ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
26.05.2009 N 11/3-10.16/4966-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
З метою забезпечення виконання частини третьої статті 265 Митного кодексу України (92-15) , посилення контролю митної вартості товарів, що відносяться до 61-63 груп УКТЗЕД (2371в-14) (одяг трикотажний, одяг текстильний, інші готові текстильні вироби та набори, тощо), надаємо інформацію, яку необхідно враховувати при здійсненні контролю за визначенням митної вартості товарів, виготовлених з бавовни, що ввозиться на митну територію України.
Сировиною для виробництва бавовняної пряжі є бавовна-сирець. Міжнародна торгівля бавовною-сирцем майже повністю зосереджена на продажі джинованої бавовни (бавовна, в якій залишається ще певна кількість частин коробочок, листків або землі). Ціна на бавовну-сирець формується на основі біржових торгів на товарних біржах.
Номенклатура товарів, виготовлених з бавовни, дуже велика. Так, в товарній групі 52 "Бавовна" УКТЗЕД (2371в-14) класифікуються бавовняні тканини, пряжа, що йде на виготовлення тканин (включаючи трикотажні), швейні нитки, а також сировина, що йде на їх виготовлення - бавовна-сирець, піддана чи не піддана кардо- або гребенечесанню бавовна. Зазначені товари є сировиною при виготовленні товарів з бавовни, які, серед інших, відносяться до товарних груп 56-63 УКТЗЕД.
При здійсненні контролю митної вартості товарів, виготовлених з бавовни, що відносяться до 52, 56-63 груп УКТЗЕД (2371в-14) , згідно з положеннями Митного кодексу України (92-15) , прошу забезпечити врахування їх собівартості (вартість сировини, з якої виготовлено товар, прямі витрати на виробництво товару, зарплата тощо), прибутку виробника, одержаного від продажу товарів, а також страхування, транспортування товарів при їх імпорті в Україну.
Перший заступник
Голови Служби
І.О.Піковський
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua