УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
09.09.2003 N 290
( z0850-03 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 вересня 2003 р.
за N 851/8172
( Інструкція втрачає чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 382 (z1494-05) від 28.11.2005 з моменту подання звіту за 2005 рік )

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок складання статистичної звітності N 1-програми "Виконання програм з пріоритетного розвитку наукової та інноваційної діяльності"

Загальні положення
Звіт за формою N 1-програми (z0853-03) складають підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання (далі - організації), що у звітному періоді виконували завдання наукових та науково-технічних частин державних, галузевих та регіональних програм з пріоритетних напрямів наукової та інноваційної діяльності.
Якщо організація має структурні підрозділи, які не включені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (далі - ЄДРПОУ), то дані про них включаються у звіт головної організації. Відособлені підрозділи (філії, відділення) наукових організацій, що включені до ЄДРПОУ, звітують самостійно незалежно від того, мають вони самостійний баланс чи ні.
Усі вартісні показники наводяться у тис. грн. з одним десятковим знаком.
Порядок складання форми
У графі 1 усіх розділів форми наводяться шифри (коди) програм, що відповідають Переліку державних цільових програм, затвердженому наказом Міністерства економіки та європейської інтеграції 24.05.2003 N 114, у рамках яких виконуються завдання наукових та науково-технічних частин програм з пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та розвитку науки і техніки.
У графі 2 всіх розділів форми указується назва завдання (проекту), що виконується.
1. Стан виконання завдань (проектів) програм
У графі 3 вказується інноваційна спрямованість завдання (проекту), тобто зазначається, чи націлене його виконання на створення інноваційного продукту, визначення якого надано в Законі України "Про інноваційну діяльність" (40-15) , розд. I, ст. 1, розділ III, ст. 14. У разі, якщо в результаті виконання завдання (проекту) інноваційний продукт буде створюватися, указується "так", якщо не буде - "ні".
У графі 4 зазначається обсяг робіт, указаний у договорі.
До графи 5 уключаються дані про обсяг виконаних з початку року робіт, пов'язаних з реалізацією завдань (проектів) наукових та науково-технічних частин програм. Обсяг робіт визначається як сума вартості виконаних робіт з початку року (з урахуванням вартості робіт, виконаних співвиконавцями), включаючи амортизаційні відрахування на повне відновлення основних фондів, без податку на додану вартість.
Обсяг виконаних наукових та науково-технічних робіт, які фінансуються з бюджету, наводиться на основі даних за кошторисом, за договірними роботами - на основі акта здавання-приймання. Усі показники наводяться за роботами, прийнятими замовником за актом здавання-приймання в установленому порядку. Якщо робота не закінчена, ураховується та їх частина, яка була виконана у звітному періоді як проміжний етап. При цьому вартість робіт оцінюється за витратами на їх виконання.
У графах 6-10 указуються дані про результати виконаних завдань (проектів), а саме: кількість створених нових видів виробів, нових технологій, у тому числі ресурсоощадних, нових матеріалів, речовин тощо, отриманих у результаті реалізації кожної з програм.
2. Фінансування
У графі 3 наводяться дані про загальний обсяг фінансування, затверджений для реалізації програм організації (підприємству) на звітний рік.
У графі 4 вказується сума коштів, фактично отриманих з початку року для виконання завдань (проектів) наукових та науково-технічних частин програм.
У графах 5-12 загальний обсяг фінансування, що надійшов з початку року, розподіляється за джерелами:
у графі 5 - кошти консолідованого бюджету (державного та місцевих бюджетів);
у графі 6 - кошти державного бюджету;
з графи 6 виділяються капітальні вкладення (графа 7);
у графі 8 - кошти місцевих бюджетів;
у графі 9 - кошти замовників України;
у графі 10 - кошти іноземних замовників;
у графі 11 - власні кошти організації (підприємства);
у графі 12 - кошти інших джерел.
3. Перелік невиконаних завдань (проектів)
У розділі містяться дані про невиконані завдання. У графі 3 вказується причина невиконання кожного із завдань (проекту):
відсутність коштів;
відсутність матеріально-технічної бази;
відмова виконавця;
інші причини (зазначити).
Довідка
У рядку 101 наводиться загальна чисельність працівників, які брали участь у виконанні завдань програм. З них виділяється число тих, що мають науковий ступінь доктора (рядок 102) і кандидата (рядок 103) наук.
Начальник Головного управління
статистики підприємств
О.О.Васєчко