УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.06.2006 N 193
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 липня 2006 р.
за N 831/12705
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Головного контрольно-ревізійного управління N 40 (z0221-10) від 01.03.2010 )

Про затвердження Порядку проведення практичних занять в органах державної контрольно-ревізійної служби працівників, які здійснюють внутрішній фінансовий контроль

Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2002 N 685 (685-2002-п) "Про здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення практичних занять в органах державної контрольно-ревізійної служби працівників, які здійснюють внутрішній фінансовий контроль (додається).
2. Юридичному відділу ГоловКРУ України (Яремчук Т.М.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Управлінню справами ГоловКРУ України (Гашков В.М.) після державної реєстрації довести цей наказ до відома заступників Голови ГоловКРУ України, керівників структурних підрозділів центрального апарату ГоловКРУ України, начальників контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також керівників контрольно-ревізійних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови ГоловКРУ України Бєльчика С.В.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Н.І.Рубан
( Додатково див. ОВУ N 29, 2006 р., стор. 119-120 )

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ГоловКРУ України
16.06.2006  N 193
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 липня 2006 р.
за N 831/12705

ПОРЯДОК

проведення практичних занять в органах державної контрольно-ревізійної служби працівників, які здійснюють внутрішній фінансовий контроль

1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2002 N 685 (685-2002-п) "Про здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю".
2. Метою проведення практичних занять в органах державної контрольно-ревізійної служби (далі - ДКРС) є набуття практичного досвіду та підвищення професійного рівня працівників, які здійснюють внутрішній фінансовий контроль.
3. Практичні заняття можуть проходити державні службовці, військовослужбовці, особи начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, податкової міліції, органів і підрозділів цивільного захисту населення (далі - працівники, кандидати на проходження практичних занять, практиканти), які здійснюють внутрішній фінансовий контроль у системі міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, урядових органів державного управління, що діють у складі центральних органів виконавчої влади (далі - урядові органи), департаментів (служб), що діють у складі центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом (далі - департаменти /служби/), а також територіальних органів усіх зазначених центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади).
Тривалість практичних занять не може перевищувати двох місяців.
4. Практичні заняття проводяться, як правило, в органі ДКРС відповідного рівня:
працівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, урядових органів, департаментів (служб) - у ГоловКРУ України, а в окремих випадках за згодою керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, урядових органів, департаментів (служб), ГоловКРУ України та відповідного органу ДКРС - у контрольно-ревізійних управліннях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
працівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, урядових органів, департаментів (служб) - у контрольно-ревізійних управліннях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Практичні заняття можуть проводитись з ініціативи органу виконавчої влади або органу ДКРС.
5.1. Орган виконавчої влади ініціює проходження працівником практичних занять шляхом направлення до органу ДКРС листа-подання, у якому зазначаються прізвище, ім'я, по батькові та посада кандидата, стаж роботи на посаді та досвід контрольно-ревізійної роботи, основні питання, з яких кандидату на проходження практичних занять доцільно набути практичного досвіду та/або підвищити професійний рівень, орієнтовні терміни та тривалість практичних занять.
5.2. Орган ДКРС ініціює проходження практичних занять працівника органу виконавчої влади шляхом направлення листа, у якому зазначаються прізвище, ім'я, по батькові та посада кандидата на проходження практичних занять або критерії відбору кандидатів на проходження практичних занять (посада, стаж роботи на посаді або досвід контрольно-ревізійної роботи та/або питання, з яких проводитимуться практичні заняття), орієнтовні терміни та тривалість практичних занять.
При згоді органу виконавчої влади до органу ДКРС направляється лист-подання із зазначенням відомостей, наведених у підпункті 5.1 цього пункту.
5.3. Згода працівника на проходження практичних занять оформляється його письмовою заявою на ім'я керівника органу виконавчої влади.
5.4. У разі незазначення або неповного зазначення відомостей, наведених у підпункті 5.1 цього пункту, лист-подання повертається органу виконавчої влади на доопрацювання.
5.5. Кандидат на проходження практичних занять проходить співбесіду з керівниками відповідних самостійних структурних підрозділів органу ДКРС.
За результатами співбесіди відповідальні працівники органу ДКРС заповнюють аркуш погодження (додаток 1), який подається керівнику органу ДКРС для прийняття рішення.
5.6. Керівник органу ДКРС дає згоду на проходження практичних занять або за наявності обґрунтованих підстав приймає рішення про недоцільність проходження працівником практичних занять.
5.7. При згоді керівника органу ДКРС кандидат подає письмову заяву про проходження практичних занять на ім'я керівника відповідного органу ДКРС.
Зарахування на практичні заняття, терміни та порядок їх проходження оформляються наказом органу ДКРС, де проводяться практичні заняття.
5.8. Про рішення щодо недоцільності проходження працівником практичних занять орган ДКРС письмово інформує орган виконавчої влади та повідомляє кандидата на проходження практичних занять.
5.9. Перед проходженням практичних занять практикант зобов'язується не розголошувати інформацію щодо конкретних суб'єктів господарювання, де він під час практичних занять братиме участь у контрольних заходах, конкретних виявлених фінансових порушень, прізвища, ім'я, по батькові осіб, з вини яких були допущені порушення, а також відомості, які можуть бути одержані ним під час проходження практичних занять з інших джерел (матеріали попередніх контрольних заходів, листування та внутрішня документація органу ДКРС, дані звітності тощо).
Таке зобов'язання оформлюється кадровим підрозділом органу ДКРС і долучається до наказу про проведення практичних занять (додаток 2).
6. Практичні заняття проводяться з відривом від основної роботи. За працівником, направленим на практичні заняття, зберігається його посада та заробітна плата за основним місцем роботи відповідно до законодавства.
Відшкодування практиканту витрат на проїзд до місця проведення практичних занять і назад, наймання житла, добові за час перебування в дорозі здійснюється за основним місцем роботи відповідно до законодавства.
7. На період проходження практичних занять в органі ДКРС за практикантом закріплюється керівник (не нижче керівника самостійного структурного підрозділу) та безпосередній консультант (не нижче головного контролера-ревізора, головного державного аудитора, головного спеціаліста), відповідальні за проведення практичних занять.
8. Залежно від досвіду роботи, професійного рівня практиканта та з урахуванням орієнтовного переліку питань практичних занять, викладеного у листі-поданні органу виконавчої влади, практичні заняття можуть проходити в одному чи декількох самостійних структурних підрозділах органу ДКРС.
Під час проходження практичних занять практикант повинен додержуватися регламентів діяльності органів ДКРС та правил внутрішнього трудового розпорядку органу ДКРС, де проводяться практичні заняття.
9. Зміст практичних занять визначається індивідуальним планом, що затверджується керівником (заступником керівника) органу ДКРС та погоджується з керівником (заступником керівника) органу виконавчої влади.
За необхідності до індивідуального плану практичних занять можуть уноситися зміни в порядку, установленому для його затвердження.
Орієнтовний комплексний індивідуальний план практичних занять наведено в додатку 3.
10. Практикант може залучатися до проведення інспектування, державного фінансового аудиту та зустрічних звірок, що здійснюються органом ДКРС, як залучений спеціаліст. При цьому практиканту видається направлення у встановленому законодавством порядку.
Практикант повинен заявляти про наявність чи відсутність у нього конфлікту інтересів до початку контрольного заходу, участь у проведенні якого запланована при проведенні практичних занять, відповідно до законодавства.
На участь практиканта в ревізіях не поширюються положення Порядку взаємодії органів ДКРС з контрольно-ревізійними підрозділами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів при здійсненні планових та позапланових контрольних заходів, затвердженого наказом ГоловКРУ України від 18.11.2003 N 274 (z1112-03) , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.12.2003 за N 1112/8433.
11. Практикант не може брати участі в ревізіях, які проводяться органом ДКРС в органі виконавчої влади, що є місцем його основної роботи.
12. Під час практичних занять практикант може допускатися до ознайомлення і роботи з документами та іншими носіями інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, з дозволу керівника органу ДКРС, у володінні та розпорядженні якого вони перебувають, відповідно до законодавства.
13. За необхідності використання практикантом під час практичних занять відомостей, що становлять державну таємницю, його доступ до таких відомостей надається органом ДКРС відповідно до законодавства.
14. За час практичних занять практикант повинен виконати індивідуальний план практичних занять.
Після закінчення практичних занять керівнику органу ДКРС подається доповідна записка практиканта про проходження практичних занять та висновок керівника практичних занять про результати їх проходження.
15. За результатами практичних занять орган ДКРС видає практиканту довідку для подання за місцем основної роботи.
16. Практичні заняття можуть бути припинені достроково за ініціативою органу ДКРС у разі невиконання практикантом без поважних причин індивідуального плану практичних занять, порушення правил внутрішнього трудового розпорядку органу ДКРС, неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про наявність конфлікту інтересів, порушення встановленого порядку ознайомлення і роботи з документами та іншими носіями інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, порушення законодавства про державну таємницю, недотримання зобов'язань щодо нерозголошення конкретних даних, отриманих під час практичних занять, та в інших встановлених законодавством випадках.
Про факт та причини дострокового припинення практичних занять орган ДКРС повідомляє орган виконавчої влади за основним місцем роботи практиканта. При цьому довідка, передбачена пунктом 15 цього Порядку, органом ДКРС не видається.
17. У разі дострокового виконання практикантом індивідуального плану практичні заняття можуть бути завершені раніше, про що орган ДКРС видає наказ та зазначає у довідці, передбаченій пунктом 15 цього Порядку.
18. Після закінчення практичних занять практикант за основним місцем роботи подає стислий письмовий звіт про проходження практичних занять. До звіту не включаються відомості, наведені в підпункті 5.9 пункту 5 цього Порядку.
19. Якщо органами місцевого самоврядування встановлено порядок здійснення внутрішнього фінансового контролю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2002 N 685 (685-2002-п) "Про здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю", то практичні заняття працівників контрольно-ревізійних підрозділів (посадових осіб, які мають повноваження на здійснення внутрішнього фінансового контролю) місцевих органів виконавчої влади або місцевого самоврядування можуть проводитися в органах ДКРС відповідно до цього Порядку.
Начальник Відділу організації
внутрішнього аудиту
М.В.Бариніна-Закірова

Додаток 1
до Порядку проведення
практичних занять в органах
державної
контрольно-ревізійної служби
працівників, які здійснюють
внутрішній фінансовий
контроль

АРКУШ ПОГОДЖЕННЯ

кандидата на проходження практичних занять у

_______________________________________

(назва органу ДКРС)

__________________________________________________________________
   (прізвище, ім'я, по батькові, посада, основне місце роботи)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
       (тривалість і терміни проходження практичних занять
                          в органі ДКРС)
------------------------------------------------------------------
| N  |Прізвище,        |Посада        |Пропозиції    |Дата,      |
|з/п |ініціали         |працівника    |              |підпис     |
|    |відповідального  |органу ДКРС   |              |           |
|    |працівника органу|              |              |           |
|    |ДКРС             |              |              |           |
|----+-----------------+--------------+--------------+-----------|
|    |                 |              |              |           |
|----+-----------------+--------------+--------------+-----------|
|    |                 |              |              |           |
|----+-----------------+--------------+--------------+-----------|
|    |                 |              |              |           |
|----+-----------------+--------------+--------------+-----------|
|    |                 |              |              |           |
|----+-----------------+--------------+--------------+-----------|
|    |                 |              |              |           |
|----+-----------------+--------------+--------------+-----------|
|    |                 |              |              |           |
------------------------------------------------------------------

Додаток 2
до Порядку проведення
практичних занять в органах
державної
контрольно-ревізійної служби
працівників, які здійснюють
внутрішній фінансовий
контроль

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

     Я, __________________________________________________________
            (прізвище, ім'я, по батькові практиканта, посада
                      та основне місце роботи)
_________________________________________________________________,
     зобов'язуюсь не  розголошувати  інформацію  щодо   конкретних
суб'єктів господарювання, де під час проходження практичних занять
братиму  участь  у  контрольних  заходах,   конкретних   виявлених
фінансових порушень, прізвища, ім'я, по батькові осіб, з вини яких
були допущені  порушення,  а  також  відомості,  які  можуть  бути
одержані мною під час проходження практичних занять з інших джерел
(матеріали попередніх контрольних заходів, листування та внутрішня
документація органу ДКРС, дані звітності тощо).
     Дата                             Підпис

Додаток 3
до Порядку проведення
практичних занять в органах
державної
контрольно-ревізійної служби
працівників, які здійснюють
внутрішній фінансовий
контроль

ОРІЄНТОВНИЙ

комплексний індивідуальний план практичних занять в органах державної контрольно-ревізійної служби працівників, які здійснюють внутрішній фінансовий контроль

1. Поглиблене вивчення нормативно-правових актів з питань внутрішнього фінансового контролю, бюджетного законодавства, особливостей фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання відповідної сфери (галузі), особливостей проведення контрольних заходів у бюджетній сфері та в суб'єктів господарювання державного та комунального секторів економіки, які здійснюють підприємницьку діяльність.
2. Участь у проведенні інспектування, державного фінансового аудиту та зустрічних звірок, що здійснюються органом ДКРС, як залучений спеціаліст.
3. Практичні заняття з питань:
планування, організації, проведення, документування, реалізації матеріалів контрольних заходів та складання звітності;
підготовки узагальнень за результатами контрольних заходів, оглядових листів про типові або нові порушення та методи їх виявлення;
інформування керівника органу виконавчої влади про результати конкретного контрольного заходу, стан фінансово-бюджетної дисципліни, тенденції у фінансово-господарській діяльності, виявлені за певний період чи типові порушення, допущені на підприємствах, в установах та організаціях, які належать до сфери управління відповідного органу виконавчої влади; проблемні питання та можливі шляхи їх розв'язання;
підготовки матеріалів (виступів, доповідей, проектів постанов, рішень, наказів, інших розпорядчих документів) для розгляду на засіданнях колегії відповідного органу виконавчої влади;
підготовки пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правових актів відповідного органу виконавчої влади, якими регламентується порядок використання фінансових і матеріальних ресурсів.
4. Інші питання в межах компетенції та повноважень органів ДКРС та відповідних органів виконавчої влади.