УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 58 від 01.03.94
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 275 (z0385-97) від 20.06.97 )

Про затвердження Тимчасового положення про порядок створення та використання митними органами фондів матеріального заохочення, соціально-культурних заходів, резервного фонду Голови Держмиткому України

Відповідно до статей 80 і 99 Митного кодексу України (1970-12) та пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 93 р. N 125 (125-93-п) "Про умови оплати праці працівників митної системи" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок створення та використання митними органами фондів матеріального заохочення, соціально-культурних заходів та резервного фонду Голови Державного митного комітету України.
2. Формування зазначених фондів у відповідності до цього Положення здійснювати з 1 січня 1994 р.
3. Накази Держмиткому України від 6 квітня 1993 р. N 181 (додаток 1) вважати такими, що втратили чинність.
4. Керівникам митних установ, управлінь та самостійних відділів Комітету забезпечити ознайомлення всіх працівників з зазначеним Положенням.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на Фінансове управління (Грінченко).
В.о.Голови Комітету
Є.Мірошниченко
Погоджено:
Голова Ради профспілки
працівників митних органів
Затверджено:
Наказ Державного митного
Комітету від 01.03.94 N 58

Тимчасове положення

про порядок створення та використання митними органами фондів матеріального заохочення, соціально-культурних заходів та резервного фонду Голови Держмиткому України

1. Загальні положення

1.1. Відповідно до статей 80 і 99 Митного кодексу України (1970-12) та пункту 6 постанови Кабінету Міністрів від 18 лютого 1993 року N 125 (125-93-п) Державний митний комітет України (далі Комітет) створює фонди матеріального заохочення, соціально-культурних заходів та резервний фонд Голови Комітету.
1.2. Джерелом створення зазначених фондів є надходження від реалізації конфіскатів, митні збори та інші доходи, що відповідно до статей 80 і 99 Митного кодексу і п."а" статті 9 Закону України "Про державний бюджет на 1994 рік" (3898-12) переводяться на рахунок Комітету.
1.3. Комітет централізовано спрямовує 30 відсотків надходжень від сум, вказаних в пункті 1.2 на створення зазначених фондів в тому числі:
- 60 відсотків у фонд матеріального заохочення;
- 37 відсотків у фонд соціально-культурних заходів;
- 3 відсотки у резервний фонд Голови Комітету.

2. Порядок розподілення фондів

2.1. Визначення розміру фонду матеріального заохочення та соціально-культурних заходів митними органами здійснюється в межах коштів, що надходять на рахунок Комітету згідно пункту 1.2 цього Положення на підставі даних бухгалтерського обліку.
2.2. Планова сума фонду матеріального заохочення встановлюється в розмірі 75% затвердженого кошторису оплати праці митної установи та відрахувань на визначену суму фондів соціального страхування. Фонд соціально-культурних заходів визначається в розмірі 50% планового фонду матеріального заохочення, включаючи відрахування в фонд соціального страхування.
2.3. Перерахування планових сум фондів на рахунки митниць здійснюється Комітетом на протязі кварталу по мірі надходжень коштів. На визначену планову суму фондів митна установа складає та затверджує кошторис витрат, погоджений з профспілковим комітетом і копію якого подає в Держмитком разом з кошторисом витрат на утримання митної установи.
2.4. Фактичний розмір фондів матеріального заохочення та соціально-культурних заходів для кожної митної установи встановлюється Комітетом диференційовано з врахуванням результатів роботи за відповідний період, середньоспискової чисельності працівників, наявних коштів на зазначені цілі та залишків невикористаних коштів фонду на преміювання за попередній період по показникам в додатку N 1.

3. Порядок використання фонду матеріального заохочення, виділеного митній установі

3.1. Фонд матеріального заохочення використовується на:
- виплату поточних премій за підсумками роботи за відповідний період;
- виплату одноразових премій, включаючи премії за виконання особливо важливих доручень та окремим особам, що не надходять до їх штату, за сприяння виявленню порушень митного законодавства;
- на виплату матеріальної допомоги: на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні щорічної відпустки, а також в непередбачених випадках (скрутних матеріальних умовах, нещасних випадках і т.п.);
- на придбання цінних подарунків для заохочення працівників, а також пенсіонерм, що раніше працювали в митних органах;
- на відрахування в фонди соціального страхування в установленому законом порядку.
3.1.1. Сума коштів, за рахунок яких здійснюється поточне преміювання визначається відповідно до наказу Комітету.
3.1.2. Сума коштів, що спрямовується на виплату одноразових премій, в т.ч. особам що сприяли виявленню порушень митного законодавства не повинна перевищувати 10% від загальної суми фонду матеріального заохочення. При цьому на преміювання зазначених осіб мають виділятися кошти в межах до 20% вартості затриманих предметів контрабанди.
3.1.3. Сума коштів, що спрямовується на виплату матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення при наданні чергової відпустки повинна складати не менше 10% загальної суми фонду матеріального заохочення.
3.2. Використання фонду матеріального заохочення здійснюється відповідно до затвердженого митним органом кошторису витрат та наказу Комітету на поточне преміювання і підлягає оформленню у кожному конкретному випадку наказом по митному органу.
3.3. Розподіл коштів на поточне преміювання провадиться з урахуванням конкретних результатів роботи та трудового вкладу кожного працівника в загальні результати роботи. При цьому розмір премії максимальними розмірами не обмежується.
3.4. Нарахування премій працівникам здійснюється за фактично відпрацьований час на посадовий оклад та оклад за персональне звання, а при відповідному рішенні адміністрації за погодженням з профспілковим комітетом і на інші доплати та надбавки.
Премія не виплачується працівникам за час відпусток, тимчасової непрацездатності та в разі накладення дисциплінарного стягнення за той період (місяць), в якому накладено стягнення.
3.5. Керівник митної установи має право позбавити працівника премії (повністю або частково) у відповідності з чинним законодавством.
3.6. Накладання дисциплінарного стягнення у встановленому порядку може поєднуватись з повним або частковим позбавленням премії на протязі строку дії дисциплінарного стягнення.
3.7. Працівникам, які працювали в митних органах неповний місяць в зв'язку з призивом на службу в Збройні Сили, народженням дитини, вступом до навчального закладу, переводом на іншу роботу, виходом на пенсію та іншими поважними причинами виплата премії проводиться за фактично відпрацьовані дні в даному звітному періоді. Працівникам, що працювали неповний місяць в зв'язку з звільненням за власним бажанням, працівникам, що проходять стажування, премія може бути виплачена з врахуванням відпрацьованого часу та трудового вкладу по рішенню трудового колективу.
3.8. Розмір премії керівнику митної установи та сума коштів на поточне преміювання за звітний період (місяць) встановлюється наказом Держмиткому України.

4. Порядок використання фонду соціально-культурних заходів

4.1. Кошти фонду соціально-культурних заходів використовуються згідно затвердженого кошторису та діючих положень на:
- придбання путівок для працівників та їх сімей у будинки відпочинку, пансіонати, санаторії, а також на туристичні поїздки;
- здешевлення харчування в їдальнях, буфетах, оплату часткової або повної вартості продуктів харчування;
- часткову грошову компенсацію на харчування;
- проведення культурно-просвітніх, оздоровчих, фізкультурних заходів, придбання ліків;
- утримання дітей в дитячих дошкільних закладах, посилення харчування дітей, що знаходяться в дитячих закладах, таборах, працівників, що проходять курс лікування в профілакторіях;
- надання співробітникам безпроцентних позик на покращення житлових умов, будівництво садових будинків, обзаведення домашнім господарством та інші цілі, передбачені в заходах і кошторисах соціально-культурного розвитку;
- на відрахування в фонд соціального страхування в установленому законом порядку;
- інші цілі, передбачені в заходах соціально-культурного розвитку трудових колективів.
4.2. Використання фонду соціально-культурних заходів здійснюється згідно затвердженого з погодженням з профспілковим комітетом кошторису, в якому встановлюється конкретні розміри витрат по кожному напрямку використання. При цьому на грошову компенсацію витрат на харчування мають бути спрямовані кошти в розмірі, що перевищує 50% від загальної суми фонду.
4.3. В централізованому порядку 7% коштів фактично нарахованого фонду соціально-культурних заходів по системі акумулюються на рахунку Ради профспілки працівників митних органів України і використовуються на цілі, передбачені в діючому положенні.

5. Порядок використання резервного фонду Голови Комітету

5.1. Кошти резервного фонду, що виділяються в розпорядження Голови Держмиткому України використовуються:
- для преміювання окремих колективів і працівників, що відзначились на виконанні службових обов'язків та за виконання окремих завдань керівництва Держмиткому.
- для надання матеріальної допомоги в зв'язку з надзвичайними ситуаціями
- для преміювання ветеранів за багатолітню бездоганну працю в зв'язку з виходом на пенсію та до ювілейних дат.
5.2. Преміювання може здійснюватись у грошовій формі, а також у вигляді цінного подарунку на підставі розпорядження Голови Комітету за поданням начальників відповідних служб та митних установ, погоджених з Управлінням по роботі з особовим складом, Фінансовим управлінням та Радою профспілки митних органів України.
5.3. Преміювання, матеріальна допомога, що здійснюється з Резервного фонду Голови Комітету, не враховуються при виплаті працівникам поточних премій за підсумками роботи за відповідний період, а також при виплатах коштів з фонду соціально-культурних заходів.
6. Невикористані протягом року митними органами кошти зазначених фондів вилученню не підлягають, а зараховуються Держмиткомом і використовуються в подальшому на цілі, передбачені цим Тимчасовим положенням.
Начальник Фінансового управління
В.М.Грінченко

Додаток N 1
до Тимчасового положення

Показники для оцінки діяльності митних органів, з врахуванням яких підвищується (зменшується) розмір премії начальникам митних органів

1. Якість роботи по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил (+, - до 30%).
2. Якість оперативної діяльності (+, - до 10%).
3. Рівень роботи по стягненню митних платежів, своєчасність перерахування коштів в бюджет та на рахунок ДМК (+, - до 10%).
4. Дотримання фінансової дисципліни (+, - 10%), за несвоєчасне перерахування коштів в державний бюджет і на спеціальні рахунки Держмиткому керівники митних установ можуть повністю або частково позбавлятися премії.
5. Рівень роботи з особовим складом, наявність аргументованих скарг на роботу працівників митних органів (+, - до 5%).
6. Виконання планів вводу в експлуатацію об'єктів власного капбудівництва, планів капремонту, економії енергоресурсів та ПММ (+, - до 5%).