Відповідно до Інструкції про подання, розгляд, публікацію та внесення до реєстрів відомостей про передачу права власності на знак для товарів і послуг та видачу ліцензії на використання знака для товарів і послуг, що затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 3 серпня 2001 р. № 576 (далі — Інструкція), передача права власності на знак здійснюється на підставі договору про передачу права власності на знак.
Видача ліцензії на використання знака здійснюється на підставі ліцензійного договору про використання знака (далі — ліцензійний договір).
Передача права власності на знак та видача ліцензії на використання знака здійснюються в межах строку дії свідоцтва України на знак (далі — свідоцтво).
Договір та ліцензійний договір вважаються дійсними, якщо вони укладені в письмовій формі і підписані сторонами.
На підставі ліцензійного договору власник свідоцтва (ліцензіар) може видати будь-якій особі (ліцензіату) виключну або невиключну ліцензію на використання знака.
Дії, пов'язані з поданням до Держдепартаменту відомостей про передачу права власності на знак, можуть здійснювати: сторона договору; представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений) чи інша довірена особа, які діють за дорученням сторони договору.
Дії, пов'язані з поданням до Держдепартаменту відомостей про надання дозволу (видачу ліцензії) на використання знака, можуть здійснювати: сторона договору; представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений) чи інша довірена особа, які діють за сторони договору.
Для публікації в бюлетені "Промислова власність" та внесення до реєстру договорів (реєстрації) відомостей про передачу права власності на знак та надання дозволу (видачу ліцензії) на використання знака до Держдепартаменту подають такі документи: заяву про публікацію та внесення до реєстру договорів відомостей — 1 прим.; ліцензійний договір або нотаріально засвідчений витяг з ліцензійного договору — 3 прим.; документ про сплату збору за опублікування відомостей — 1 прим.; довіреність, оформлену з дотриманням вимог чинного законодавства, якщо документи від імені сторони договору подає представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений) або інша довірена особа; довіреність на ім'я представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного), оформлену з дотриманням вимог чинного законодавства, від правонаступника власника свідоцтва, якщо він є іноземною особою або особою без громадянства, яка проживає чи має постійне місцезнаходження поза межами України.
Заяву про публікацію та внесення до реєстру відомостей про передачу права власності на знак подають: сторона договору; представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений) чи інша довірена особа, які діють за дорученням сторони договору за наявності довіреності, оформленої з дотриманням вимог чинного законодавства.
Заява викладається українською мовою і стосується одного ліцензійного договору.
Якщо стороною (сторонами) договору є іноземна особа (іноземні особи), то в заяві здійснюється транслітерація (передача транскрипційних знаків певної мови літерами української абетки) повного імені фізичної особи або повного офіційного найменування юридичної особи та її місцезнаходження (місця проживання). У дужках зазначені дані відтворюються мовою оригіналу.
Заява та додані до неї документи приймаються до розгляду від дати публікації відомостей про видачу свідоцтва в бюлетені або з дати реєстрації міжнародного знака.
Автор: Ірина ДИБА
Юридичний вісник України № 39/ 2008