УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 174 від 06.04.99
м. Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 квітня 1999 р.
за N 257/3550
|
Про затвердження Тимчасових правил одержання валюти за переказами з-за кордону в євро та за чеками у євро
Виконуючи свої конституційні зобов'язання щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України (стаття 99 Конституції України (
254к/96-ВР)
і відповідно до повноважень, наданих Національному банку України Декретом Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (
15-93)
, та у зв'язку з введенням з 1 січня 1999 року в безготівковій формі іноземної валюти євро Правління ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Тимчасові правила одержання валюти за переказами з-за кордону в євро та за чеками у євро (додаються).
2. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) довести до відома Головного, Кримського республіканського, обласних, по м.Києву і Київській області управлінь Національного банку України та комерційних банків текст цієї постанови для використання і керівництва в роботі.
3. Постанова набуває чинності через десять днів після державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
06.04.99 N 174
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 квітня 1999 р.
за N 257/3550
Тимчасові правила одержання валюти за переказами з-за кордону в євро та за чеками у євро
Тимчасово, до введення в обіг готівкової єдиної європейської валюти євро, Національний банк України встановлює такі правила одержання валюти за переказами з-за кордону в євро та за чеками у євро:
1. Виплата готівкової валюти за переказами з-за кордону у євро на ім'я фізичної особи - резидента та нерезидента здійснюється як у гривнях, так і у валютах країн - членів Європейського валютного союзу (далі - ЄВС).
2. Для зарахування коштів за переказами у євро з-за кордону фізична особа - резидент та нерезидент має право відкрити в уповноваженому банку рахунки за своїм вибором у євро або у валюті однієї з країн - членів ЄВС у порядку, встановленому Національним банком України.
У разі наявності у фізичної особи - резидента чи нерезидента відкритого в уповноваженому банку рахунку у валюті країн - членів ЄВС кошти за переказами у євро, що надійшли з-за кордону, можуть за її бажанням зараховуватись на цей рахунок.
Виплата коштів з рахунку фізичної особи - резидента та нерезидента здійснюється як у гривнях, так і у валютах країн - членів ЄВС.
3. Приймання уповноваженим банком чеків у євро на інкасо здійснюється у порядку, встановленому Національним банком України.
Виплата готівкової валюти за чеками у євро здійснюється як у гривнях, так і у валютах країн - членів ЄВС.
4. Виплата готівкових коштів фізичним особам - резидентам та нерезидентам у гривнях за переказами з-за кордону в євро, а також за чеками у євро, та виплата готівкових коштів у гривнях з рахунку, відкритого в уповноваженому банку в євро або з рахунку у валюті однієї з країн - членів ЄВС, здійснюється за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день виплати коштів, а у валюті країн - членів ЄВС - за фіксованим курсом конвертування між євро та валютами країн - членів ЄВС, встановленим з 1 січня 1999 року.
Виплати проводяться з урахуванням комісійних винагород, що сплачуються банку за проведені операції.