ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
26.06.2008 N 07/1/2-50вих-08
Міністру аграрної
політики України 
Мельнику Ю.Ф. 

ПРОТЕСТ

на Порядок ввезення в Україну і вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин для наукових цілей та цілей державного сортовипробування

Спільним наказом Міністерства аграрної політики України і Державної митної служби України від 18.07.2003 N 243/474 (z0687-03) затверджено Порядок ввезення в Україну і вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин для наукових цілей та цілей державного сортовипробування.
Цей нормативний акт підлягає приведенню у відповідність з вимогами чинного законодавства з таких підстав.
Стаття 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (2806-15) вимагає, що порядок видачі центральними органами виконавчої влади документів дозвільного характеру встановлюється Кабінетом Міністрів України. Проте цей нормативний документ затверджено не Урядом, а спільним наказом Мінагрополітики і Держмитслужби України. У ньому не визначено строк дії дозволів або необмеженість терміну їх дії.
Відповідно до вимог закону порядок має передбачати вичерпний перелік документів, які необхідно подати суб'єкту господарювання для одержання документа дозвільного характеру. Дозволи на ввезення насіння і садивного матеріалу не можуть видаватися на генетично модифіковані сорти (підп. 7 п. 5 Положення про Держсортслужбу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 N 1182 (1182-2002-п) ). Усупереч цьому перелік документів, якими має підтверджуватись відсутність генетичної модифікації сорту, що ввозиться, не визначено.
Ураховуючи викладене, на підставі ст. 21 Закону України "Про прокуратуру" (1789-12) , В И М А Г А Ю:
Привести у відповідність з вимогами чинного законодавства Порядок ввезення в Україну і вивезення з України насіння і садивного матеріалу сортів рослин для наукових цілей та цілей державного сортовипробування, затверджений наказом Міністерства аграрної політики України і Державної митної служби України від 18.07.2003 N 243/474 (z0687-03) , шляхом усунення наведених порушень закону.
Протест зупиняє дію опротестованого акту і підлягає обов'язковому розгляду у десятиденний строк після його надходження.
Про наслідки розгляду протесту в цей же строк повідомити Генеральну прокуратуру України.
Заступник Генерального
прокурора України
Т.Корнякова