ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
26.05.2009 N 11/3-10.16/4967-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
З метою забезпечення виконання частини третьої статті 265 Митного кодексу України (92-15) , посилення контролю митної вартості товарів, що відносяться до розділу XI "Текстильні матеріали та текстильні вироби" УКТЗЕД (2371в-14) , вироблених з синтетичних або штучних матеріалів, надаємо інформацію, яку необхідно враховувати при здійсненні контролю за визначенням митної вартості зазначених товарів, що ввозиться на митну територію України.
Термін "Синтетичні або штучні волокна", коли він використовується в групах 54 та 55 або в іншому місці УКТЗЕД (2371в-14) , означає нитки (комплексні нитки, мононитки) чи штапельні волокна, що складаються з органічних полімерів.
Основні матеріали (органічні полімери) для виробництва синтетичних волокон добувають, зазвичай, з кам'яного вугілля, продуктів перегонки нафти чи природного газу, а для виробництва штучних волокон - з природної сировини (наприклад, целюлози).
Одержані полімери розплавляються або розчиняються у відповідному розчиннику, після чого продавлюються через фільєри (ємності з великою кількістю отворів) з утворенням при цьому ниток. Подальше спеціальне оброблення цих ниток надає їм певних характеристик (наприклад, здатність до розтягування, висока міцність), що дозволяє використовувати їх у виробництві різноманітних текстильних виробів.
Синтетичні або штучні комплексні нитки одержують паралельним складанням деякого числа (від двох до декількох сотень) монониток, в міру того, як вони виходять з фольєра. Ці нитки (джгути) можуть бути кручені або некручені.
Штапельні синтетичні або штучні волокна одержують розрізанням джгутів (кількість монониток в джгутах після виходу з фольєра може сягати кількох тисяч) на відрізки переважно 25-180 мм. В подальшому, ці волокна переробляються в стрічки, рівницю і пряжу за допомогою технологічних процесів, зазвичай подібних до тих, що застосовуються для оброблення натуральних матеріалів - бавовняних чи вовняних волокон.
Отже, основою штапельних синтетичних або штучних волокон є комплексні нитки (мононитки), що класифікуються в товарних позиціях 5402, 5403, виготовлені з відповідного полімеру (наприклад, поліестеру, віскози).
Основними синтетичними волокнами, що використовуються у текстильному виробництві, є:
акрилові волокна,
нейлон або інші поліамідні волокна (у тому числі араміди),
поліефірні волокна (поліестер),
поліпропіленові волокна,
еластомірні волокна (поліуретанові нитки, лайкра (lycra), або еластин, або спандекс),
полівінілхлоридні волокна.
Основними штучними волокнами, що використовуються у текстильному виробництві, є:
віскоза,
ацетатне волокно.
Таким чином, синтетичні або штучні волокна, що відносяться до товарних позицій 5402, 5403 УКТЗЕД (2371в-14) , є сировиною для виготовлення напівфабрикатів текстильного виробництва (включаючи штапельні) - ниток, пряжі, тканин, а відповідно - й готових виробів з них: трикотажного полотна, нетканих матеріалів, килимів, одягу, білизни, панчішно-шкарпеткових виробів й інших товарів, що відносяться, і не лише, до розділу XI "Текстильні матеріали та текстильні вироби" УКТЗЕД.
Мінімальна вартість 1 кг товару, виготовленого з синтетичних чи штучних волокон певного полімеру або суміші полімерних волокон, може визначатися виходячи з мінімальної вартості 1 кг волокон певного полімеру або, у випадку суміші полімерних волокон, - пропорційно до відсоткового складу кожного з полімерів.
При здійсненні контролю митної вартості товарів, віднесених до розділу XI "Текстильні матеріали та текстильні вироби" та інших розділів УКТЗЕД (2371в-14) , виготовлених із зазначених вище синтетичних або штучних волокон товарних позицій 5402, 5403 УКТЗЕД або з їх використанням, згідно з положеннями Митного кодексу України, прошу забезпечити врахування їх собівартості (вартість сировини, з якої виготовлено товар, прямі витрати на виробництво товару, зарплата тощо), прибутку виробника, одержаного від продажу товарів тощо, а також страхування, транспортування товарів при їх імпорті в Україну.
Перший заступник
Голови Служби
І.О.Піковський
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua