Як правильно оформити платіжне доручення при зверненні до суду?


Ми перевели обслуговування поточного рахунку до філії нашого банку. При отриманні платіжних доручень про сплату держмита за подачу позовної заяви працівники банку навідріз відмовляються робити позначки на платіжному дорученні. Як мають бути оформлені платіжні доручення на перерахування держмита за подачу позовної заяви?


Платіжне доручення на безготівкове перерахування державного мита, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява оплачується державним митом.

Відповідно до п. 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції 22.04.1993 р. № 15 при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника — останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

Невиконання цієї вимоги тягне повернення позовної заяви без розгляду на підставі відповідно пункту 4 частини першої статті 63 Господарського процесуального кодексу ( далі — ГПК). Якщо позивач сплатив державне мито готівкою, то у такому разі не передбачено вчинення кредитною установою будь-яких написів, крім встановлених формою квитанції. У цьому випадку до позовної заяви додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж.


Автор: Ірина ДИБА

Юридичний вісник України 1-2/2009