ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
 
Л И С Т
 
N 4-451-1435/4143 від 30.07.2002
 
 

Щодо ліцензування послуг, пов'язаних з підготовкою водіїв категорії "B"

 
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> лист <...> щодо надання роз'яснення стосовно ліцензування підприємницької діяльності по підготовці водіїв транспортних засобів категорії "B" (легкові автомобілі) та повідомляє таке.
Статтею 2 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (1775-14) (із змінами згідно із Законом України від 17.01.2002 р. N 2984-III (2984-14) ) визначено, що ліцензування у сфері освіти здійснюється згідно із законами, що регулюють відносини у цій сфері.
Відповідно до Закону України "Про освіту" (1060-12) структура освіти включає дошкільну освіту, загальну середню освіту, позашкільну освіту, професійно-технічну освіту, вищу освіту, післядипломну освіту, аспірантуру, докторантуру, самоосвіту (стаття 29).
Діяльність закладу освіти розпочинається за наявності ліцензії на здійснення діяльності, пов'язаної з наданням послуг для одержання освіти і підготовкою фахівців різних рівнів кваліфікації (пункт 5 статті 18).
Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, місцеві органи управління освітою у межах повноважень надають закладам освіти незалежно від форм власності ліцензії на право здійснення освітньої діяльності відповідно до державних вимог із встановленням за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями обсягів підготовки, які відповідають кадровому, науково-методичному та матеріально-технічному забезпеченню, вносять їх до державного реєстру закладів освіти (стаття 15).
В Україні встановлюються такі освітні рівні: початкова загальна освіта, базова загальна середня освіта, повна середня освіта, професійно-технічна освіта, базова вища освіта, повна вища освіта.
В Україні встановлюються такі освітньо-кваліфікаційні рівні: кваліфікований робітник, молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр (стаття 30).
Враховуючи вищевикладене, суб'єкту господарювання, який не входить до зазначеної вище структури освіти та не присвоює кваліфікацію за певними освітніми та освітньо-кваліфікаційними рівнями підготовки, не потрібно отримувати ліцензію на надання освітніх послуг.
 
Заступник Голови С.Третьяков
 
"Податки та бухгалтерський облік",
N 66, 19.08.2002 р.