КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 4 лютого 2009 р. N 102-р
Київ
|
Про заходи з використання альтернативних джерел енергії
З метою зменшення обсягу споживання природного газу шляхом замінення традиційних енергоресурсів альтернативними джерелами енергії та на підставі проекту організації виробництва та використання місцевих поновлювальних видів палива в Сумській області:
1. НАЕР, Мінагрополітики, Мінжитлокомунгоспу, Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінфіну, Сумській облдержадміністрації визначити обсяги та порядок використання коштів, що спрямовуватимуться фізичним та юридичним особам як компенсація за дообладнання (придбання) будинків твердопаливними котлами, які працюють на відновлювальних видах палива, а також на здешевлення довгострокових кредитів, що залучатимуться на придбання обладнання для виготовлення палива з відходів сільськогосподарського виробництва (соломи), лісокористування та переробки деревини, за рахунок коштів, передбачених у пунктах 1 і 4 статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (
835-17)
.
2. Мінпромполітики та Мінекономіки розглянути у місячний строк питання щодо виготовлення на вітчизняних підприємствах обладнання для збирання, переробки та брикетування продукції рослинництва і деревини, а також енергетичного обладнання для теплогенеруючих компаній, колективного та індивідуального використання і підготувати рекомендації місцевим органам виконавчої влади щодо їх участі в реалізації інвестиційних проектів з використанням альтернативних видів палива.
3. НАЕР, Мінжитлокомунгоспу, Мінпаливенерго, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Мінекономіки підготувати рекомендації місцевим органам виконавчої влади щодо використання деревини, соломи та інших місцевих поновлювальних видів палива як альтернативних джерел енергії та застосування котлів для їх спалювання з максимально можливим коефіцієнтом корисної дії.
4. Мінекономіки, Мінприроди, Нацекоінвестагентству вивчити питання щодо можливості фінансування проектів з використання альтернативних джерел енергії в рамках реалізації положень Кіотського протоколу (
995_801)
та за рахунок кредитних ліній Європейської Комісії та Європейського банку реконструкції та розвитку.
5. Мінжитлокомунгоспу, Мінрегіонбуду, МНС, МОЗ, Держкомпідприємництву, Сумській облдержадміністрації разом з Радою підприємців розглянути у тижневий строк питання щодо запровадження спрощеного порядку здійснення дозвільних процедур з реалізації проектів використання альтернативних джерел енергії та подати в установленому порядку відповідні проекти рішень.
6. Мінекономіки, Мінпаливенерго, Мінпромполітики разом з НАЕР вивчити світовий досвід із застосування новітніх технологій використання енергетичної сировини, що виготовляється із соломи, деревини, інших місцевих відновлювальних видів палива, в тому числі виробництва відповідного енергетичного обладнання, та розглянути питання щодо утворення спільних підприємств.
7. Мінфіну підготувати проект звернення Кабінету Міністрів України до Національного банку України щодо зменшення нормативів резервування під кредити, що надаватимуться банками підприємствам, які братимуть участь у використанні альтернативних джерел енергії.
8. Мінпромполітики розглянути питання щодо придбання ліцензій на право використання технологій із застосування альтернативних джерел енергії та переобладнання котелень.
9. Мінекономіки разом з Держкомпідприємництвом розглянути питання щодо відстрочення сплати суми податкового зобов'язання, що нараховується згідно із Законом України "Про податок на додану вартість" (
168/97-ВР)
під час імпорту обладнання для використання альтернативних джерел енергії, шляхом надання векселя органу митного контролю із строком погашення на 180-й календарний день після його надання та подати Кабінетові Міністрів України відповідні пропозиції.
10. НАЕР, Мінжитлокомунгоспу, Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінфіну, Мінрегіонбуду разом з Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук підготувати та затвердити методику розроблення регіональних програм скорочення споживання традиційних енергоресурсів за рахунок збільшення обсягів використання альтернативних джерел енергії та видів палива на п'ять років з визначенням джерел фінансування таких програм.
11. Мінфіну, Мінекономіки, Мінпаливенерго, Мін'юсту, ДПА, НАЕР разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади підготувати та подати Кабінетові Міністрів України законопроект щодо звільнення підприємств від сплати податку на додану вартість та від оподаткування прибутку в частині видів діяльності з використання альтернативних джерел енергії та видів палива на десять років.
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ТИМОШЕНКО
|