КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 березня 2002 р. N 264
Київ
|
Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах
З метою впорядкування місць масового відпочинку населення на водних об'єктах Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах (додається).
Прем'єр-міністр України
|
А.КІНАХ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 березня 2002 р. N 264
ПОРЯДОК
обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах
1. Цим Порядком визначено механізм обліку місць масового відпочинку населення на водних об'єктах як територій, що підлягають постійному обслуговуванню аварійно-рятувальними службами (далі - місця масового відпочинку).
2. До місць масового відпочинку населення належать земельні ділянки з прилеглим водним простором, призначені для організованого відпочинку населення на прибережних захисних смугах водних об'єктів або островах, та водні об'єкти, на яких розташовані засоби розваг і атракціони, а також місця для занять водними видами спорту та місця любительського і спортивного рибальства у зимовий період.
3. Місця масового відпочинку визначаються органами місцевого самоврядування за проектами відведення земельних ділянок для цієї мети та узгоджуються з територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби.
Місця любительського і спортивного рибальства на зимовий період визначаються територіальними органами рибоохорони Держкомрибгоспу 2 рази на рік шляхом їх нанесення на затверджені Держкомрибгоспом картосхеми водних об'єктів відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства (
z0269-99)
.
Місцеві органи виконавчої влади та територіальні органи рибоохорони Держкомрибгоспу відповідно до наданих їм повноважень щороку перед початком літнього купального сезону зобов'язані визначити на картах-схемах земельні ділянки та водний простір, придатні для організації пляжів, пунктів прокату плавзасобів, водних атракціонів, а також місця для занять водними видами спорту та місця любительського і спортивного рибальства у зимовий період. Затверджені копії карт-схем подаються аварійно-рятувальним службам, які обслуговують водні об'єкти у своїй зоні відповідальності, та регіональним координаційним аварійно-рятувальним центрам Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах МНС (далі - ДСАРСВО).
4. Відомості про місця масового відпочинку подаються щороку 1 квітня органами місцевого самоврядування, а відомості про місця любительського і спортивного рибальства 10 лютого і 30 жовтня територіальними органами рибоохорони Держкомрибгоспу до регіональних координаційних аварійно-рятувальних центрів ДСАРСВО.
Регіональні координаційні аварійно-рятувальні центри ДСАРСВО обробляють зазначені відомості та подають їх до ДСАРСВО для обліку.
5. Облік місць масового відпочинку та місць любительського і спортивного рибальства ведеться у журналах, форма і порядок ведення яких затверджуються МНС.
6. У журналі обліку місць масового відпочинку обов'язково зазначаються дані про:
наявність паспорта;
назву підприємства, установи чи організації, за якими закріплено місце масового відпочинку;
наявність сезонних рятувальних постів, медичних пунктів;
стан інженерного рівня облаштування;
місцезнаходження найближчого лікувально-профілактичного закладу.
У журналі обліку місць любительського і спортивного рибальства обов'язково зазначаються дані про:
назву водного об'єкта або його інвентарний номер;
назву найближчого населеного пункту лікувально-профілактичного закладу;
визначені на морі географічні координати;
наявність сезонних рятувальних постів;
місцезнаходження найближчого лікувально-профілактичного закладу.
Картосхеми водних об'єктів додаються до цих журналів.