КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 30 липня 2008 р. N 688
Київ

Про затвердження Порядку обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 731 (731-2008-п) від 11.08.2008 N 840 (840-2008-п) від 03.09.2008 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 р. (додається).
2. Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству регіонального розвитку та будівництва, Міністерству аграрної політики і Міністерству з питань житлово-комунального господарства надавати роз'яснення із застосування Порядку, затвердженого цією постановою.
Прем'єр-міністр України
Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 21, 22

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 липня 2008 р. N 688

ПОРЯДОК

обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року

1. Цей Порядок визначає механізм обстеження житлових будинків, квартир (їх частин) незалежно від форми власності, господарських споруд, інженерних мереж і споруд, об'єктів соціально-культурного призначення (далі - об'єкти) та земель, відведених громадянам для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння, випасання худоби і товарного сільськогосподарського виробництва (далі - земельні ділянки), що зазнали пошкодження унаслідок стихійного лиха у липні 2008 року.
2. Обстеження проводиться на підставі заяви, що подається органові місцевого самоврядування за місцем розташування об'єкта та/або земельної ділянки:
для об'єкта - власником, наймачем, орендарем об'єкта або організацією, що надає послуги з його утримання;
для земельної ділянки - власником, користувачем або орендарем земельної ділянки.
3. Орган місцевого самоврядування після реєстрації заяви утворює для обстеження об'єкта та/або земельної ділянки комісію у складі представників такого органу.
У разі потреби до складу комісії залучаються представники органів внутрішніх справ, землевпорядної служби, інженер-будівельник, фахівці бюро технічної інвентаризації, державної санітарно-епідеміологічної служби, житлово-комунального господарства, проектних, науково-дослідних та інших установ і організацій, а також депутати місцевої ради.
4. Обстеження об'єкта та/або земельної ділянки проводиться в одноденний строк комісією з виїздом на місце.
5. За результатами обстеження об'єкта комісія складає акт, в якому визначаються технічний стан об'єкта та основні види пошкодження.
На основі акта обстеження інженерних мереж і споруд, об'єктів соціально-культурного призначення комісія складає дефектний акт, в якому зазначаються обсяг і види ремонтно-відбудовних робіт.
( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 731 (731-2008-п) від 11.08.2008 )
Заявник ознайомлюється з актом обстеження та дефектним актом і в разі згоди підписує його. У разі незгоди заявник може оскаржити акт обстеження та/або дефектний акт до відповідної райдержадміністрації (у містах обласного підпорядкування - облдержадміністрації), яка утворює комісію для визначення обґрунтованості вимог заявника.
( Абзац третій пункту 5 в редакції Постанови КМ N 840 (840-2008-п) від 03.09.2008 )
Акт обстеження та дефектний акт затверджуються рішенням органу місцевого самоврядування, а в разі оскарження їх заявником до відповідної держадміністрації - розпорядженням голови держадміністрації. Копія рішення в одноденний строк надсилається заявникові, а копія рішення органу місцевого самоврядування - також до райдержадміністрації.
( Абзац пункту 5 в редакції Постанови КМ N 840 (840-2008-п) від 03.09.2008 )
Дефектний акт є основою для складення відповідними підрозділами райдержадміністрації кошторисного розрахунку вартості виконання ремонтно-відбудовних робіт на інженерних мережах і спорудах, об'єктах соціально-культурного призначення і підставою для розгляду районною або обласною держадміністрацією питання про виділення коштів для фінансування відповідних заходів.
( Абзац четвертий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 731 (731-2008-п) від 11.08.2008 )
6. Дефектний акт не складається у разі, коли комісія визнала інженерні мережі і споруди, об'єкти соціально-культурного призначення такими, що не підлягають ремонту чи відбудові.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 731 (731-2008-п) від 11.08.2008 )
7. За результатами обстеження земельної ділянки комісія складає акт обстеження, в якому визначаються збитки від наслідків стихійного лиха.
Акт обстеження земельної ділянки затверджується рішенням органу місцевого самоврядування, копія якого в одноденний строк надсилається заявникові та райдержадміністрації.
8. На підставі актів обстеження об'єктів та/або земельних ділянок орган місцевого самоврядування узагальнює відомості про об'єкти та/або земельні ділянки, їх власників, користувачів, наймачів, орендарів або організацій, що надають послуги з утримання об'єктів, та в триденний строк надсилає їх райдержадміністрації.
Райдержадміністрація складає на підставі зазначених відомостей зведений реєстр по району і в дводенний строк надсилає його облдержадміністрації.
Облдержадміністрація формує на підставі зведених реєстрів загальний реєстр по області і надсилає його Мінекономіки та Мінагрополітики.