ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
 
Л И С Т
 
N 5-222/5192 від 26.09.2002
 
 

Щодо застосування РРО при перевищенні граничного річного обсягу розрахункових операцій 200 тис. грн.

 
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> лист <...> та повідомляє.
 
Відповідно до статті 9 Закону України від 06.07.95 р. N 265/95-ВР (265/95-ВР) "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
 
Відповідно до пункту 11 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - Перелік), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. N 1336 (1336-2000-п) розрахункові операції при наданні побутових послуг, зокрема: на території села, вдома у замовника з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури можуть проводитись без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (при проведенні розрахунків на місці надання послуг), але за умови неперевищення встановленого (200 тис. грн.) граничного річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг).
 
На думку Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) поширюється на суб'єкта підприємницької діяльності незалежно від кількості структурних підрозділів.
 
На підставі вищезазначеного Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва вважає, якщо при здійсненні діяльності, передбаченої у Переліку (1336-2000-п) , річний розмір обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надані послуги) із врахуванням всіх підрозділів перевищує 200 тис. грн., то застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим.
 
Т.в.о. голови Ю.Футоранська
 
"Податки та бухгалтерський облік"
N 86, 28.10.2002