ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент митного контролю в пунктах пропуску
Л И С Т
29.12.2008 N 09/3062-ЕП
Начальникам митних органів
(за списком)
В доповнення до листа Державної митної служби України та ДП "СМАП" від 29.12.08 N 11/6-9/14325-ЕП N 1/02-04-3574 (v4325342-08) "Про порядок нарахування частки єдиного збору в пунктах пропуску" направляємо, для використання в роботі, Методику оформлення бланку контрольного талону нарахування частки єдиного збору (додається).
Директор Департаменту
митного контролю
в пунктах пропуску
А.І.Сербайло
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор ДП "СМАП"
_______________ А.М.Ткаченко
26 грудня 2008 р.

МЕТОДИКА

оформлення бланку контрольного талону нарахування частки єдиного збору

1. Бланк контрольного талону нарахування частки єдиного збору (надалі - бланк контрольного талону) являється номерним бланком (квитанцією) та складається з двох примірників за одним порядковим номером.
2. Бланк контрольного талону призначений для забезпечення контролю нарахування та справляння єдиного збору і видається водію для пред'явлення митним органам на державному кордоні України.
3. Посадова особа митного контролю обчислює суму єдиного збору та проводить її стягнення за ставками, визначеними в Законі України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" (1212-14) на підставі розрахунків, наданих інспектором ДП "СМАП", які зазначаються в бланку контрольного талону.
4. Оформлення бланку контрольного талону здійснюється комп'ютерним шляхом, занесена інформація автоматично друкується на обох примірниках бланку контрольного талону. При необхідності додаткова інформація може зазначатись вручну на звороті контрольного талону, яка обов'язково повинна бути продубльована на другому зразку бланку контрольного талону. Інформація, що зазначається на звороті бланку контрольного талону повинна обов'язково засвідчуватись особистою номерною печаткою та особистим підписом інспектора ВСМАП.
5. Інформація щодо ВСМАП, дати, країни, фірми-перевізника, номеру транспортного засобу, прізвища та ім'я водіїв та маршруту руху виноситься комп'ютером автоматично після занесення інформації в базу даних. Ця інформація зазначається автоматично на двох примірниках бланку контрольного талону за одним номером.
6. В випадку виникнення технічних несправностей з комп'ютерною технікою або електромережею, оформлення бланку контрольного талону проводиться вручну з обов'язковим занесенням нарахованої суми частки єдиного збору до інформативної бази СМАП.
7. В бланку контрольного талону знаком "+" відмічається вид дозвільного документу, на підставі якого здійснюється перевезення. Якщо перевезення здійснюється на підставі квотового дозволу з оформленням додатково спеціального дозволу (в разі перевищення вагових та (або) габаритних параметрів) в бланку контрольного талону відмічаються 2 дозвільних документа - "Квотовий дозвіл" та "Спец. дозвіл". Якщо перевізник потребує оформлення позаквотового дозволу (дозволу на обмежений (частковий) рух по території України - попередження про дотримання законодавства) та спеціального дозволу в разі перевищення вагових та (або) габаритних параметрів) в бланку контрольного талону відмічаються 2 дозвільних документа - "Позаквотовий дозвіл" та "Спец. дозвіл".
8. В разі виникнення необхідності донарахування плати за проїзд по виїзду з України в бланку контрольного талону відмічається дозвільний документ, на підставі якого фактично виконується перевезення на момент перетину державного кордону (окрім випадків коли перевезення потребуватиме оформлення позаквотового дозволу (дозволу на обмежений (частковий) рух по території України - попередження про дотримання законодавства) (ще одного) або спеціального дозволу в разі перевищення вагових та (або) габаритних параметрів). В цьому випадку застосовуються положення п. 7 цієї Методики.
9. Після проведення розрахунку частки єдиного збору, сума заноситься до розділу "Нарахована сума збору" в ЄВРО та кілометраж згідно маршруту руху. При розрахунку частки єдиного збору в національній валюті в розділі "Нарахована сума" зазначається сума в гривні (при цьому від руки закреслюється EUR та записується "ГРН").
10. Після завершення оформлення бланку контрольного талону, водій зобов'язаний поставити свій підпис, що підтверджує ознайомлення та його згоду на стягнення частки єдиного збору згідно нарахованої суми.
11. Бланк контрольного талону вважається оформленим за наявності на двох його примірниках особистого підпису та особистої номерної печатки інспектора ВСМАП.
12. Один примірник бланку контрольного талону віддається водію для пред'явлення митним органам, а другий зберігається в ВСМАП.
13. Підтвердженням факту сплати єдиного збору є відбиток особистої номерної печатки та особистий підпис посадової особи митного органу, яка здійснювала митний контроль на всіх примірниках єдиного платіжного документа (митна декларація МД-1 (za066-05) ) .
14 .Бланки контрольних талонів видаються на кожну зміну начальником ВСМАП з розрахунку середньодобової інтенсивності руху через пункт пропуску.
15. Інспектор ВСМАП (старший інспектор ВСМАП) наряду з начальником ВСМАП несе персональну відповідальність за зберігання бланків контрольних талонів та передачі залишку бланків під час знаходження на зміні.
16. Бланки контрольних талонів є номерними бланками, але не є документами суворої звітності.
17. Бланки контрольних талонів щоквартально передаються до територіального відділення з метою подальшої передачі до центрального апарату СМАП.
18. Бланки контрольних талонів повинні зберігатись в сейфах, металевих шафах або спеціальних приміщеннях, що забезпечують їх схоронність.
19. В випадку втрати бланків контрольних талонів призначається службове розслідування кожного такого випадку.
20. Відповідальність за належне зберігання бланків контрольних талонів несе начальник відділу (відділку) СМАП та інспектор (старший інспектор) ВСМАП під час знаходження на зміні.
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua