаційна комісія зобов'язана припинити проведення цього іспиту.
У разі припинення іспиту дата проведення наступного іспиту визначається кваліфікаційною комісією за погодженням з Міністерством юстиції.
Рішення кваліфікаційної комісії оформляється протоколом, який підписують головуючий на засіданні та секретар".
2. Унести такі зміни до Порядку проведення кваліфікаційного іспиту особами, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.12.2006 N 89/5 (z1276-06) , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.12.2006 за N 1276/13150:
2.1. Пункт 4 доповнити словами "один раз на півріччя".
2.2. У пункті 5 слова "першого етапу" виключити.
2.3. Абзац п'ятий пункту 6 виключити.
2.4. У пункті 11:
перше речення після слів "складати кваліфікаційний іспит" доповнити словами "у тому числі повторно";
доповнити пункт новими абзацами:
"Рішення про допуск осіб до повторного складання кваліфікаційного іспиту приймається у разі закінчення річного строку від дати попереднього іспиту.
Інформація щодо переліку осіб, допущених до складання кваліфікаційного іспиту, має бути розміщена в загальнодоступних місцях у приміщенні відповідного Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, мм. Києві чи Севастополі".
2.5. У пункті 14 слова "кваліфікаційною комісією" замінити словами "Міністерством юстиції".
2.6. Пункти 16 і 17 викласти в такій редакції:
"16. Білети для тестування на початку кваліфікаційного іспиту пропонуються кваліфікаційною комісією особам, допущеним до цього іспиту, на їх вибір після відкриття конверта представником Мін'юсту у присутності членів кваліфікаційної комісії та осіб, допущених до кваліфікаційного іспиту.
17. На аркуші з тестами особа, що їх отримала, указує своє прізвище, ім'я та по батькові. Правильна відповідь на тестове запитання підкреслюється. У разі виявлення помилки особою, яка складає кваліфікаційний іспит, невірна відповідь закреслюється та засвідчується підписом цієї особи. Допускається не більше трьох виправлень відповідей у білеті".
2.7. Пункт 24 доповнити новим абзацом:
"Особи, які не склали перший етап кваліфікаційного іспиту, вважаються такими, що не склали кваліфікаційний іспит".
2.8. Пункти 25 та 26 викласти в такій редакції:
"25. Другий етап кваліфікаційного іспиту проводиться на наступний день після першого етапу цього іспиту.
26. Після оголошення результатів першого етапу кваліфікаційного іспиту комісія оголошує час та місце проведення другого етапу кваліфікаційного іспиту".
2.9. Абзац перший пункту 27 доповнити реченнями "Білети розробляються Міністерством юстиції до кожного кваліфікаційного іспиту на підставі Плану складення кваліфікаційного іспиту особами, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в нотаріуса, що займається приватною нотаріальною практикою, затвердженого Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, підписуються директором або заступником директора Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань Мін'юсту, скріплюються печаткою цього Департаменту та заклеюються у конверт. Конверт з білетами доставляє представник Мін'юсту у день проведення кваліфікаційного іспиту".
2.10. Пункт 28 викласти в такій редакції:
"28. Аркуші для відповідей підписуються членами кваліфікаційної комісії та представником Мін'юсту. Кожній особі, яка складає кваліфікаційний іспит, видається по два аркуші для відповідей. У разі необхідності на прохання особи, яка складає кваліфікаційний іспит, видаються додаткові аркуші для відповідей. На аркуші для відповідей особа, яка складає кваліфікаційний іспит, указує своє прізвище, ім'я та по батькові, номер білета та вказані в ньому питання і письмово викладає відповіді на них державною мовою".
2.11. Пункт 29 викласти в такій редакції:
"29. На підготовку відповідей відводиться не більше трьох годин. Для з'ясування обсягу знань особи, яка складає кваліфікаційний іспит, кваліфікаційна комісія може проводити з нею співбесіду, на якій присутність інших осіб, що складають іспит, не допускається. У разі, якщо за результатами співбесіди оцінки членів кваліфікаційної комісії не підтвердяться, особа вважається такою, що не склала кваліфікаційний іспит. З особами, які набрали менш ніж 7 балів по кожному питанню білета, співбесіда не проводиться".
2.12. Пункт 30 викласти в такій редакції:
"30. Після підготовки відповідей особа, яка складає кваліфікаційний іспит, здає секретарю комісії екзаменаційний білет, аркуші для відповідей, у тому числі невикористані. Кількість зданих аркушів має відповідати кількості виданих аркушів".
2.13. Пункт 32 доповнити новим абзацом:
"Представник Мін'юсту має право перевірити повноту, об'єктивність, правильність результатів оцінювання. У разі неналежного оцінювання відповідей членами кваліфікаційної комісії, представник Мін'юсту доповідає про це керівництву Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань для відповідного реагування".
2.14. Доповнити Порядок (z1276-06) пунктом 38:
"38. У разі порушення вимог цього Порядку представник Мін'юсту має право ініціювати перед кваліфікаційною комісією питання про зупинення проведення кваліфікаційного іспиту до усунення порушення. У разі неможливості усунення порушення, кваліфікаційна комісія зобов'язана припинити проведення цього іспиту.
У разі припинення проведення цього кваліфікаційного іспиту дата проведення наступного кваліфікаційного іспиту визначається кваліфікаційною комісією за погодженням з Міністерством юстиції".
3. У тексті вказаних Порядків (z1275-06, z1276-06) слова "Головні обласні, Київське та Севастопольське міські управління юстиції" в усіх відмінках замінити словами "головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі".
4. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань (Ященко Н.В.):
4.1. Забезпечити подання на державну реєстрацію цього наказу відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 (493/92) "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).
4.2. Довести цей наказ до відома начальників Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.
5. Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань (Ященко Н.В.) та начальникам Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі забезпечити належне виконання цього наказу.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України Єфіменка Л.В.
Міністр
О.В.Лавринович