МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 лютого 2003 р.
за N 148/7469
Про затвердження Порядку використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду
На виконання Закону України від 4 липня 2002 року N 37-IV (
37-15)
"Про зерно та ринок зерна в Україні" НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду, що додається.
2. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Сорока В.І.) Міністерства аграрної політики України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України, Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 року N 24/56 (
z0115-02)
"Про затвердження Порядку використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.02.2002 за N 115/6403 (із змінами).
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Міністерства аграрної політики України Яковенка В.П. та заступника Державного секретаря Міністерства фінансів України Свириду О.М.
В. о. Міністра аграрної
політики України
Перший віце-прем'єр-міністр,
Міністр фінансів України
|
С.Мельник
М.Азаров
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
та Міністерства фінансів
України
23.01.2003 N 12/71
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 лютого 2003 р.
за N 148/7469
ПОРЯДОК
використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регулює використання коштів на створення і забезпечення страхового запасу сортового та гібридного насіння, що передбачені в Державному бюджеті України на відповідний рік.
1.2. Державним замовником на закупівлю насіння сільськогосподарських культур і головним розпорядником коштів, що виділяються з Державного бюджету України, є Міністерство аграрної політики України (далі - міністерство).
1.3. Указані кошти надаються міністерством Держнасінстрахфонду і використовуються на фінансування витрат на закупівлю насіння зернових і зернобобових, гібридного насіння кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та сої для задоволення потреб районів, що не виробляють власного насіння або мають обмежені можливості його виробництва, надання допомоги в разі знищення або пошкодження насінницьких посівів унаслідок стихійного лиха, проведення сортовідновлення та сортозаміни.
2. Використання коштів
2.1. Міністерство двічі на рік у термін до 1 січня та 1 липня доводить Держнасінстрахфонду необхідні обсяги закупівлі сортового та гібридного насіння і суму витрат на зберігання насіння страхових насіннєвих фондів.
2.2. Держнасінстрахфонд на конкурсних засадах згідно з чинним законодавством визначає постачальника (виробника) сортового та гібридного насіння.
2.3. Видатки, пов'язані з формуванням державного насіннєвого страхового фонду, здійснюються Державним казначейством України за розподілом міністерства відповідно до діючого порядку касового виконання державного бюджету.
2.4. Умовою для одержання бюджетних коштів є договір, укладений між Держнасінстрахфондом та постачальником (виробником) насіння, накладна про відпуск кожної партії насіння та наявність сортових документів. Договір укладається у трьох примірниках - по одному примірнику кожній із сторін, що його уклали, один примірник передається міністерству. Накладна про відпуск кожної партії насіння виписується також у трьох примірниках та передається сторонам одночасно з договором.
2.5. Закупівля насіння за виділені кошти до Держнасінстрахфонду проводиться за цінами, що складуться на біржовому ринку України за спотовими контрактами на момент його придбання та форвардними контрактами на час їх укладання з урахуванням сортових надбавок і податку на додану вартість.
3. Реалізація насіння
3.1. У випадках, зазначених у пункті 1.3 цього Порядку, Держнасінстрахфонд за рознарядкою міністерства згідно з обсягом надходження насіння укладає договори про його реалізацію.
3.2. Реалізація насіння товаровиробникам проводиться за цінами, що склалися на біржовому ринку України на зерно, за спотовими контрактами на момент реалізації його з урахуванням сортових надбавок, рівня рентабельності, податку на додану вартість. У разі відсутності ціни на вказану культуру вона формується за ціною однорідних (споріднених) культур.
3.3. Обмін насіння проводиться за цінами, що склалися на біржовому ринку України, за спотовими контрактами на суму, еквівалентну вартості отриманого насіння.
3.4. З дослідних, елітно-насінницьких господарств науково-дослідних установ Національної академії наук України, Української академії аграрних наук, учбових господарств вищих сільськогосподарських навчальних закладів міністерства покупці забезпечуються насінням в обсягах, що доводяться міністерством згідно з пунктом 2.1 цього Порядку.
3.5. Покупці насіння отримують його у зберігачів на підставі договору та листа, виданого Держнасінстрахфондом. Документи з оформлення насіння - товарні, податкові накладні, сортові документи виписуються Держнасінстрахфондом покупцеві насіння.
Товарно-транспортні накладні, акти приймання-передавання насіння надаються покупцеві зберігачем. Накладні на отримання насіння виписуються продавцем у трьох примірниках. Після відвантаження насіння один примірник документів, отриманих покупцем у зберігача, надається Держнасінстрахфонду в термін, зазначений у договорі.
4. Прикінцеві положення
4.1. Одержані бюджетні кошти обліковуються відповідно до вимог чинного законодавства.
4.2. Держнасінстрахфонд щокварталу подає звіт міністерству і Державному казначейству України про використання бюджетних коштів та зведений річний звіт протягом місяця після завершення бюджетного року.
4.3. Після узагальнення поданої інформації, міністерство подає Міністерству фінансів України звіт про використання коштів за формою, що додається.
4.4. Відповідальність за цільове використання бюджетних коштів несе Держнасінстрахфонд, уклавши відповідну угоду з міністерством.
4.5. Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів, виділених для формування державного насіннєвого страхового фонду, здійснює міністерство.
Начальник Департаменту
ринків продукції рослинництва
та розвитку насінництва
|
В.І.Сорока
|
Додаток
до пункту 4.3 Порядку
використання бюджетних
коштів для формування
державного насіннєвого
страхового фонду
ЗВІТ
про використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду в 200_ р.
N
з/п
|
Використання коштів
|
Одиниці виміру
|
Кількість
|
1
|
Кошти, передбачені в Державному
бюджеті України на 200_ р. на
КПКВ 2801330 "Створення і
забезпечення страхового запасу
сортового та гібридного насіння"
|
тис. грн.
|
|
2
|
Фактично отримано коштів із
Державного бюджету України на
200_ р. на КПКВ 2801330
"Створення і забезпечення
страхового запасу сортового та
гібридного насіння"
|
тис. грн.
|
|
3
|
Використано коштів на закупівлю
елітного та репродукційного
насіння зернових і зернобобових,
гібридного насіння кукурудзи та
соняшника
|
тис. грн.
|
|
4
|
Залишок (не використано) коштів
Державного бюджету України на
200_ р. на КПКВ 2801330
"Створення і забезпечення
страхового запасу сортового та
гібридного насіння"
|
тис. грн.
|
|
Державний секретар
Міністерства аграрної
політики України