ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
05.06.2009 N 11843/7/15-0217
|
Державній податковій
адміністрації у м. Києві
Про розгляд листа
Державна податкова адміністрація України розглянула лист ДПА у м. Києві від 21.04.2009 N 999/8/31-604 щодо визначення дати валових витрат при імпорті продукції і повідомляє.
Відповідно до пп. 11.2.3 п. 11.2 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (
334/94-ВР)
(далі - Закон) датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які є нерезидентами, є дата оприбуткування платником податку товарів (а при їх імпорті - також робіт (послуг), супутніх чи допоміжних такому імпорту товарів), а для робіт (послуг) - дата їх фактичного отримання від осіб, незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової).
Відповідно до пп. 1.31 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (
334/94-ВР)
продаж товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.
Не вважаються продажем операції з надання товарів у межах договорів комісії, схову (відповідального зберігання), доручення, інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу прав власності на такі товари.
Відповідно до ст. 334 Цивільного кодексу України (
435-15)
право власності у набувача майна за договором виникає з моменту вручення такого майна набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки.
До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (
959-12)
імпорт (імпорт товарів) - це купівля (у тому числі з оплатою в не грошовій формі) українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів з ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.
Отже, при імпорті товарів, в тому числі і без ввезення їх на територію України, датою збільшення валових витрат вважається дата оприбуткування такого товару, на підставі первинних облікових документів бухгалтерського обліку відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (
996-14)
.
Заступник Голови
|
С.В.Чекашкін
|