ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/1948 від 05.04.2002
(Витяг)
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист та повідомляє.
Пунктом 2 наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 р. N 1 (
z0075-01)
"Про затвердження Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування" затверджено Порядок надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, цей наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.01.2001 р. N 75/5266 (далі - Порядок). Цей Порядок визначає умови, механізм надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних (далі - дотація) та відповідальність за порушення умов порядку її надання та використання.
У частині першій п. 3 Порядку (
z0075-01)
визначено, що дотація - це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), надані роботодавцю, що створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, на покриття витрат на заробітну плату прийнятих на них осіб.
Відповідно до частини другої п. 3 Порядку (
z0075-01)
, додаткове робоче місце - це робоче місце, на яке прийнята на постійну роботу особа за направленням державної служби зайнятості з числа зареєстрованих безробітних за умови відсутності на підприємстві скорочення чисельності працюючих за професією (спеціальністю), за якою працевлаштовується безробітний, протягом останніх 12 місяців.
Згідно із п. 4 Порядку, дотація надається роботодавцю за умови працевлаштування за направленням державної служби зайнятості на строк понад два роки безробітних, які знаходились на обліку в державній службі зайнятості як безробітні не менше 6 місяців.
Відповідно до п. 7 цього Порядку (
z0075-01)
, дотація надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати в галузях національної економіки відповідної області за минулий місяць.
Згідно із п. 12 зазначеного вище Порядку, розгляд питання про можливість надання роботодавцю дотації здійснюється директором центру зайнятості протягом 5 календарних днів. У разі прийняття позитивного рішення роботодавцю протягом 5 календарних днів направляється проект договору між центром зайнятості та роботодавцем про надання дотації.
Відповідно до п. 13 Порядку (
z0075-01)
, у договорі про надання дотації визначаються:
1) чисельність безробітних, які будуть прийняті на роботу за направленням державної служби зайнятості;
2) професійно-кваліфікаційний склад безробітних, якими мають бути укомплектовані робочі місця за направленням державної служби зайнятості;
3) гарантії зайнятості безробітних, які будуть працевлаштовані на робочі місця;
4) строки надання центру зайнятості документів, що підтверджують виплату заробітної плати особам, працевлаштованим за направленням центру зайнятості;
5) порядок перерахування дотації;
6) строки набрання чинності договором (договір набирає чинності з дня прийняття на роботу безробітного за направленням центру зайнятості, оформленого наказом роботодавця);
7) взаємна відповідальність сторін за порушення умов договору та порядок розгляду спорів.
<...>
Перший заступник Голови В.Загородній
"Бухгалтерія",
N 32/1-2, 5 серпня 2002 р.