КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 березня 2009 р. N 196
Київ
|
Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів з будівництва та технічного переоснащення вугле- і торфодобувних підприємств
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду (
835-17)
, передбачених для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів з будівництва та технічного переоснащення вугле- і торфодобувних підприємств, що додається.
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ТИМОШЕНКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 березня 2009 р. N 196
ПОРЯДОК
використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду ( 835-17 ), передбачених для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів з будівництва та технічного переоснащення вугле- і торфодобувних підприємств
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду (
835-17)
, передбачених для здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів з будівництва та технічного переоснащення вугле-, а також торфодобувних (у сумі 35 000 тис. гривень) підприємств (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються вугле- і торфодобувним підприємствам для фінансування за напрямами:
здешевлення кредитів, що залучалися для будівництва та технічного переоснащення;
реалізація інвестиційних проектів з капітального будівництва;
реалізація інвестиційних проектів з технічного переоснащення.
Бюджетні кошти спрямовуються вугле- і торфодобувним підприємствам державної форми власності або господарським товариствам з видобування вугілля, 100 відсотків акцій яких належить державі, незалежно від того, який орган здійснює повноваження власника державного майна вугледобувних підприємств, а також державному підприємству "Дирекція по будівництву об'єктів".
Перелік об'єктів і підприємств та обсяги фінансування за зазначеними напрямами затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Мінвуглепрому, погодженим з Мінекономіки і Мінфіном.
3. Здешевлення кредитів проводиться шляхом часткової компенсації відсоткової ставки у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків за користування середньостроковими (до трьох років) кредитами, вугледобувним підприємствам, які отримували таку компенсацію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. N 230 (
230-2007-п)
"Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті на здешевлення кредитів для будівництва та технічного переоснащення підприємств з видобутку кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 12, ст. 448).
Для отримання компенсації у 2009 році підприємства подають Мінвуглепрому нотаріально засвідчену копію кредитного договору, укладеного з установою банку, довідку про надання кредитів, довідку-розрахунок банку про помісячну суму відсотків за користування кредитами за минулі та поточний періоди, помісячний розрахунок суми компенсації за залученими кредитами за минулі та поточний періоди, копії платіжних доручень про фактично сплачені відсотки за користування кредитами.
На підставі зазначених документів Мінвуглепром розробляє проект рішення Кабінету Міністрів України із зазначенням найменування підприємства, суми отриманих кредитів, суми відсоткової ставки, що підлягає сплаті, в тому числі суми її компенсації за рахунок бюджетних коштів у 2009 році. Проект рішення подається для погодження з Мінекономіки і Мінфіном разом з документами, передбаченими абзацом другим цього пункту.
4. До переліку об'єктів капітального будівництва включаються об'єкти, визначені у Програмі "Українське вугілля", яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2001 р. N 1205 (
1205-2001-п)
(Офіційний вісник України, 2001 р., N 38, ст. 1731), та у плані заходів на 2006-2010 роки щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, який затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 липня 2006 р. N 436 (
436-2006-р)
, а також об'єкти, визначені у Програмі розвитку Державного концерну "Укрторф" на період до 2010 року та включені до відповідного переліку, затвердженого Мінвуглепромом у 2008 році, поетапне введення в експлуатацію яких з метою збільшення обсягу видобування кам'яного вугілля і торфу або підтримання досягнутої виробничої потужності заплановано на 2009-2010 роки.
У переліку зазначається найменування об'єкта та місце його розташування, строки будівництва, проектна потужність, загальна кошторисна вартість, її залишок та рівень освоєння, обсяг фінансування в 2009 році, в тому числі за рахунок бюджетних коштів.
5. До переліку вугле- і торфодобувних підприємств, на яких здійснюється технічне переоснащення, включаються підприємства, визначені Програмою "Українське вугілля" (
1205-2001-п)
, планом заходів на 2006-2010 роки щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року (
436-2006-р)
, і торфодобувні підприємства, передбачені Програмою розвитку Державного концерну "Укрторф" на період до 2010 року.
У переліку зазначаються:
найменування підприємства, його відокремленого підрозділу;
загальна кошторисна вартість інвестиційного проекту, зокрема придбання гірничошахтного, прохідницького і стаціонарного обладнання, обладнання для видобування і переробки торфу;
джерела фінансування проекту (власні кошти, бюджетні тощо), зокрема придбання зазначеного обладнання;
виробнича потужність.
6. Перелік вугле- і торфодобувних підприємств, на яких здійснюється технічне переоснащення, складається Мінвуглепромом за результатами конкурсів інвестиційних проектів. Порядок конкурсного відбору визначається Мінвуглепромом за погодженням з Мінекономіки і Мінфіном.
Інвестиційний проект розробляється вугле- і торфодобувним підприємством у формі бізнес-плану згідно з методичними рекомендаціями, що затверджуються Мінвуглепромом за погодженням з Мінекономіки і Мінфіном.
В інвестиційному проекті визначаються мета відповідно до пріоритетних напрямів структурної перебудови економіки, необхідний обсяг інвестицій, загальна характеристика стану об'єкта, план реалізації (строки введення в дію основних фондів, джерела фінансування), оцінка фінансової та економічної ефективності, очікувані результати його реалізації.
7. Проект рішення Кабінету Міністрів України про затвердження переліку вугле- і торфодобувних підприємств, на яких здійснюється технічне переоснащення, та обсягів фінансування подається на погодження з Мінекономіки і Мінфіном разом з інвестиційними проектами.
8. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів провадиться в установленому законодавством порядку.
9. Видатки, пов'язані з фінансуванням капітального будівництва об'єктів, здійснюються відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 (
1764-2001-п)
"Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374) і від 8 вересня 1997 р. N 995 (
995-97-п)
"Про Порядок затвердження титулів будов (об'єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств державної власності" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17).
10. Бюджетні кошти не виділяються суб'єктам господарювання, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація або які ліквідуються.
11. Мінфін під час визначення бюджетних програм закріплює за ними коди програмної та функціональної класифікації видатків і кредитування бюджету та вносить в установленому порядку зміни до розпису бюджету.
Бюджетні кошти, що надходять на рахунок Мінвуглепрому, відкритий у встановленому порядку в органах Державного казначейства, розподіляються у розрізі бюджетних програм за коефіцієнтом, що розраховується як співвідношення помісячного розпису видатків за окремою бюджетною програмою до загального місячного розпису видатків Стабілізаційного фонду на здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів з будівництва та технічного переоснащення вугле-, а також торфодобувних (у сумі 35 000 тис. гривень) підприємств у відповідному періоді.
12. Бюджетні кошти, не використані станом на 27 грудня бюджетного року, підлягають поверненню до Спеціального фонду.
13. Контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів здійснюється відповідно до законодавства.
14. Мінвуглепром щокварталу до 10 числа наступного місяця подає Мінфіну звіт в розрізі одержувачів бюджетних коштів за напрямами їх використання із зазначенням у разі придбання гірничошахтного, прохідницького і стаціонарного обладнання, обладнання для видобування і переробки торфу його найменування, виду, кількості і ціни.