ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
22.12.2009 N 11/9-10.27/12448-ЕП
|
Керівникам регіональних
митниць, митниць
(крім Регіональної
інформаційної митниці)
Щодо фіксації фактів порушень митних правил
З метою якісного проведення контрольно-перевірочної роботи підрозділів, які здійснюють перевірки суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, звертаємо вашу увагу щодо необхідності використання в роботі регіональних митниць, митниць наступної інформації.
У разі виявлення за результатами камеральної перевірки фактів несплати податків та зборів або зменшення їх розміру в обов'язковому порядку митним органом повинно розглядатися питання щодо наявності порушення митних правил, передбаченого ст. 355 Митного кодексу України (
92-15)
, та за достатності підстав складатися протоколи про порушення митних правил.
При цьому, порушення митних правил, передбачене ст. 355 Митного кодексу України (
92-15)
, повинно розглядатися як триваюче, адже особа зобов'язана була сплатити податки та збори у повному обсязі, мала змогу виконати дане зобов'язання протягом усього періоду з моменту ввезення товарів на територію України до моменту виявлення митним органом факту несплати / недоплати, проте, до моменту виявлення такого факту митні платежі порушниками залишаються несплаченими у повному обсязі або частково.
На висновки про наявність підстав для складання протоколу про порушення митних правил можуть впливати й інші обставини. Наприклад, протокол не складається у разі невстановлення суб'єкта порушення або за відсутності вини особи у вчиненому правопорушенні. Висновок про відсутність вини можливий, зокрема після неодноразових митних оформлень товару із встановленим митницею кодом за УКТЗЕД (
2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14)
, під час чергового митного оформлення того ж самого товару, виноситься рішення про визначення іншого коду; або у випадках складної та неоднозначної класифікації товару.
При вирішенні питання про складання протоколу про порушення митних правил, також, необхідно зважати на строки, встановлені ст. 328 Митного кодексу України (
92-15)
. Враховуючи те, що у даному випадку порушення митних правил є триваючим, передбачене санкцією ст. 355 Митного кодексу України стягнення у вигляді штрафу може бути накладене не пізніше як через два місяці з дня виявлення правопорушення.
Таким чином, питання про достатність підстав для складання протоколу про порушення митних правил повинно розглядатися окремо у кожному конкретному випадку з урахуванням матеріалів перевірки.
Заступник Голови
Держмитслужби України
|
О.В.Мухін
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua