ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
Про проведення експерименту в автомобільних пунктах пропуску з контролю за виконанням перевізниками попередніх зобов'язань про доставку товарів до митниці призначення
Відповідно до пункту 6 статті 11 Митного кодексу України (
92-15)
, з метою удосконалення контролю за переміщенням автомобільного транспорту в частині дотримання перевізником попереднього зобов'язання про обов'язкову доставку товару до митниці призначення, НАКАЗУЮ:
1. Провести в період з 25.01.2010 до 25.02.2010 в усіх пунктах пропуску через державний кордон України, де здійснюється митне оформлення автомобільного транспорту, експеримент з контролю за виконанням перевізниками попередніх зобов'язань про доставку товарів до митниці призначення.
2. Затвердити Тимчасову технологію контролю за виконанням перевізниками попередніх зобов'язань про доставку товарів до митниці призначення, що додається (далі - Технологія).
3. Начальникам регіональних митниць, митниць:
3.1. Довести цей наказ до відома особового складу та забезпечити його неухильне виконання.
3.2. У 5-денний строк після закінчення експерименту надати до Управління контролю за переміщенням вантажів зауваження та пропозиції щодо вдосконалення Технології та ефективності її застосування.
4. Управлінню контролю за переміщенням вантажів (Луговець В.А.) протягом 20 робочих днів після закінчення експерименту узагальнити отримані зауваження та пропозиції і підготувати обґрунтований висновок щодо подальшого використання Технології.
5. Регіональній інформаційної митниці (Копосов С.А.) доопрацювати програмно-інформаційний комплекс "Контроль за доставкою товарів" та функціональний модуль "Диспетчер зони митного контролю" програмно-інформаційного комплексу "Інспектор - 2006" відповідно до затвердженої Технології.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Федорова О.О.
Голова Служби
|
А.В.Макаренко
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
17.12.2009 N 1212
ТИМЧАСОВА ТЕХНОЛОГІЯ
контролю за виконанням перевізниками попередніх зобов'язань про доставку товарів до митниці призначення
1. Загальні положення
Ця Технологія визначає дії посадових осіб митних органів під час митного контролю в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон автотранспортних засобів (з товаром/без товару), які прямують на виїзд за межі митної території України, і передбачає перевірку за допомогою Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС) виконання перевізниками попередньо взятих зобов'язань за документами контролю за переміщенням товарів типу ПП, ПД, ПДГ про обов'язкову доставку товарів до митниць призначення (далі - зобов'язання).
Зобов'язання вважається виконаним у разі наявності в ЄАІС відмітки про умовне завершення переміщення.
2. Особливості здійснення прикордонного та митного контролю
2.1. Під час перевірки та вивчення документів, визначених пунктом 3.1 розділу III Технології прикордонного та митного контролю, затвердженої спільним наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 11.06.2008 N 505/642 (
z0753-08)
, посадова особа митного органу заносить до функціонального модуля "Диспетчер зони митного контролю" програмно-інформаційного комплексу "Інспектор - 2006" необхідні відомості про переміщення та робить відповідний запит стосовно наявності та виконання перевізником зобов'язань.
2.2. Запит здійснюється за реєстраційним номером транспортного засобу (у тому числі причепу), який виїжджає за межі митної території України.
2.3. Результат запиту містить:
унікальний цифровий ідентифікатор запиту;
дату запиту;
номер посвідчення посадової особи, що здійснила запит;
інформацію про реєстраційний номер транспортного засобу (у тому числі причепу);
інформацію стосовно виконання перевізником раніше взятих зобов'язань.
2.4. Отримана в результаті запиту інформація зберігається в ЄАІС та відображається в електронному Журналі обліку транспортних засобів.
2.5. У разі наявності інформації про невиконання перевізником зобов'язання, а також відсутності відомостей про складання у зв'язку з цим протоколу про порушення митних правил, посадова особа, яка виявила цей факт,
вживає заходів з метою перевірки причин відсутності протоколу про порушення митних правил в митниці відправлення, якій було надане відповідне зобов'язання, та митниці призначення;
за результатами перевірки та за наявності ознак порушення митних правил, вживає заходів, передбачених Митним кодексом України (
92-15)
.
Начальник Управління контролю
за переміщенням вантажів
|
В.Луговець
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua