Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики (ДССУ) і Американський національний інститут стандартів (ANSI), далі у множині - Сторони;
визнаючи доцільність широкого використання міжнародних стандартів;
запевняючи, що їхні національні стандарти та їх використання сприятимуть міжнародній торгівлі;
зобов'язуючись сприяти співробітництву між ДССУ та ANSI з цією метою;
зазначеним погоджують наступні статті даного Меморандуму про взаєморозуміння, які стосуються питань стандартизації, оцінки відповідності, взаємного обміну інформацією та виданнями між відповідними організаціями.
Стаття 1
ДССУ та ANSI погодились:
(1) обмінюватись поглядами щодо діяльності, функцій та програми роботи різних міжнародних та регіональних організацій зі стандартизації та оцінки відповідності, включаючи, але не обмежуючись, Міжнародну організацію зі стандартизації (ISO) та Міжнародну електротехнічну комісію (IEC);
(2) ділитись поглядами та, де можливо, працювати для визначення позицій взаємопідтримки в цих організаціях.
Стаття 2
ДССУ та ANSI погодились:
(1) сприяти співробітництву експертів України та Сполучених Штатів Америки у різних напрямах стандартизації та оцінки відповідності, визначених за окремими домовленостями між Сторонами;
(2) сприяти організаціям зі стандартизації у їхніх країнах щодо створення переговорних груп для започаткування двосторонніх відносин, включаючи взаємний обмін інформацією та матеріалами, галузевими розробками/зразками, спільними діловими ініціативами з метою стимулювання співробітництва у відповідних галузях промисловості як структурного елементу міжнародної стандартизації та вільної торгівлі;
(3) обмінюватись візитами вищого виконавчого керівництва ДССУ та ANSI; і
(4) розглянути питання організації та фінансової підтримки конференцій, семінарів, технічних симпозіумів з питань стандартизації, оцінки відповідності, що мають спільну заінтересованість.
Стаття 3
ДССУ та ANSI погодились обмінюватись, використовуючи всі необхідні інформаційні засоби:
(1) поточними виданнями національних стандартів та методик, виданих відповідними організаціями (за запитом);
(2) загальною інформацією та публікаціями про стандарти та з питань оцінки відповідності, виданою відповідними організаціями;
(3) загальними матеріалами для навчальних курсів зі стандартизації, оцінки відповідності та забезпечення якості, розробленими та виданими відповідними організаціями; та
(4) періодичними виданнями та іншою необхідною інформацією, виданою відповідними організаціями у сфері стандартизації та оцінки відповідності. Сторони надають одна одній дозвіл передавати та безкоштовно передруковувати будь-яку статтю, опубліковану в он-лайн новинах (в он-лайн новини ANSI - (www.ansi.org/news), он-лайн новини ДССУ - (www.dssu.gov.ua).
Стаття 4
Спірні питання, пов'язані з тлумаченням та застосуванням цього Меморандуму про взаєморозуміння, будуть вирішуватись шляхом консультацій та переговорів між ДССУ та ANSI.
Стаття 5
За взаємної згоди Сторін до цього Меморандуму про взаєморозуміння можуть вноситись зміни та доповнення шляхом підписання відповідного протоколу, який буде невід'ємною частиною цього Меморандуму про взаєморозуміння.
Стаття 6
(1) Цей Меморандум про взаєморозуміння укладається на невизначений термін і набуває чинності з дати його підписання.
(2) Кожна із Сторін може припинити дію цього Меморандуму про взаєморозуміння письмово повідомивши іншу Сторону про свої наміри. Дія Меморандуму про взаєморозуміння припиняється через 6 місяців від дня отримання іншою Стороною такого повідомлення.
(3) Повідомлення про припинення дії або внесення змін до Меморандуму про взаєморозуміння не повинно впливати на умови будь-якого існуючого проекту чи програми, які вже прийняті Сторонами за особливими умовами проекту чи програми без згоди обох Сторін.
(4) Після набуття чинності, цей Меморандум про взаєморозуміння замінює та припиняє дію Угоди про співробітництво між Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації і Американським інститутом стандартів, підписаної 28 травня 1994 року.
Вчинено у м. Кейп Таун, Південна Африка, 14 вересня 2009 року у двох примірниках, кожний англійською та українською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Державний комітет України За Американський національний
з питань технічного регулювання інститут стандартів (ANSI)
та споживчої політики