КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 23 травня 2001 р. N 554
Про Програму сприяння організації медичної допомоги дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, що надається Республікою Куба, на 2001 рік
З метою поліпшення медичної допомоги, що надається дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Програму сприяння організації медичної допомоги дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, що надається Республікою Куба, на 2001 рік (далі - Програма) (додається).
2. Міністерству охорони здоров'я, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерству освіти і науки, Міністерству транспорту, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за участю Українського молодіжного Чорнобильського фонду забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою.
3. Міністерству охорони здоров'я здійснювати координацію робіт та контроль за виконанням Програми і у разі потреби подавати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо її коригування.
Перший
віце-прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 травня 2001 р. N 554
ПРОГРАМА
сприяння організації медичної допомоги дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, що надається Республікою Куба, на 2001 рік
Останнім часом в Україні простежується тенденція до погіршення здоров'я дітей, які проживають на екологічно несприятливих територіях України, а також до щорічного зростання їх захворюваності. Понад 500 тис. дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, потребують медичної допомоги.
Куба була і залишається єдиною країною у світі, де за власний рахунок згідно з державною програмою Республіки Куба "Діти Чорнобиля" надається медична допомога дітям з України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Надання медичної допомоги дітям України на Кубі було розпочато у 1990 році. За цей період медичну допомогу одержало понад 15,5 тис. дітей з числа потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей-інвалідів, сиріт та напівсиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.
З 1991 року лікування та оздоровлення дітей на Кубі провадиться відповідно до договорів про співробітництво між Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством охорони здоров'я Республіки Куба та Українським молодіжним Чорнобильським фондом.
Мета, завдання, терміни виконання Програми
Метою Програми є максимальне використання найбільш сучасних та досконалих видів медичної допомоги, запропонованої Республікою Куба дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, поліпшення стану їх здоров'я, зниження захворюваності та запобігання інвалідності.
Для реалізації цієї мети необхідно вирішити організаційні питання: відбір дітей на лікування до Республіки Куба або санаторних закладів України, в яких лікування хворих дітей здійснюється лікарями Республіки Куба за їх методикою, перевезення дітей до Куби, перебування там дітей та осіб, які їх супроводжують, а також організація навчально-виховного процесу у лікувально-оздоровчому центрі "Тарара" Республіки Куба.
Очікувані наслідки виконання
Реалізація заходів, передбачених Програмою, дасть змогу:
поліпшити здоров'я дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, шляхом надання медичної допомоги на Кубі;
сприяти наданню консультативної та лікувальної допомоги лікарями Республіки Куба в лікувально-профілактичних та санаторних закладах України;
запровадити кубинський досвід з надання медичної допомоги у лікувально-профілактичних та санаторних закладах України.
Основні заходи щодо поліпшення медичного обслуговування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф
Організаційні питання
Організація відбору дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської та інших екологічних катастроф, для надання їм медичної допомоги у медичних закладах Республіки Куба відповідно до критеріїв, розроблених МОЗ України та МОЗ Республіки Куба.
МОЗ, Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські держадміністрації за
участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Організація перевезення дітей до Республіки Куба (за маршрутом Київ - Гавана - Київ).
МОЗ, Мінтранс за участю Українського
молодіжного Чорнобильського фонду.
Організація перевезення дітей у Республіці Куба з аеропорту імені Хосе Марті до медичних закладів, розміщення дітей та їх супроводжуючих.
МОЗ за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Координація перебування у медичних закладах Республіки Куба українських дітей та осіб, які їх супроводжують.
МОЗ за участю Українського
молодіжного Чорнобильського фонду.
Забезпечення дітей сиріт, напівсиріт та дітей із соціально незахищених сімей, що від'їжджають до Республіки Куба, необхідним сезонним одягом та взуттям.
Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та Севастопольська
міські держадміністрації, МОЗ
за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Забезпечення перебування представника МОЗ у лікувально-оздоровчому Центрі "Тарара" Республіки Куба.
МОЗ.
Сприяння організації лікувального процесу
Надання допомоги лікувально-оздоровчому Центру "Тарара" Республіки Куба у забезпеченні необхідним медичним обладнанням та інвентарем.
МОЗ за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Забезпечення дітей, які перебувають у лікувально-оздоровчому Центрі "Тарара" Республіки Куба, додатковим харчуванням.
МОЗ за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Організація проведення консультативної та лікувальної роботи лікарями Республіки Куба в Україні на базі лікувально-профілактичних та санаторних закладів України.
МОЗ за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Закупівля та забезпечення лікувально-профілактичних та санаторних закладів України медичними препаратами кубинського виробництва, що не мають аналогів в Україні, згідно з вимогами законодавства.
МОЗ за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Сприяння організації навчально-виховного процесу
Організація навчання та виховання українських дітей у лікувально-оздоровчому Центрі "Тарара" Республіки Куба.
МОН за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Забезпечення української школи в лікувально-оздоровчому Центрі "Тарара" Республіки Куба підручниками, навчально-наочними посібниками.
МОН за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.
Надання допомоги у проведенні ремонту приміщень української школи в лікувально-оздоровчому Центрі "Тарара" Республіки Куба.
МОЗ за участю Українського молодіжного
Чорнобильського фонду.