ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
07.08.2008 N 734

Про затвердження Порядку взаємодії структурних підрозділів Київської регіональної митниці при випуску товарів у вільний обіг під гарантійні зобов'язання при ввезенні їх на митну територію України

Відповідно до положень статей 262 і 264 Митного кодексу України (92-15) , п. 15 Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України та подання відомостей для її підтвердження, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 20.12.06 N 1766 (1766-2006-п) , з метою реалізації права декларанта щодо випуску товарів у вільний обіг під гарантійні зобов'язання, спрощення та оптимізації процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії структурних підрозділів Київської регіональної митниці при випуску товарів у вільний обіг під гарантійні зобов'язання при ввезенні їх на митну територію України, що додається.
2. Начальнику загального відділу Балковій Н.В. довести вимоги даного наказу до відома особового складу митниці, згідно з розрахунком розсилки.
3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника начальника митниці Іванченка Е.П.
Начальник митниці
А.В.Макаренко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Київської регіональної
митниці
07.08.2008  N 734

ПОРЯДОК

взаємодії структурних підрозділів Київської регіональної митниці при випуску товарів у вільний обіг під гарантійні зобов'язання при ввезенні їх на митну територію України

1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії структурних підрозділів Київської регіональної митниці при реалізації права декларанта, що заявляє митну вартість, згідно з положеннями статей 262 і 264 Митного кодексу України (92-15) і пункту 15 Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.06 N 1766 (1766-2006-п) .
2. Випуск у вільний обіг товарів у разі виникнення потреби в уточненні заявленої митної вартості таких товарів або незгоди декларанта з митною вартістю, визначеною відділом контролю митної вартості митниці, може бути здійснений на підставі письмової заяви декларанта до митного органу з відповідним зверненням. Форма заяви визначена наказом Держмитслужби від 09.08.05 N 735 (z0934-05) .
З. Декларант у поданій заяві обов'язково зазначає обраний ним вид гарантійних зобов'язань (далі - Зобов'язання) митному органу.
4. Митний орган уповноважує відділ контролю митної вартості на розгляд відповідної заяви декларанта. Відділ контролю митної вартості розглядає заяву та не пізніше дводенного строку приймає рішення щодо можливості випуску таких товарів у вільний обіг під обрані декларантом Зобов'язання. Про прийняте рішення митний орган письмово повідомляє декларанта шляхом накладення відповідної резолюції на заяві.
5. Письмове повідомлення (резолюція) про згоду на випуск товарів у вільний обіг обов'язково містить інформацію про право митного органу щодо контролю правильності визначення митної вартості товарів після закінчення митного контролю, оформлення та пропуску товарів через митний кордон України.
6. Зобов'язання надаються декларантом шляхом сплати до державного бюджету суми податків і зборів (обов'язкових платежів), згідно з митною вартістю товарів, визначеною відділом контролю митної вартості, або надання гарантії уповноваженого банку.
7. Гарантія уповноваженого банку щодо сплати належних податків і зборів (обов'язкових платежів) надається декларантом митному органу на різницю між визначеною відділом контролю митної вартості і заявленою декларантом митною вартістю товарів та обов'язковим погодженням із відділом митних платежів.
8. Випуск товарів у вільний обіг здійснюється працівниками підрозділів митного оформлення (Далі - ПМО) на підставі поданої до митного оформлення вантажної митної декларації, заповненої відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307 (z0443-97) (у редакції наказу Держмитслужби від 07.11.07 N 933 (z1329-07) ) , а також інших наданих до оформлення документів, перелік яких визначено законодавством. При цьому в графі 47 ВМД (za140-07, 910а-2007-п) зазначаються відповідні коди способу розрахунку. Подання на ці товари декларації митної вартості є обов'язковим.
9. У разі випуску товарів у вільний обіг під гарантію уповноваженого банку до оформлення подається документ про банківську гарантію щодо цієї зовнішньоекономічної операції.
10. Митне оформлення здійснюється на підставі поданих документів. У графу "Для відміток митного органу" декларації митної вартості (ДМВ-2) за формою згідно з додатком 2 до Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.06 N 1766 (1766-2006-п) , посадовою особою відділу контролю митної вартості чи уповноваженою особою ПОМ, що здійснює митне оформлення таких товарів, уносяться такі записи: "контроль митної вартості після пропуску", а також "сплачено до бюджету" чи "гарантія банку" відповідно до обраного декларантом виду Зобов'язань. Записи завіряються особистим підписом посадової особи.
11. Строк дії зобов'язання не може перевищувати 90 календарних днів з моменту випуску товарів у вільний обіг, про що попередньо зазначається у відповідній заяві, при зверненні декларанта до митного органу, та погоджується при розгляді відділом контролю митної вартості.
12. Декларант повинен подати до відділу контролю митної вартості всі необхідні відомості для підтвердження заявленої митної вартості та забезпечити можливість їх перевірки.
13. Відділ контролю митної вартості перевіряє надані декларантом відомості, а в разі необхідності вживає додаткових форм контролю, передбачених законодавством. На підставі результатів такої перевірки, але не пізніше 10 днів до завершення строку дії зобов'язань відділ контролю митної вартості приймає рішення, та повідомляє декларанта про можливість або неможливість застосування митної вартості, заявленої декларантом та погоджує своє рішення з відділом митних платежів.
14. Після завершення процедур з митного оформлення та пропуску товарів через митний кордон України відділ контролю митної вартості у разі необхідності письмово повідомляє декларанта про терміни здійснення контролю на підставі статті 60 Митного кодексу України (92-15) , постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.04 N 1730 (1730-2004-п) "Про затвердження Порядку проведення митними органами на підприємствах перевірок системи звітності та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України", інших нормативно-правових актів.
15. Декларант має право оскаржити рішення митного органу щодо визначення митної вартості оцінюваних товарів до митного органу вищого рівня та/або до суду.
16. У разі прийняття відділом контролю митної вартості рішення про застосування митної вартості товарів, заявленої декларантом, сума надміру сплачених податків і зборів (обов'язкових платежів) повертається декларанту в місячний строк з дня прийняття рішення в порядку, передбаченому законодавством. До оригіналу та електронної копії ВМД (za140-07, 910а-2007-п) , згідно з якою було здійснено оформлення митних товарів у вільний обіг, вносяться відповідні змін.
17. У разі прийняття рішення про неможливість застосування митної вартості, заявленої декларантом, відділ контролю митної вартості надає інформацію до відділу митних платежів для направлення гарантові вимогу щодо сплати суми гарантії до державного бюджету.
Начальник відділу
контролю митної вартості
О.С.Марченко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua